Dünya Bizim ödülleri belli oldu! İşte ödül kazanan haberler ve yazarlarımız!

Dünya Bizim, habercilerinin ve siz okurların önerilerini dikkate alıyor, kendini geliştirmek için adımlar atıyor. Bunu, yayınladığımız haberleri her gün takip eden günlük 7.000 tekil ziyaretçimiz de takdir ediyor sanıyoruz.. Erhan Erken yazdı.

Dünya Bizim ödülleri belli oldu! İşte ödül kazanan haberler ve yazarlarımız!

 

 

Değerli “Dünya Bizim” ailesinin mensupları,

2013 yılı gerek İslam Âlemi’nin yaşadığı hüzünlü olayları, gerekse de ülke dâhilinde ortaya çıkan tatsız manzaraları içinde barındıran bir yıl oldu. Özellikle geçtiğimiz yılın son çeyreğinde alevlenen tartışmalar ve yılın son günlerinde patlak veren olaylar, herkes gibi bizleri de ziyadesiyle üzdü.

Haber programları, gazeteler, sosyal medya mecraları bu tatsız tartışmalarla dolup taştı, taşmaya da devam ediyor. Üstelik bu tartışmaların Müslümanlar arasında yaşanması, bizlerin üzüntüsünü daha da arttırıyor. 2014 yılı içinde bir mahalli seçimin, bir de tarihinde ilk defa cumhurbaşkanını halkın seçeceği bir büyük olayın arifesinde patlayan olaylar, 10 küsur yıldır millet olarak elde ettiğimiz kazanımların tartışıldığı ve maalesef yeniden değerlendirilmeye başlandığı bir ortamı doğurdu.

Bu olayların ve tartışmaların, Müslümanlar olarak yıllarca adeta iğneyle kuyu kazarak elde ettiğimiz değerlere en az zararı verecek şekilde sona ermesi en büyük dileğimizdir.

Dünya Bizim ailesi olarak biz, bu tatsız gelişmeleri olabildiğince yayınlarımıza taşımamaya çalıştık. Bir kültür haberleri sitesi olarak, adeta herkesin bir şekilde içinde olduğu bu alana dâhil olmamaya gayret ettik.

Okuyucularımızın bizim bu hassasiyetimizi anlayışla karşılayacaklarına inanmaktayız.

Dünya Bizim, bir okuldur

Değerli dostlarımız,

2008 yılından beri yayında olan sitemiz, bir kültür sanat haberleri platformu olmanın yanı sıra, özellikle genç habercilerimiz için bir “okul” olma fonksiyonunu da görüyor. Sitenin bu keyfiyeti, bizlerin çok önemsediği bir husus.

Başlangıç dönemlerinde, habercilerimizle daha düzenli olarak toplantılar yapıyor ve fikir alış verişinde bulunuyorduk.

Daha sonraki yıllarda, biraz da bizim ihmalimizden dolayı, bu toplantıları düzenli yapamaz olmuştuk.

Aralık ayı ile birlikte, İstanbul’da olan habercilerimizin vakti müsait olanlarla, bu toplantıları aylık periyotlarla tekrar başlatma kararı aldık.

Gerçekleştirdiğimiz toplantılarda özellikle aşağıdaki başlıklar altında çeşitli istişarelerde bulunduk.

* Bundan sonraki dönemde bize önerebileceğiniz yenilikler neler olabilir?

* Dünya Bizim ailesine yeni habercileri nasıl kazandırabiliriz?

* Zaten yazmakta olanları nasıl daha verimli hale getirebiliriz?

* Yorulanları nasıl yeniden motive edebiliriz?

* Ulaşamadığımız köşelere ve kişilere nasıl uzanabiliriz?

Bu başlıklar altında çok değerli fikirler ortaya çıktı ki, inşallah ilerleyen süreçte bunlardan yararlanacağız. Tabii bu konuları paylaştığımız siz değerli izleyicilerimizin bizlere ileteceği kıymetli düşüncelerinin de, sitemizin bundan sonraki yürüyüşüne ciddi katkıları olacağını düşünmekteyiz.

