banner17

Şükür Olmayan Yerde Huzuru Aramak Çok Yersiz

Özümüze döndüğümüzde karşımıza çıkan ilk isim Şule Yüksel Şenler’le en öz ama en fazla şey söyleyen bir sohbet gerçekleştirdik.

Şükür Olmayan Yerde Huzuru Aramak Çok Yersiz

Şule Yüksel Şenler bir öz şerittir. En güzel taşlar kıyıda durur bazen. Dalgalıysak teskin eder. Dağıldıysak toplar, eksildiysek cümle cümle çoğaltır bizi.

Bazen daldığı uzaklardanız, bazen kıyılardanız. Rabbim onun mücadelesi, dirayetiyle bizi de akran kılsın.

Özümüze döndüğümüzde karşımıza çıkan ilk isim Şule Yüksel Şenler’le en öz ama en fazla şey söyleyen bir sohbet gerçekleştirdik.

Bir nehri izler gibi dingin, söz konusu davaysa doludizgin Şule Yüksel Şenler. Sabah uyandığınızda güne hangi dua ile başlarsınız?

Allah’ım beni sağ ve salim olarak imanımla yatırdığın gibi yine sağ ve salim imanımla kaldırdığın için sana sonsuz şükürler olsun.

Sizce  uyandık mı? 

Ol mahiler ki derya içeridirler, deryayı bilmezler. Hakikaten doğru, keşke hakkıyla uyanabilsek ama epey bir mesafe katledildi hamdolsun; asıl uyanış inşallah uyandığımızda cenneti kazanacağımız yer olur.

Huzur o sokakta mı kaldı? Yoksa şükürsüz mü ya da huzursuz muyuz?

Doğru yolu bırakıp ters yöne sapanlar olduğu gibi huzura doğru kulaç atan yeni nesiller ümidimiz olmaya devam ediyor. İnşallah geleceğin huzurunu da bu gençlerimiz inşa edecekler. Maddeten kalkındıkça manen maalesef şükürsüz olduk. Dolayısıyla şükür olmayan yerde huzuru da aramak çok yersiz. Ama ümitsiz değiliz; evet ümitvar olunuz. İstikbal inkılabatı içinde en gür sada İslam’ın olacaktır çünkü.

Dava dediğimiz şey nedir ve farkında mıyız?

Herkesin kendine göre bir davası vardır, hatta her kesimin. Tahkiki imana sahip bir Müslümanın davası her şeyin üstünde bir kutsiyete sahiptir, mukaddestir.

Ne yazık ki bugün Müslümanların pek çoğunun davayı ikinci plana atıp maddeyi manaya tercih ettiğini görmekten şiddetli üzüntü duymaktayım. İnşallah bu benim görüşüm olarak böyledir. İnşallah bu aziz davayı omuzlayanlar aynen bir hamalın yüklendiğin gibi bu mukaddes davanın hamallığını yapan gerçek müminler, davasının yüceltmenin mücadelesinde muvaffak olurlar.

Çok zor bir yol olmasına rağmen, dikenli, taşlı yollara rağmen, önlerine çıkan engellere rağmen davasında emin adımlarla yürüyenlerden eyle bizi Ya Rabbi diyorum.

Hasılı dava dediğimiz şey böyle bir şeydir, işte budur.

 

“Şule Yüksel Şenler: Şükür Olmayan Yerde Huzuru Aramak Çok Yersiz”, Bilimevi Kadın dergisi, Nisan-Mayıs-Haziran 2017, sayı 1.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 09:50
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20