Ömer Sevinçgül'ü sevenler var!

Ömer Sevinçgül'ün sevdası, kaygısı nedir; 'Seni Seven Biri Var' kitabı üzerinden bunu yokluyoruz.

Ömer Sevinçgül'ü sevenler var!

“Kahramanmaraşlıysan ya deli olursun ya şair” derdi dayım. Doğruymuş. Necip Fazıl, Rasim Özdenören derken bir yazar daha çıktı hemşehrim. Elbistan doğumlu Ömer Sevinçgül!Ömer Sevinçgül, Seni Seven Biri Var, Carpe Diem Yayınevi

Bizi seven kim?

Sevinçgül’ün bir çırpıda okuduğum Seni Seven Biri Var adlı kitabında, yolunu arayan genç bir kızla hayatı nasıl algılaması gerektiğini çoktan öğrenmiş olan bir yazar arasında geçen ilginç diyaloglar insanı aynı konular üzerinde farklı bakış açılarıyla düşünmeye itiyor. “Birini anacaksam ne yapar eder seni anarım, ağzımı açacaksam senden bir şeyler anlatmak içindir. Keyfim yerindeyse bil ki sebep sensin.” İlginç diyalogların yer aldığı bu kitap, bana biraz ateist anlayışın tezini çürütme üzerine yazılmış gibi geldi. Kitapta yazara ‘mail’ler atan genç kız ateist olabilecek kadar katı bakmıyor olaya ancak yaşadığı ortamın getirisi elbette fikirlerini rahat söyleme tavrını ortaya koymasını sağlıyor.

Evet, bizler dini normal yaşayan insanların içinde büyüdük belki. Belki bu konularda düşünmeye gerek kalmadı. Yaşadıklarımız mantıklı ve uygun olduğu için çok zorlanmadık. Ama bu kitapla görüyoruz ki; bir yerlerde birileri bilmeyerek yaşıyor. Bilmediklerini bilmezden geliyor çoğu belki ama kimisi de elinde bir kibrit, karanlık bir mağarada yol almaya çalışıyor. Tünelin sonu her zamanki gibi aydınlık ancak bir yol arkadaşı, bir bilen gerek adım atmaya cesaret etmek için.

Yaptığı her işte gençlere destek veriyor

Yazdıkları ve yaptıklarıyla gençlerin ilgisini çekmeyi başaran bir yazar olan Ömer Sevinçgül, belli ki birilerini dürtmek adına çabalıyor. Yazdığı her yazıda özellikle gençleri uyanmaya, uyandırmaya, okumaya ve yazmaya davet ediyor. Çıkardığı Adı Yok dergisiyle de farklı bir iz bırakan yazar, söz konusu dergiyle işin başındaki gençlerin de çok dikkatini çekiyor. Çünkü normalden farklı olarak bu dergi; aylık değil mevsimlik olarak çıkıyor. Yazan kişiler genelde genç ve incelikleri görmeyi seven, düşünebilen, okuyabilen ve dille kalp arasında köprü kurmaya çalışan insanlar.

Ömer SevinçgülCarpe Diem Yayınevi’nin konsept danışmanlığını da üstlenmiş olan yazar ilginç kitaplar okumamızda büyük bir pay taşıyor üzerinde. Ayşe Karabat, Mine Sota, Esra Uluç gibi genç yazarların da destekçisi olan Ömer Sevinçgül, yazmaya teşvikte gerçekten çok başarılı. Şahsî kanaatim odur ki; kitap okumaya yeni başlayan biri böyle bir yazarla başlamalı okumaya. Çünkü yalın dili ve tebessüm gibi tatlı üslubuyla okumakta gönül fethinin ne denli önemli olduğunu ortaya koyuyor.

