Dünyabizim.com yorulmayacak inşallah!

Dört yıldır hizmet veriyor dunyabizim.com. Hiçbiryerde yayınlanmamış haberler, metinler hazırladık sizlere. Peki nasıl oluyor bütün bunlar?...

Dünyabizim.com yorulmayacak inşallah!

 

Selamun Aleyküm değerli okur,

Sizlere 2008 Eylül’ünden beri bu sitede başka yerde yayınlanmamış kültür haberleri sunuyoruz.

Şimdiye kadar 10 binden fazla haber sunmuşuz sizlere.

Bu sitede okuduğunuz haberleri ilk defa bu sitede okuyabileceğinizi, başka yerlerde ancak bizden alınmış ise görebileceğinizi sizler de hemen hemen biliyorsunuz. Sizler, yani bu siteyi düzenli takip eden 50 bin, düzensiz takip eden 200 bin okurumuz.

Sizler, bu siteye gelenler, burada ne aradığınızı biliyorsunuz aslında. Ümmetten kültürel haberler bekliyorsunuz bizden, güzel haberler... Ümmetin tüm yeryüzündeki gelmiş geçmiş ve halen yaşamakta olan büyüklerini, öncülerini, âlimlerini, yazarlarını, şairlerini, müzik adamlarını, şehitlerini, sanatçılarını, mücahitlerini, kitap, ilim, sanat, müzik, edebiyat, irfan haritasını zamana ve mekâna mahkum olmadan önünüze açmamızı bekliyorsunuz bizden.

Beyaz haberlerim var kardeşlerim” diyor ya nur içinde yatası Cahit Zarifoğlu; o dizeden alıyor enerjisini biraz da bu site.

Şİmdiye kadar 800 kadar arkadaşımızın ilginç ilginç ama hep de hayırlı haber metinlerini sunduk size. Ben de sitenin başından beri gene yayın yönetmeni olarak 800 arkadaşımızın 10 bin “beyaz haberi”ni yayınlayabilmek için şimdiye kadar dunyabizim.com’a 4 bin kişiden defalarca yazı istedim. Kimisinden 50 kez, kimisinden üç beş kez. Yazı istediklerimin 2000 kadarından hiç yazı alamadım. 1000’den fazla insanın da yazısını yayınlayamadım sanırım. Halen hiç metnini yayınlayamadığımız o kadar çok kardeşimiz var ki!

Dunyabizim’de güzel şeyler görüyorsunuz ama emin olun sipariş ettiğimiz ama alamadığımız o kadar muhteşem haberler var ki… Tam da bu noktada şehid Şeyh Ahmed Yasin’in “Ümmetinin tembelliğini sana şikayet ediyorum Allah’ım!” deyişi hatırıma geliyor. Evet, en çok da tembellerden çekiyoruz açıkçası sizlere bu hizmeti sunarken.

Türkiye'deki kültür haberciliğini 1990 yılından beri takip eden bir "okur" olarak söylemeliyim: Türkiye'de dunyabizim.com kadar geniş ve farklı ilgilere, birikimlere sahip bir başka kültür haberciliği yapan ekip yok! 100 kadarı aktif 800 kişilik bir kültür servisi nerede görülmüş?!

Batıcıların yüzelli yıl önce bu topraklarda oluşturduğu basın ile beyinleri ifsad etme sistemi öyle büyüleyici bir tarzla çalışıyor ki… Kültür hayatımızı yani dilimizi, kulağımızı, zihinlerimizi, gözlerimizi onlar meşgul ediyor, onların öğrettiği, sevdirdikleri isimlerle meşgul olmaktan kurtaramıyor kendisini insanımız.

Oysa gözlerimiz, kulaklarımız, dilimiz, kalbimiz mübarektir kardeşler! Başköşeleri “Biz Müslümanlardanız” diyen güzel sözlülerden başkalarına vermek gafletinden bir an evvel uzaklaşmalıyız! Uzaklaşmalıyız çünkü hak etmiyor dilimiz, gözümüz, kulağımız, zihnimiz o isimlere kadar düşmeyi. Uzaklaşmalıyız çünkü bu azalarımız ancak alnı secde gören güzel Müslüman adamlarla mutmain olacak. Dunyabizim.com tam da bunun için var!

Allah’ın emaneti Dünya coğrafyasında Müslümanların kültürel iktidarı sağlayabilmesine hizmet etmek için var. Tüm gayretimiz, çabamız, yorulmamız bunun için.

