Dünya Bizim'den okurlarımıza açık çağrı!

Daha doyurucu bir Dünya Bizim’e ulaşabilme yolunda sizlerin her tür katkısı bizlere güç vermektedir.

Dünya Bizim'den okurlarımıza açık çağrı!

 

Dünya Bizim kültür portalımız, başlangıcından bugüne oturtmaya çalıştığı genel yayın politikasıyla hizmetini sürdürürken, bazı yenilikleri de bünyesine katmaya devam ediyor.

Son günlerde muhakkak dikkatinizi çekmiştir. Kardeş kuruluşumuz olan Kuzey Haber Ajansı’nın dünyanın dört bir yanından derlediği kültür haberlerini Devriâlem başlığı altında yayınlamaya başladık.

Kendi medeniyet havzamızdan derlenen bu haberler Balkanlardan Uzak Doğu ve Afrika’ya kadar geniş bir coğrafyanın kültür iklimini farklı bir tatla yansıtıyor.

Manşet bölümümüzün hemen altındaki özel bölümde yayına koyduğumuz bu haberleri, kısa video görüntüleri ile de zenginleştirerek sunuyoruz. Devrialem kültür haberleriyle, izleyicimiz için önemli bir kaynak oluşturmanın ve bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Not Defteri de açıldı

Son günlerde Dünya Bizim’de yeni bir başlık daha açmış bulunuyoruz. Habercilerimizin binbir uğraş ile hazırlayıp bizlerle paylaştığı bazı metinleri titiz yayın politikamızdan dolayı yayınlayamadığımız durumlarda ciddi bir sıkıntı yaşıyorduk. Bu sıkıntıyı aşabilmek için açtığımız Not Defteri adlı bölümde bu çalışmaları yayınlamaya başladık.

Not Defteri adlı bölümde yayına koyacağımız çalışmalar, esasında belli bir vasatı aşmış fakat çeşitli sebeplerden dolayı manşet standardımıza uymayan yazılar.  Bunların da sitede değerlendirilebilmesi bizlere önemli bir imkân ve açılım sağlayacak.

Not Defteri için seçtiğimiz bu yazıların yazarları, kendilerinden aynı zamanda manşete koyacağımız haberler de beklediğimiz çok kıymetli arkadaşlarımız. Dünya Bizim’in başlangıçtan bu yana ısrarla sürdürmeye çalıştığı belli hasssiyetleri korumak için aldığımız bu kararın, çalışmalarını Not Defteri’ne aldığımız bu arkadaşlarımız tarafından da anlayışla karşılanacağını umuyoruz.

Kendinizi 140 karakterle sınırlamayın

Bizi dikkatle izleyen Dünya Bizim müptelalarından önemli bir istirhamımız olacak. Biliyoruz ki her biri günlerinin belli bir zamanını çeşitli kitaplar ve makaleler okuyarak geçiriyorlar. Birçok kültürel ve sanatsal aktiviteye katılıyorlar. Twitter ve facebook takiplerimizde bu özelliklere yakinen şahit olmaktayız.

Arkadaşlarımızdan, bu okumalarından ve aktivitelerinden aldıkları ve alacakları notları, çekecekleri resimlerle birlikte, yayın ilkelerimizi de dikkate alarak yazı haline getirmelerini ve diğer okuyucularımız ile paylaşmalarını diliyoruz. 140 vuruş ile kısıtlanan bu birikimlerin biraz daha gayret ile daha kalıcı metinler haline dönüşmesinin sağlayacağı zevkin çok daha güzel olacağını sanırım belirtmeye gerek yok.

Daha doyurucu bir Dünya Bizim’e ulaşabilme yolunda sizlerin her tür katkısı bizlere güç vermektedir.

Allah’a emanet olunuz.

 

Erhan Erken yazdı

YORUM EKLE