“Farklı olmak mı istiyorsun? O halde kendin ol!” diyen yazarın gençler üzerinde etkili olmasının bir başka nedeni ise işte bu! Farklı olmak... Taklit değil taktik yani bir bakıma. Felsefeye, düzgün konuşma ve düzgün yazmaya, insan ilişkilerine, hüsn-ü zanna ve bakış açısını genişletmeye olan ilgisiyle Ömer Sevinçgül gerçek bir 'abi' yazar gibi.

 

Öznur Balık haber verdi

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2010, 18:24
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
izel nur karakaş
izel nur karakaş - 8 yıl Önce

*sevgili ömer sevinçgül kitabınızı çok beyendim en sıkıntılı en moralimin bozuk olduğu zaman bu kitaplar yanımdaydı çok iyi bir yazarsınız bence kitaplarınıza bayılıyorum elimden geldikçe hepsni okumaya çalışıyorum daha çok başarılarınızı bekliorum *

Abdullah Sabit
Abdullah Sabit - 9 yıl Önce

Bizim ciddi eksikliğini hissettiğimiz bir alanda iş yapıyor Ömer Ağabey...

Hiç İslam'ı, Müslümanları hiç bilmeyen bir gence bi şeyler anlatmaya çalıştınız mı? (Gerçekten çok zordur bu...)

Ömer Ağabey kendisine bir misyon belirlemiş ve işte o 'ulaşılmamışlara' ulaşmaya çalışıyor...

Ve eminim birçok kişinin de dirilmesine vesile oluyor...

Carpe Diem'e özgü tarz- konsept- uslubuyla gece gündüz uğraşıyor ...

önemli bir boşluk dolduruyor... Gençlere ulaşıyor...

Allah Razı ols

adem dönmez
adem dönmez - 9 yıl Önce

haberde de okuduğumuz gibi, ömer abi ile tanışmak onun fikirlerine ortak olmak genç bir insan için bulunmaz bir nimet.

öncelikle ömer abi ufku çok geniş olan bir insan ve ister istemez sizleri de büyük düşüncelere sevk ediyor. hiç yapamayacağım dediğiniz konularda verdiği desteklerle sizlere yol gösteriyor. arkadaş olur.

öyle zamanlar olur ki, canınız sıkılır, içiniz daralır bir telefonla kendisine ulaşır ve konuşursunuz. sıcak bir çay sohbeti sizi hayata geri döndürür.

adem dönmez

Selin San
Selin San - 9 yıl Önce

Kendisiyle tanışmadım. Bunalımlı zamanlarımda kitapları geçti elime, ilaç gibi geldi. Sıcacık bir dost, insanı hayal kırıklığına uğratmayan güvenilir bir arkadaş. Ruhu daralanlara bambaşka dünyaların kapılarını açıyor. En sevdiğim taraflarından biri de kitaplarıyla var olması. Yeni bir kitabı yoldaymış. Beni Yalnız Sen Anlarsın. Merakla bekliyorum. Gönül dolusu sevgilerimle. Yazıyı yazan arkadaşım, sana da teşekkürler. Böyle bir yazarın farkında olman senin duyarlılığını gösteriyor

Aykut
Aykut - 8 yıl Önce

Bugün muhteşem bir adamın sohbetine tanık oldum. Kendimi ona bıraktım sohbetinden hayallere girdim muhteşem anlayışıyla müsbet bir insan Omer abiye teşekkür ederim. Bugün dersanemizi ziyaret etti kendileri.

Ibrahim
Ibrahim - 8 yıl Önce

Kendisiyle tanışdığıma memnun oldum, kalpi sıcak dolu bir insan ...

Almanyadan Selamlar

hilal nur
hilal nur - 8 yıl Önce

timaşa gittim ömer sevinçgül abimizin özel insanlar arıyorum serisini almak istedim lakin yayından kalkmış.çok üzüldüm yardımcı olursanız sevinirim.

fatma yılmaz
fatma yılmaz - 8 yıl Önce

kitabınızı çok begendim benimde sormak istedigim bi çok şey var size nasıl ulaşabilirim.

banner19

banner13