Dünya Bizim'de Eylül ayı dosya konumuz: Eğitim

Eylül Ayı itibariyle dunyabizim.com olarak yeni bir uygulamaya geçmeye karar verdik. Bundan sonra her ay, belirli konuları gündemimiz olarak belirleyecek ve bu gündeme dair yazılara ağırlık vermeye çalışacağız. Mehmet Erken yazdı.

Dünya Bizim'de Eylül ayı dosya konumuz: Eğitim

Eylül Ayı gündemimiz “Eğitim”

Eylül ayı itibariyle dunyabizim.com olarak yeni bir uygulamaya geçmeye karar verdik. Bundan sonra her ay, belirli konuları gündemimiz olarak belirleyecek ve bu gündeme dair yazılara ağırlık vermeye çalışacağız.

Bu yeniliğin hem okurlarımız açısından, hem yazarlarımız açısından, hem de bizim açımızdan muhtelif faydaları ve değişiklikleri beraberinde getireceğini umuyoruz. Bu dosyaların hazırlanmasında yayın kurulumuz başta olmak üzere yazarlarımız ve mümkün olduğu mertebede misafir yazarlarımızın desteğini göreceğimizi umuyoruz.

Aylık gündemimiz, bir dergiden farklı olarak tek seferde, aynı konuda pek çok yazının yayınlanması şeklinde değil, yazıların ay içinde dağıtılması şekinde olacak.

Bu vesile ile sitemizde ve sitemizin alt kategorilerinde daha düzenli/belirli bir konu ve haber akışını yansıtabilmeyi amaçlıyoruz.

İlk ay için belirlediğimiz gündem ise okulların başladığı ay olması hasebiyle "Eğitim". Tabi ki ay içinde inşallah idrak edeceğimiz Kurban Bayramı da alt gündemimiz olarak kendine yer bulacak.

Bundan sonraki aylarda ise şimdilik belirlediğimiz konular Ekim ayı için "Üniversite", Kasım ayı için ise "Teknoloji" konusu. Bu ayki konumuz ve ilerideki konularımız için eleştirlerinizi, önerilerinizi ve katkılarınızı bekliyoruz.

Dünyabizim Buluşmaları yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde, geçen sene her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Dünyabizim Buluşmalarımız da kitaplaştırıldı ve kitaplar elimize ulaştı. Bahçelievler Belediyesi’nin desteği ile bastırılan bu kitapları ofisimize ziyaret edenler alabilecek; aynı zamanda konuşmaların deşifreleri, yakın zamanda sitemizde yer alacak.

Son günlerde mahdud bir grup arkadaşımıza sitemizde yayınlanan yazıların haftalık özetini göndermeye başladık. Bu mailleri almak isteyen okurlarımız “dunyabizimgyy [at] gmail.com” adresine mail atabilirler.

 

Mehmet Erken yazdı

Yayın Tarihi: 31 Ağustos 2015 Pazartesi 17:18 Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 15:45
banner25
YORUM EKLE

banner26