İnsanlık için sessiz kalma!

Mısır’da İhvan-ı Müslimin’in 529 üyesi hakkında verilen idam kararlarını durdurmak amacıyla 18-28 Nisan arası Ankara'da Abdi İpekçi Parkı’nda kurulan çadırda 24 saat boyunca 'Adalet Nöbeti' tutuluyor.

İnsanlık için sessiz kalma!

"İnsanlık İçin Sessiz Kalma Platformu”  Ankara'da Abdi İpekçi Parkı’nda açmış olduğu çadırın önünde Mısır Müftülüğü, İslam İş Birliği Teşkilatı ve Birleşmiş Milletler’e gönderilmek üzere hazırladıkları mektuplar için kurdukları imza standı, konser, gıda kermesi ve çeşitli etkinliklerle “Adalet Nöbeti”ne devam ediyor.

24 Nisan Perşembe günü de adaletin yerini bulması için oruç tutan 750 kişilik “İnsanlık İçin Sessiz Kalma Platformu” gönüllüsü ile birlikte yapılacak olan iftarla, gönüllerin oruçlarını açmalarının ardından beraber kılınacak olan akşam namazından sonra, yeryüzündeki tüm mazlum coğrafyalardaki zulmün sona ermesi için beraber dua edilecek. Program, gençlerden oluşan tiyatro gurubunun sergileyeceği gösteriyle, “Adalet Nöbeti” ile  sabaha kadar devam edecek.

23 Sivil Toplum örgütünün oluşturduğu “İnsanlık için Sessiz Kalma Platformu” 529 Kardeşlik Nöbeti”  28 Nisan 2014 tarihine kadar çeşitli konser ve etkinliklerle devam edecek.Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2014, 14:18
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26