Dünya Bizim güzel örnekleri sunmaya, öne çıkarmaya devam ediyor

Müslümanlar olarak her dönemde bize düşen, zulmün karşısında ve Hakk’ın yanında olmaktır. Bu ana yaklaşımı vurgulayan güzel örneklerin insanlar arasında yayılmasını önemli bulan her tür haber, video ve çalışmanın Dünya Bizim’de yer almasını önemsiyoruz.

Dünya Bizim güzel örnekleri sunmaya, öne çıkarmaya devam ediyor

 

Haziran ayı ile birlikte önce İstanbul'da başlayan Gezi olayları ve bu olayların uzantısı olarak farklı şehirlere yayılan huzursuzluklar, uzun bir süredir Suriye'de devam eden iç savaş ve son haftalarda Mısır'da meydana gelen askeri darbe ve sonrasında yaşananlar… Türkiye ve dünya gündemini tamamen etkisi altına aldı.

Bütün bu karışıklıklar içinde gelip geçen Ramazan ayında nisbeten daha sakin ve içe dönük bir  dönemi yaşayabildik. Bayramı buruk da olsa kutladık.

Bir “Kültür ve Sanat Portalı” olma  iddiasındaki Dünya Bizim, günlerce gündemimizi meşgul eden ve halen de etmeye devam eden ve daha çok siyasi yönüyle temayüz eden olaylar sırasında da ana ilgi alanında, yani kültür haberciliği alanında yayınına devam etti, ediyor. Gelişen olayları da kendi bakış açısı ile, yani varsa kültürel boyutuyla değerlendirmeye, gelişmelere böyle ilgili olduğu  taraftan bakmaya gayret etti. Tabii bu yaklaşımın her zaman istendiği oranda mümkün olamayacağını da izleyicilerimiz takdir edeceklerdir.

Habercilerimiz ve okuyucularımız,  çevrelerinde meydana gelen gelişmelerden birinci derecede etkileniyorlar ve bu etkilenme neticesi kaleme, kağıda, klavyeye sarılıp bazen hislerini, bazen üzüntülerini, bazen de çözüm yollarını yazarak bizlere gönderiyorlar.

Normal zamanlarda belki kendi konseptimize tam olarak uymadığını düşüneceğimiz veya yayınlamama kararı vereceğimiz ama duygularını çok iyi anlatan yazılar karşısında bizler de bu süreçte hayli zorlandık. Sonuçta bu özel bir durumdur diyerek böylesi bir döneme has bazı esnemeler yapma kararı aldık.

Son haftalarda dikkatli okuyucularımızın farkedeceği üzere yukarıdaki izahata uygun bazı yazılar bu süreçte Dünya Bizim’de yer aldı. Kimisini manşetten girdik, kimisini yeni açtığımız bir kategori olan Not Defteri içerisinde yayınladık.

Ramazan ayında ve Bayramda dünyanın ve ülkemizin çok farklı yörelerinde insanların ibadetlerini, dualarını, kutlamalarını takipçilerimize nakletmeye çalıştık.

Bu yıl bu konuda özellikle Anadolu şehirlerimizden çok fazla Ramazan manzarasını sunabilme  imkânı bulabildik. Tabii Kuzey Haber Ajansı'nın desteğiyle hazırlanan Devrialem bölümümüz de dünyadan geniş bir Ramazan mozağini resmedebilmemize imkân sağladı. Arzu eden okuyucalarımız Ramazan ile ilgili bir haberimize girip haberin bitimindeki “İlgili Haberler” başlığı altındaki “Ramazan” etiketini seçtiklerinde bahsi geçen tüm bu haberleri döküm şeklinde görebileceklerdir.

Değerli dostlarımız,

Suriye'de, Mısır'da, Irak'ta, Arakan'da ve dahi dünyanın farklı tüm coğrafyalarında mücadele eden, zulme uğrayan, yaralanan, şehid düşen tüm Müslüman kardeşlerimizin acısını yüreğimizin derinliklerinde hissediyoruz. İnşallah bu sıkıntılar tez zamanda yerini daha huzurlu bir döneme bırakır.

Müslümanlar olarak her dönemde bize düşen, zulmün karşısında ve Hakk’ın yanında olmaktır. Bu ana yaklaşımı vurgulayan güzel örneklerin insanlar arasında yayılmasını önemli bulan her tür haber, video ve çalışmanın  Dünya Bizim’de yer almasını önemsiyoruz. Bu çerçevedeki haberlerinizi bekliyoruz.

Allah Müslüman kardeşlerimize bu sıkıntılı dönemde yardım etsin, bizlere de onlara yardımcı olabilme ve elimizden geldiği ölçüde katkı sağlayabilme imkânı bahşeylesin. Amin.

Allah'a emanet olun.

 

Erhan Erken yazdı

Yayın Tarihi: 22 Ağustos 2013 Perşembe 15:51 Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 10:22
banner25
YORUM EKLE

banner26