Dunyabizim.com’da köşe yazarı uygulamamız olmadı, özellikle olmadı. Ben de şimdiye kadar ya kimi haber metinleri yazdım ya da haberlerimizdeki kimi ayrıntıları ortaya koymak için “GYY notu” yazmak şeklinde bir uygulamada bulundum. Vaktiyle Matbuat dergisinde gördüğüm, severek takip ettiğim bu uygulamayı yıllar sonra uygulamak bana da nasip oldu. O notların kimisine canınız sıkıldı, kimisine "helal olsun, tam söylenmesi gerekeni söylemiş” dediniz. O GYY notları olmasa inanın eksik olacaktı haberlerimiz.

Fakat, Yusuf Kaplan ve Erhan Erken Ağabeyler dunyabizim.com’un ne yapmakta ve neleri yapmamakta olduğunu, nasıl bir siyaseti olduğunu daha açık-net, derli toplu gösterebilecek editöryal bir köşe yazmamı tavsiye ettiler. Ben de sitenin mutfağından, ne tarz müdahale ve katkılarda bulunduğumuzu sizlerle paylaşmanın daha doğru olacağını düşündüm.

Bundan sonra kimi haberlerimizin altında elbette yine GYY notlarımız olacak. Ama daha çok buradan, “Yayın Yönetmeninden” köşesinden dertleşeceğiz sizlerle.

"Allah'ın gülleri yakanızı bırakmasın!"

 

Asım Gültekin yazdı

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 14:45
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 7 yıl Önce

siteyi başından beri olmasa da yaklaşık 2yıldır sürekli takip ediyorum. bu başarının katlanarak artmasını istiyorum yürekten. asım abiye kırgınım. bir haber yapıp yollamıştık bir ara. o haber yayımlansa bizim için belki büyük kapılar açılacaktı. bir site tanıtımıydı. sitemizin. sonra site de dağıldı. genç arkadaşlar olarak yazıyorduk. hala içimde uktedir yayınlanmaması. ümitsiz oldu yolculuk. dağıldı kafile. canın sağolsun asım abi.

BSC
BSC - 7 yıl Önce

Allah yar ve yardımcınız olsun! Duyarlılığınız, geniş yelpazede yayınınız, kaliteden ödün vermeyen editöryel çalışmalarınız ile gönlümüzde güzel bir köşe edindiniz abiler ve de ablalar :) inşaallah bu şekilde devam edersiniz / ederiz.Selam ve dua ile!

şevket şimşek
şevket şimşek - 7 yıl Önce

1-dünya bizimin misyonu hayatidir. Düzenli takip ederim.2-ümmeti muhammedin sitesidir diyerek bir çok kardeşimizi dünya bizimle tanıştırdım.3-dünya bizim için düşündüğüm 3-4 yazı için bir İstanbul gezisi tasarlıyorum…

Arif Akçalı
Arif Akçalı - 7 yıl Önce

Fark edilmenin Müslümancasını ortaya koyabilme başarısını gösteren samimi seslere; dünyanın bizim olan bütün kadreşlerine, dünyabizim oluncaya dek!..

ÖKKEŞ KUL
ÖKKEŞ KUL - 7 yıl Önce

dünyabizim sitesi benim gözdemdir. ona bakamadığım günümü eksik sayarım. bilgisayarı açtığımda ilk baktığım site dünyabizimdir. imzalı yazıların kalitesine hayran oluyorum. devamı için başarı dileklerimi sunarken asım gültekin abimizin fedakarlığını, gayretini minnet ve şükranla anmak istiyorum.

Mehmet Çalışan İpekçilik AİHL BURSA
Mehmet Çalışan İpekçilik AİHL BURSA - 7 yıl Önce

Allah bu sitenin bütün elemanlarının gayretini artırsın.Sevgili Asım hocam, Allah senden razı olsun. Çok güzel ve dahi faydalı bir site olduğunu düşünüyorum.

Sadullah
Sadullah - 7 yıl Önce

Bu güzel site için teşekkür ediyoruz. Düşünüp başlattığınız ve zahmetine katlandığınız için. Allah'ınızdan bulasınız sevabını. :)

Mustafa Taşkın
Mustafa Taşkın - 7 yıl Önce

evet Allah sizden razı olsun, İslamların entellektüel açığını kapattığınız ve bizi haberimizin olmadığı değerlerimizle tanıştırdığınız için. Başta Asım abi ve tüm diğer yayın ekibinden...


banner19

banner13