Her gün bir öncekinden daha iyi olmalıyız

Dünya Bizim'le birlikte altıncı yılın içindeyiz. Geçtiğimiz hafta başlarında çok şükür ki 15.000'inci haberimiz de yayınladı. Erhan Erken yazdı.

Her gün bir öncekinden daha iyi olmalıyız

 

 

Değerli kardeşlerimiz,

Dünya Bizim'le birlikte altıncı yılın içindeyiz. Geçtiğimiz hafta başlarında çok şükür ki 15.000'inci haberimiz de yayınladı.

Başlangıçta belli ilkeler koyduğumuz ve onları hakikaten çok önemsediğimiz için tam sayısını bilemiyoruz ama binlerce yazıyı da maalesef yayınlayamadık bu süre zarfında. Ne yalan söyleyelim, bin bir emekle hazırlanmış bir çalışmanın yayınlanmamasına karar vermek çok zor bir şey.

Aynı zamanda, tüm kalbimizle inanıyoruz ki Dünya Bizim'i beğenilen bir yayın hale getiren de, yine bu ilkelere bağlı kalmaya çalışmamız oldu.

Onun için herhangi bir sebepten dolayı sitede yazısına yer veremediğimiz arkadaşların, bizleri anlayışla karşılayacağına inanıyoruz.

Bundan sonra da yazı ve haberlerini bizlerle paylaşmalarını  bekliyoruz.

Dünya Bizim, büyük bir emeğin sonunda ortaya çıkıyor

Dünya Bizim'e bu güne kadar yazı yazan, çeşitli dönemlerde editörlük yapan, resim bulan, video gönderen tüm kardeşlerimiz bu güzel eserin ortaya çıkmasına vesile oldular.

Meryem Uçar, “Kuşlardan Duyduk” bölümümüzü hiç fire vermeden hazırlıyor.

Mehmet Emre Ayhan, titiz bir sanatkâr hassasiyetiyle yazıları okuyor, düzeltiyor, grafik düzenlemelerini yapıyor.

Son dönemde Mehmet Erken ve Ümit Aksoy da yayın kurulumuz içinde aktif bir şekilde yer alıyorlar.

Mehmet Erken yazıların ön değerlendirilmesinde ve habercilerimizle yaptığımız hazırlık görüşmelerinde görev alırken, Ümit Aksoy, da Mehmet Emre'nin uzunca bir süredir yapmakta olduğu haberlerimizin yayına hazırlanması safhasında onun yükünü büyük ölçüde almaya çalışıyor.

İlave olarak, özel ihtisas alanları ile ilgili fikrini sorduğumuz birçok kardeşimiz, değerli görüşlerini bizlerden esirgemiyor ve adeta hakemli dergilerde görebileceğimiz titizlikle değerlendirmeler yapıyorlar.

Burada ismini anamayacağımız kadar fazla sayıda arkadaşımız Dünya Bizim'e çeşitli devrelerde destek oldular ve olmaya da devam ediyorlar. Allah eksikliklerini göstermesin.

Bizim en büyük gücümüz okurlarımızdır

 

Asım Gültekin, başlangıçtan itibaren Dünya Bizim'e ciddi bir emek verdi. Bu emekler de başka emeklerle birleşerek ortaya kaliteli bir ürün çıktı Elhamdulillah!

Asım kardeşimiz, bir yılı aşkın bir süredir sitemizin yayın danışmanı unvanı altında aktif çalışmanın içinden çekilmiş olsa da, Dünya Bizim ile olan gönül bağını her daim taze tuttuğunu hissettiriyor. Biz de bundan mutluluk duyuyoruz. Ondan, değerli katkılarını bundan sonra da bekliyoruz.

Dünya Bizim okurları altı yıldır bizleri sürekli artan bir ilgi ile takip ediyorlar. Bu takip öyle sıradan bir takip değil. En ufak bir farklılıkta tepki veren, memnuniyet ve memnuniyetsizliğini hemen aksettiren bir takip. Bu özel ilgi, bizleri de açıkçası çok mutlu ediyor. Her gün bir önceki günlerin bir adım önüne geçmemiz gerektiğini bizlere sürekli hatırlatan bir motivasyon kaynağı. Bu ilgi sürdüğü ölçüde, inşallah nice 15000'inci haberlere de birlikte ulaşırız.

Misyonumuz, kültürel olarak bizim olan her şey ulaşmaktır

Kıymetli Dünya Bizim dostları,

Dünya Bizim için şimdi daha zor bir dönem başlıyor. Allah'a şükürler olsun ki, artısıyla eksisiyle belli  bir noktaya ulaştık. Sitemiz genel anlamı ile beğeniliyor ve yukarıda da belirttiğimiz gibi dikkatle izleniyor. Hafif farklılıklarla da olsa taklitleri çıkmaya başladı. Bundan sonra  Dünya Bizim'in çıtayı daha da yükseltmesi gerekiyor. Bunu sağlamanın en temel yolu hepimizin kendimizi aşmaya çalışmamızdır.

Habercilerimizin yayın ilkelerimiz çerçevesindeki kültürel aktiviteleri, rol modelleri ve onların faaliyetlerini nerede olursa olsun bize aksettirmeleri çok önemli. Türkiye'den ve dünyanın her bir köşesinden kültürel anlamda BİZİM olan ne varsa onlara ulaşıp sizlere de ulaştırmamızın misyonumuzun gereği olduğuna inanıyoruz.

Ayrıca, okuyan, yazan ve bu alanda istikbal vadeden genç kardeşlerimizi Dünya Bizim ailesi ile tanıştırmak da bizlerin temel hedeflerinden biri. Bugüne kadar 1000'i geçen sayıda gencimizin ve kendini genç hisseden arkadaşımızın yazısı yayınlandı sitemizde. Bu sayıları, hem kemmiyet hem de keyfiyet olarak arttırmamızın çok önemli bir kazanım olacağına inanıyoruz.

Bu arada önemli bir alt yapı çalışmasını da sizlere duyurmayı arzu ediyoruz.

Mehmet Emre kardeşimiz, belli bir süredir bugüne kadar yayınlanmış haberlerimizi etiketlendiriyor. Bu çalışma bittiğinde sitemizde çok zengin bir indeks özelliği ortaya çıkacak ve kültür haberciliği alanında yıllardır verilmiş olan emek ve ortaya çıkan birikim sistematik olarak kolayca ulaşılabilir bir hal alacak.

İnşallah her alanda kalitemizi arttırarak nice 15000'lik hedeflere varırız ve yayıncılık tarihinde örnek alınan bir site olarak yerimizi alırız.

Hepinize çok teşekkür ediyor, hayırlı günler diliyoruz.

Selam ve muhabbetlerimizle

 

Erhan Erken yazdı

Yayın Tarihi: 21 Kasım 2013 Perşembe 11:45 Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2013, 13:47
banner25
YORUM EKLE

banner26