Dünya Bizim dergi olsaydı nasıl olurdu?

2008 yılından bu yana yayınını sürdüren Dünya Bizim sitemiz yeni bir görsel çalışma ile sizlerin huzurunda. Geçen aylarda yayınlanmış haberler arasında yapılacak bir seçkiyi bundan böyle dijital dergi olarak da hazırlayıp yayınlamaya başlıyoruz.

Dünya Bizim dergi olsaydı nasıl olurdu?

Değerli Dünya Bizim dostları,

2008 yılından bu yana yayınını sürdüren Dünya Bizim sitemiz yeni bir görsel çalışma ile sizlerin huzurunda. Dünya Bizim’de bir önceki aylarda yayınlanmış haberler arasında yapılacak bir seçkiyi bundan böyle dijital dergi olarak da hazırlayıp yayınlamaya başlıyoruz: //www.dunyabizim.com/?aType=onlinedergi

Kitap ve dergi formatları daha köklü bir geçmişe sahip oldukları için dijital bir yayın faaliyetinde bile onlardan tamamen sıyrılmak mümkün olmuyor. Olmadıkları zaman sanki bir şeyler eksikmiş gibi bir duygunun oluşmasına sebep oluyor. Bu sebeple Dünya Bizim’in ilk zamanlarından beri yazıların kitaplaştırılması hep gündemde oldu ve şu anda da farklı başlıklarda bazı kitaplarımız yayınlanma aşamasına kadar geldi. İnşallah onları da yakın zamanda sizlerin beğenisine sunacağız.

Dijital dergiyi ilk etapta iki ayda bir hazırlamayı planlamaktayız. Yazıların seçimi için de gerek okunma sayısını, gerekse sosyal medya alanlarında paylaşım sayılarını dikkate almayı uygun bulduk. Tabii yayın kurulu olarak dergide bulunmasını yararlı gördüğümüz bazı haberleri de özel olarak seçip bu yayınımızda sizlere sunacağız.

Dünya Bizim sitemizde yayınlamaya değer görüp yer verdiğimiz tüm haberlerimiz esasında bizler için aynı derecede önem taşımaktadır. Hepsi belli bir emek mahsülüdür ve sitemize değer katmaktadır. Fakat bin bir emek mahsülü olan bu kültür ve sanat haberlerinin, bu rol model çalışmalarının farklı formatlarda okuyucunun beğenisine sunulması ve daha fazla sayıda okuyucumuzun dikkatinin çekilmesinin önemli olduğunu düşündüğümüzden bu tip yeni mecraları devreye sokuyoruz.

Değerli dostlar,

Dijital dergimizin ilk sayısı hizmetinizde. Muhakkak ki bu derginin beğenilecek yanları olacağı gibi eleştirilecek yönleri de bulunacaktır. Bunları açık yüreklilikle bizlerle paylaşmanızı arzu etmekteyiz

Bu vesile ile yayın kurulumuz olarak her daim katkılarınızı beklediğimizi bir kere daha belirtmeyi yararlı buluyoruz.

Selam ve muhabbetlerimizle,

 

Erhan Erken

Yayın Tarihi: 24 Nisan 2014 Perşembe 14:37 Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2014, 11:37
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah
emrah - 8 yıl Önce

dünya bizim dergisi olur mu, olsa ne güzel olur diye düşünürdük yıllar öncesinde dostlarla. şimdilik e-dergi şeklinde de olsa bir hayalimizin gerçekleşmiş olmasını görmek çok mutlu etti beni. elinize sağlık abiler.

Hamza Duygun
Hamza Duygun - 8 yıl Önce

Öncelikle dergi düşünceniz için sizleri kutlarım.Şekil olarak PDF formatı ve sayfa kumandalarının olduğu bölüme 'yazdır' şeklinde bir tuş açılsa idi,dergiyi PDF dosyası olarak indirmek ve her zaman istifade edebilmek için dosyalamak mümkün olurdu. Şimdiki şekliyle sayfalar ekrana sığmıyor. Ya sayfa ebadını küçülterek yazıları okunmaz hale getireceksiniz,ya da her sayfayı okumak için devamlı aşağı ve yukarı kaydıracaksınız. Ayrıca böyle bir dergiye 100 sayfa olmak yakışır. Selam ve muhabbetler

mehmet kara
mehmet kara - 8 yıl Önce

hamza kardeşime kesinlikle katılıyorum.çok güzel bi çalışma olmuş fakat daha fazla istifade edebilmek için indir linki koyarsanız daha güzel olacağı kanaatindeyim.Selam ve dua ile.

banner26