Şair ve mütefekkir Sezai Karakoç’a fahri doktora unvanı verildi

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı şair ve mütefekkir Sezai Karakoç'a Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı alanında Fahri Bilim Doktoru unvanı verildi.

Şair ve mütefekkir Sezai Karakoç’a fahri doktora unvanı verildi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı şair ve mütefekkir Sezai Karakoç'a Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı alanında Fahri Bilim Doktoru unvanı verildi.

Konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamada bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, "Üniversite senatomuzun 25 Aralık 2019’da aldığı Fahri Doktora Unvanı’nı 28 Aralık 2019’da Diriliş Yayınlarında Üstad Sezai Karakoç’a takdim ettik." ifadelerini kullandı.

Rektör Yıldız, paylaşımında "Rabbimden mütefekkir, şair ve yazar Üstadımıza sağlık sıhhat ve afiyetler temenni ediyorum" dedi.

Sivas'ın milletimizin ve medeniyetimizin kalelerinden biri olduğunu ifade eden Karakoç, "Bütün Sivas'taki üniversite hoca ve öğrencileine selamlarımı gönderiyorum. Hepsinin bu İslam milletinin ve İslam medeniyetinin yeniden dirilişinde eskisi gibi Sivas'ın eski medeniyet ocakları gibi görev alacaklarından ve vazifelerini yapacaklarından ve başarıya ulaşacağımızdan eminim" dedi.

Şair ve mütefekkir Sezai Karakoç şu ifadeleri kullandı:

Çok teşekkür ederim. Tabi Sivas, milletimizin ve medeniyetimizin kalelerinden biridir. Şimdi İslam'ın dirilişinde yeniden eski kalelik görevini hakkıyla ve daha büyük bir coşkunlukla yapacağına eminim. Bütün Sivas'taki üniversite hoca ve öğrencileine selamlarımı gönderiyorum. Hepsinin bu İslam milletinin ve İslam medeniyetinin yeniden dirilişinde eskisi gibi Sivas'ın eski medeniyet ocakları gibi görev alacaklarından ve vazifelerini yapacaklarından ve başarıya ulaşacağımızdan eminim. Üniversitenizin kuruluş yıldönümünü şimdiden kutluyorum hem de bütün çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Yayın Tarihi: 31 Aralık 2019 Salı 15:00
YORUM EKLE

banner19

banner36