II. Uluslarası Dostluk Kısa Film Festivali

Bu yıl ikincisi gerçekleşecek Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali dostluk üzerine yaratılmış; insan ile evrenin ilişkisini, doğrudan ya da dolaylı bir şekilde konu edinen her çeşit ve formattaki film formunu seyirciyle buluşturmayı hedefliyor.

II. Uluslarası Dostluk Kısa Film Festivali

En geniş anlamıyla dostluk kavramını, güncel sanatların en etkili formlarından biri olan sinema yoluyla yeniden okumak, düşünmek ve hayatımızdaki yansımalarını çoğaltmak niyetiyle, festival kapsamında çeşitli konferanslar, söyleşiler, atölyeler, yarışmalar ve film gösterimleriyle farkındalık oluşması hedefleniyor.

2. Uluslararası Dostluk Film Festivali’nde bu yıl ilham kaynağı Âşık Veysel

Geçen yıl Fethi Gemuhluoğlu’nun ‘Dostluk Üzerine’ konuşmasından ilhamla başlayan Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali bu yıl Anadolu’nun dostluk anlayışını sazıyla ölümsüzleştiren Âşık Veysel’le yoluna devam edecek. Hayatındaki bütün zorlukları sazıyla kurduğu dostlukla aşarak bize ölümsüz ve bilge âşık deyişleri bırakmış büyük ozan Âşık Veysel, bu sene Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali’nin ilham kaynağı oldu.

YARIŞMA SEÇKİSİ

  • Barê Giran  Ağır Yük  (Türkiye), Yılmaz Özdil, 17’
  • Fishnet And The Fish (İran), Ali Nikfar, 8’39”
  • Ukde (Türkiye), Hüsnegül Çelik, 19’48”
  • Gravity (Hollanda), Yao Yao, 2’45”
  • I Will Wait (Irak), Mohammed Sherwani, 11’11”
  • Pupone (İtalya), Alessandro Guida, 16’
  • Pantor (Türkiye), Tahsin Özmen, 15’
  • Ray (Kosova), Lorena Sopi, 12’30”
  • Toprak (Fransa), Onur Yağız, 11’
  • Angel’s Mirror (Çin), Cheng Chao, 14’
  • This Side, Other Side (İran), Lida Fazli, 8’51”
  • Box Paul (Rusya), Viktor Belanov, 11’30”
  • The Dead Dide Once (ABD), Max McGillivray, Alex Morelli, 8’30”
  • Cover (İran), Vahid Alvandifar, 15’
  • Taiwanese Cha Cha Cha (Tayvan), YuHui (Judie) Yang, 15’
  • Piece Cemetery 85 (İran), Shahram Maslakhi, 14’59”

KIRK YILLIK HATIR SEÇKİSİ

  • Ian, A Moving Story (Arjantin), Abel Goldfarb, 9’
  • Lekesiz (Türkiye), Mehmet Oğuz Yıldırım, 13’34”
  • Walking Fish (Hollanda), Thessa Meijer, 19’
  • Yeryüzü Garipleri (Türkiye), Murat Kılıç, 14’49”
  • Der Besuch – Visit (Almanya), Christian Werner, 15’
  • Them (Almanya), Robin Lochmann, 15’
  • GAB (Fransa), Gazanfer Biricik, 10’
  • Alien (Kore), Jegwang Yeon, 15’
  • Brooklyn Park (ABD), Nikola Duravcevic, 14’49”
  • Zain – Waiting (İspanya), Pello Gutiérrez, 12’26
  • Servis (Türkiye), Ramazan Kılıç, 13’54”
  • İlkbahar, Yaz, Sonbahar, KışVe İlkbahar (Türkiye), Hamza Uysal, 7’04”
  • APP (Türkiye), Hatice Aşkın, 17’
  • Fish Broth (Kazakistan), Alisher Zhadigerov, 8’
  • Shok (Kosova), Jamie Donoughue, 21’06”
  • Korkuluk (Türkiye), Yener Akbaba, 11’55”
  • Marisol (ABD), Zoe Salicrup Junco, 14’44”

PANORAMA SEÇKİSİ

  • Brothers (Rusya), Angelina Debor, 19’18”
  • Heyvan – Hayvan (İran), Bahram & Bahman Ark, 15’
  • Kids (İsviçre), Michael Frei, 9’
  • Blessed Land (Vietnam), Phạm Ngọc Lân, 18’32”
  • Nemesis (İran), Behzad Jafarimazhab, 6’
  • Maja (Danimarka), Marijana Jankovic, 19’
  • Bad People (Gürcistan), Giorgi Tavartkiladze, 19’26”
  • The Sound Of Falling (Tayvan), Chien Yu Lin, 12’52”
  • Eksik ( Türkiye), Volkan Budak, 10’18”
  • Whatever It Takes (Fransa), Pierre Amstutz Roch, 15’34”
  • The Keeper (Portekiz), Rodrigo Areias, 15’
  • Loved Ones (Polonya), Zofia Kowalewska, 13’56”
  • Online Shopping (İran), Ghasideh Golmakani, 15’
  • Story (Polonya), Jola Bańkowska, 5’8”
  • Bé Deng – Sessiz (Türkiye), L. Rezan Yeşilbaş, 14’21”
  • Genericamente (İtalya), Giulio Neglia, 18’
  • Ashmina (İngiltere), Dekel Berenson, 15’

ÖZEL GÖSTERİM SEÇKİSİ

  • Saz / Stephan Talneau, 97’
  • Melbourne /Nima Javidi, 91’
  • İnat Hikayeleri / Reis Çelik, 90’
  • İnadına Film Çekmek / Reis Çelik, 94’
Yayın Tarihi: 09 Aralık 2019 Pazartesi 00:01 Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 14:57
banner25
YORUM EKLE

banner26