Dünyabizim yayın yönetmenliğinde bayrak değişimi

Erhan Erken CNR Kitap Fuarı'nı ve Dünyabizim sitemizdeki yenilikleri değerlendiriyor. Ayrıca 2014'ün En'leri ödülleri ve sitemizin yayın yönetmenliğindeki bayrak değişimi de ilan ediliyor.

Dünyabizim yayın yönetmenliğinde bayrak değişimi

Basın Yayın Birliği Derneği’nin desteği ile CNR EXPO fuar alanında düzenlenen CNR Kitap Fuarı'nın ikincisinin yapılmakta olduğu günlerde yeniden sizlerle birlikteyiz. Fuarlar yayınevlerinin kitaplarını sergilemeleri yanında, yazarların okuyucuyla aracısız buluştukları mekanlar olmaları açısında büyük bir işlev görüyorlar. Öğrenciler ve kitap dostları fuarları fırsat bilerek yayın dünyasında neler olup bittiğini kısmen de olsa topluca izleyebiliyorlar.

Fuarların bir buluşma noktası olması da ayrı bir güzellik. Bir hafta boyunca kitap ve yayın dünyasıyla ilgili hemen herkes bir şekilde fuara uğruyor ve her uğrayış, göremediğiniz birkaç kişi ile görüşme ve muhabbet etme imkanı sağlıyor. İmza günleri, paneller, çeşitli aktiviteler bu kaynaşmayı daha da geliştiren yararlı aktiviteler.

Tüm bu çabalar yayın dünyasının daha nitelikli eserlere imza atması, kitap dostlarının aradıklarını daha kolay bulması, genç insanlarda da okuma duygusunu geliştirmeye yarayabildiği sürece gerçek hedefine varacaktır inancını taşımaktayız.

Dünya Bizim olarak, ürünlerini zevkle tanıttığımız ve habercilerimiz vasıtasıyla her daim konu edindiğimiz bu dünyanın, kalitesini artırmasından büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Dünyabizim'de yenilikler

Geçtiğimiz iki ay içinde sitemizde bazı yenilikler gerçekleşti. Son yayınları elimize ulaşan yayınevlerinin kitaplarını ay başlarında “Yeni Çıkanlar” etiketiyle topluca sizlere sunmaya başladık. Bu çalışmayı dikkatle takip eden okurlarımızdan önemli bir geri dönüş aldığımızdan dolayı çok mutluyuz. İnşallah ilerleyen aylarda bu çalışmaya katkıda bulunan yayınevi sayısı daha da artar ve bizler de sizlere bu eserleri daha geniş olarak sunarız.

Bu yıl başlamış olduğumuz Dünya Bizim Buluşmaları, Bahçelievler Belediyesi’nin katkılarıyla Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde devam ediyor. Son yazımızdan bu yana ‘Geleneksel Sanatlarda Usta Çırak İlişkisi ve İcazet Müessesesi’, ‘Kültür Hayatımızda Dergiler Neden Mühimdir?’, ve ‘90’lardan Günümüze Değişen Türkiye’de Radyo’ başlıkları ile üç program daha gerçekleştirdik. Programlarımız salona gelemeyenler için internet üzerinden naklen yayınlanmakta. Yıl sonuna kadar her ay bir kere olmak üzere devam etmesi planlanan bu buluşmaların metinleri Bahçelievler Belediyesi’nin katkıları ile inşallah kitaplaştırılacak ve okurlara sunulacak.

Dünya Bizim'de 2014'ün En'leri

İzleyicilerimizin hatırlayacağı üzere geçen yıl habercilerimiz arasında beş alanda ‘EN’ler tesbit etmiştik. Bu yıl da aynı çerçevede yine beş başlık altında bir çalışma yaptık.

Ödüle layık görülen habercilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz

2014'te en çok haber gönderen haberci”: Bu ödüle hak kazanan yazarımız, yıl içinde gönderdiği ve yayınladığımız 72 haber ile Fikri Özçelikçi oldu.

2014'te en çok etkinlik haberi gönderen haberci”: Bu ödüle hak kazanan yazarımız, yıl içinde gönderdiği ve yayınladığımız 26 etkinlik haberiyle ile Sadullah Yıldız oldu.

2014'te en çok okunan 3 haber": Bu ödül de, okunması sayısı 10000 rakamının üzerine çıkan iki habere ve 10000 rakamına çok yaklaşan bir habere gidiyor:

25.919 okunmayla “Boğaziçi'li Örnek Öğrenci Muhammed Enes” başlıklı haber (yazarı İbrahim Ethem Gören).

10.097 okunmayla “Nuri Pakdil’in Klas Duruşunu Konuştuk?” başlıklı haber (Atasoy Müftüoğlu ile röportajı yapan Rüveyde Durmaz Kılıç).

9567 okunmayla “Anlam Çölünde Post-Modern Bir Derviş” başlıklı haber (yazarı Abdurrahman Açıkgöz).

2014'te sosyal medyada en çok paylaşılan haber”: Bu ödüle hak kazanan haber, 117 tweet, 1633 facebook tavsiyesiyle, "Boğaziçi'li Örnek Öğrenci Muhammed Enes" başlıklı haber (yazarı İbrahim Ethem Gören).

2014'te gönderdiği haberlerle geleceğe dair ümitlerimizi pekiştiren en genç haberci”: Bu ödüle hak kazanan yazarlarımız Taha ve Rana Gültekin kardeşler...

Dunyabizim.com Yayın Yönetmenliği bayrağı Mehmet Erken'de

Değerli Dünya Bizim dostları,

Önümüzdeki günlerde inşallah sizlere 20000 haber barajını aştığımızla ilgili müjdeyi vereceğimizi umuyoruz. 2008 yılından bu yana daima artan bir gayret ve eksilmeyen heyecanla yayın hayatına devam eden sitemizde Mehmet Erken’in Yayın Yönetmenliği bayrağını devraldığını da ilan etmek istiyorum. Bizler yine Mehmet’e elimizden gelen katkıyı vermeye çalışacağız. Yazı İşleri Müdürümüz ve emektarımız Mehmet Emre Ayhan ve içerik katkısı sağlayan arkadaşlarımız Ahmet Öztürk ve Ümit Aksoy ile birlikte bu dinamik kadromuz Dünya Bizim’i inşallah daha güzel yerlere getirecekler

Selam ve muhabbetlerimizle...

 

Erhan Erken yazdı

Yayın Tarihi: 02 Mart 2015 Pazartesi 11:53 Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 15:10
YORUM EKLE

banner19

banner36