Toplantılarımızda; “Dünya Bizim, bir kültür-sanat yıllığı hazırlayabilecek potansiyeli bünyesinde barındırıyor, böyle bir konuyu düşünseniz iyi olur,” diye teklif eden arkadaşların yanı sıra,

"Dünya Bizim, her yıl bir büyük etkinlik düzenlesin; bu etkinlik aynı zamanda bir okuryazar buluşması ve yıllık büyük haberci toplantısı gibi olsun," diyen habercilerimiz de vardı.

Yılda en az bir kere geniş bir toplantı yapmak, bizim de uzun zamandır üzerinde durduğumuz bir konu. İlerleyen zamanlarda bizlerden bu tarz bir çağrı gelirse, sizlerin de böylesi bir toplantıyı heyecanla karşılayacağınıza inanmaktayız. Bakalım, önümüzdeki günler bizlere neler gösterecek?

Bu arada üzerinde durulan bir konu daha vardı ki, onun neticesini dikkatli izleyicilerimiz hemen fark etmişlerdir; Dünya Bizim’deki bazı menüleri sadeleştirdik. Birbirleriyle yakın içerikleri bazı bölümleri tek başlık altında topladık.

Dünya Bizim ödülleri de belli oldu

Toplantılarımızda ortaya çıkan ve bizim için de stratejik değeri olan, “Dünya Bizim kendi içinde bir ödül ihdas etsin” fikri, tahmin ediyorum ki dünya bizim ailesi için yeni bir alan açtı.

Üzerinde detaylı olarak müzakere ettikten sonra, böylesi bir süreci başlatmaya karar verdik.

Bunun üzerine kolay ölçülebilir, objektif, herhangi bir öznel yorum içermeyen birkaç dal belirledik.

Vereceğimiz ödüllerin bir kültür sanat sitesi için maddi değerinden öte, manevi değerinin önemli olacağını düşünmekteyiz.

Bir komisyon oluşturarak yaptığımız titiz çalışmalar neticesinde ortaya çıkan sonuçları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1 Ocak 2014 tarihindeki veriler itibariyle, kategorilerimiz ve ödüle layık olan habercilerimizi ilan ediyoruz:

2013'te en çok haber gönderen haberci”: Bu ödüle hak kazanan yazarımız, yıl içinde gönderdiği ve yayınladığımız 86 haber ile Mustafa Uçurum oldu.

2013'te en çok etkinlik haberi gönderen haberci”: Bu ödüle hak kazanan yazarımız, yıl içinde gönderdiği ve yayınladığımız 39 etkinlik haberiyle ile Ahmet Serin oldu.

2013'te en çok okunan 3 haber": Bu ödül için, 10000 rakamının üzerine çıkan üç haberi seçtik:

15.653 okunmayla “Dr. Emin Acar'ın sünneti 50 yıldır sürüyor” başlıklı haber (yazarı Mustafa Everdi),

11.042 okunmayla “Enderun usulü teravih nedir, nasıl kılınır?” başlıklı haber (röportajı yapan Fatma Toksoy),

10.391 okunmayla “Canımız dostun kölesidir Tuğrul Efendim” başlıklı haber (yazarı Mustafa Nezihi Pesen)

2013'te sosyal medyada en çok paylaşılan haber”: Bu ödüle hak kazanan haber, 89 tweet ve 812 facebook tavsiyesiyle, "Canımız dostun kölesidir Tuğrul Efendim" başlıklı haber (yazarı Mustafa Nezihi Pesen).

2013'te gönderdiği haberlerle geleceğe dair ümitlerimizi pekiştiren en genç haberci”: Bu ödüle hak kazanan yazarımız, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fatma Mizan.

Tespit ettiğimiz kategorilerde ödüle layık görülen tüm kardeşlerimizi yürekten kutluyoruz.

Ödüller bilahare, belirtilen yazarlarımıza takdim edilecektir

Değerli Dünya bizim dostları,

Sitemize bugüne kadar gösterdiğiniz ilginin bizlere çok önemli bir manevi destek olduğunu özellikle bilmenizi arzu ediyoruz.

Bu desteğin artarak devam edeceğinize inanıyor ve 2014 yılının sizlere ve tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini diliyoruz.

 

Erhan Erken yazdı

Yayın Tarihi: 22 Ocak 2014 Çarşamba 10:51 Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 13:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatun
Hatun - 9 yıl Önce

Tebrik ederiz. Yazılar, yayınlar hiç susmasın dileriz.

banner19

banner36