Ankara İl Müftüsü Hasan Çınar: "Bu nesil, 'Biz seferdeyiz zafer Allah'a aittir' diyen bir nesildir"

Pursaklar Müftülüğünün düzenlediği hafızlık icazet törenine katılan Ankara İl Müftüsü Hasan Çınar, yurt dışında meydana gelen Kur'an-ı Kerim'i yakma eylemlerini çok sert bir dille eleştirdi.

Ankara İl Müftüsü Hasan Çınar:

Pursaklar Müftülüğünün düzenlediği hafızlık icazet töreninde konuşan Çınar, İslami değerlere hakaret eden Batı'ya sert cevap verdi.

Hasan Çınar, Hicr Suresi 9. ayetinden örnek vererek;  “Kuran’ı biz indirdik, onun muhafızı biziz” ifadesinde bulunarak, “Ey Dünya Şahit ol! Bak, görüyorsun sen Allah’ın kelamını yakmaya çalışıyorsun fakat Allah’ın kelamının sahibi Allah’tır." diye konuştu.

Devamında Çınar: "Hafızlar aracılığıyla kelamımıza öyle bir sahip çıkıyoruz ki ey özgürlüğün sahibi olduğunu zanneden Batı uygarlığı sen neyi yakarsan yak bu Kur'an aşıkları karşısında hazır ola geçeceksin. Allah'ın nurunu söndüremezsin. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak Elhamdülillah 30'a yakın dilde Kur'an meali basıyoruz. Çünkü insanlar; 'Her şerde hayır vardır' diyerek bu yakılan nedir diye okuyorlar ve iman ediyorlar. Ey Kur'an-ı yaktığını zannedenler ne yaparsanız yapın insanlar fert fert İslam'a geliyorlar. Buna engel olamayacaksınız. Bugün bu salondan 185 Kur'an hafızını yeryüzüne gönderiyoruz. Ey dünya insanlığı korkmayın! Bu gelen nesil karıncayı bile incitmeyen nesil... Bu gelen nesil ecdadından almış olduğu ruhla tevhidi ve adaleti götüren nesildir. Bu nesil sevgi neslidir bu nesil Kuran aşığı bir nesildir." dedi.

Bu neslin ehli beyt, ehli sünnet ve cemmat yolunda olduğunu söyleyen Hasan Çınar, "Bu nesil, 'Biz seferdeyiz zafer Allah'a aittir' diyen bir nesildir elhamdülillah!" dedi.

YORUM EKLE