Yere batsın Kırmızı Halı'n Amerika?

Oscar ödüllerine uzanmak için Kırmızı Halı'da yürümek gerekiyor. Mustafa Nezihi, Kırmızı Halı'nın kimlerin kanıyla boyandığını ve bu halının altına süpürülenleri sorguladı.

Yere batsın Kırmızı Halı'n Amerika?

Amerika! Yere batsın Kırmızı Halı’n. O kırmızılıkta kimlerin kanı yok ki? Önce maceracılar, kanun kaçakları, gözlerini para hırsı bürümüş Avrupalılar gelip yerlileri katlettiler. Sen kan içe içe hızla Amerika oldun. Durmadın, Meksikalıları öldürdün. Bilmem daha kimleri acımasızca katlettin. 

OscarDoymak nedir bilmedin Amerika!

Amerika! Yere batsın Kırmızı Halı’n. Doymak nedir bilmedin. Zencileri kölelik için getirdin Afrika’dan. Ki onlar henüz insan bile sayılmıyordu senin gözünde. Çünkü gözünü hırs bürümüştü. Hep daha fazlasını istiyordun. Yıllarca onları hayvan gibi kullandın. Baş kaldıranların, sana zorluk çıkaran Afrikalıların değersiz (!) kanlarını da akıttın. O kanlar da var Kırmızı Halı’nda. Yere batsın Kırmızı Halı’n Amerika!

O meşum uygarlığın haram evladı!

Zulümle, kıyımla, ihtirasla bir uygarlık kurdun nihayet. Daha doğrusu yavaşlamış o meşum uygarlığın piçi olarak yeniden can verdin ona. Bu yüzden çarkların dönmesi gerekiyordu. Ve bu yüzden durmaksızın yeni düşmanlar icat ettin. Çünkü alışmıştın hunharca öldürmeye. Kudurmuş bir köpek gibi Vietnam’a, Kamboçya’ya, Japonya’ya saldırdın.

Amerika! Ne kadar çekik gözlü kanı var senin Kırmızı Halı’nda. İnsanın kanını donduran atom bombası vahşeti sinmiş Kırmızı Halı’na.

OscarKibirle yürüyorsun o halının üstünde!

Mazlumların, mağdurların, savunmasızların, haysiyetini korumak isteyenlerin, binlerce kilometre ötedeki Müslümaların kanı var Kırmızı Halı’nda. Ve sen arsızca, şımarıkça, kibirle yürüyorsun o halının üstünde...

Binbir çalımla yürüdüğün o halının altında Pentagon’un, CIA’in, neo-conların, siyonistlerin milyonlarca yalanı, kandırmacası var. Senin gibi düşünmeyenleri, yaşamayanları binlerce filminle, televizyonunla, gazetenle, think-thank kuruluşunla terörist, barbar, kötü, geri, düşman gösterme çaban, planların var. 

Yere batsın Kırmızı Halı'n Amerika!

Yere batsın Kırmızı Halı’n Amerika! Adaleti, merhameti, barışı, yardımlaşmayı değil; zulmü, acımasızlığı, savaşı ve sahip olmayı milyonlarca zihne boca ederek zulüm imparatorluğunu büyütmeye çalışıyorsun. Herşeyin en iyisini kendi ‘beyaz’lığına layık görerek helal olmayan bir cinselliği, uyuşturucuyu, ilkesizliği, düşmanlığı, kaosu yaygınlaştırmaya devam ediyorsun.

OscarPatronun ahlakını kabullenmek

Yere batsın Kırmızı Halı’n Amerika! Şirketlerin çok daha fazla para kazansın diye yoz kültürünü ve kirli yaşam biçimini bizimkilere de dayatıp kabul ettiriyorsun. Bizimkilerden bazıları da zenginleştikçe şımarmaya başladılar. İnfak etmeyi, pay etmeyi unuttular. Kazandıkça daha çok kazanmaya ve bunları yığmaya başladılar. Senin patronu olduğun kapitalist sistemde merhameti bir zaaf olarak kabul etmede bazılarımız. 

Kırmızı Halı’n yerin dibine batsın Amerika! O halıda pahalı elbiseleriyle yürüyen kibirli ve yakışıklı artistlerine özenmeye başladı delikanlılarımız, gençlerimiz, erkeklerimiz. Mini etekleriyle, dar elbiseleriyle, şuh duruşlarıyla o halının üstünde salınan aktristlerine benzemeye çalışıyor kızlarımız, kadınlarımız. 

Ruhlara sinen bu şeytan kim?

Amerika! Ruhlarımıza, beyinlerimize sindin şeytan gibi. Bu yüzden nefret ediyoruz senden. Seni biliyoruz ve sana kanmayacağız artık. Bizi daha fazla uyuşturmana ve kandırmana izin vermeyeceğiz. Çünkü ışıl ışıl parıldayan uygarlığının; mazlumların, mağdurların, kandırılmışların, zayıfların kanıyla, kas ve beyin gücüyle ayakta durduğunun farkındayız.

Amerika! Ruhumuzu, kalbimizi, aklımızı sana satmayacağız. Sen de ya ıslah olacaksın ya da Kırmızı Halı’nla, kahramanlıklarınla (!) birlikte yerin dibine batacaksın. Amin!

 

Mustafa Nezihi bu ışıltıya kanmayalım dedi.

Yayın Tarihi: 05 Mart 2011 Cumartesi 17:28 Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2011, 22:11
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
bir musluman
bir musluman - 11 yıl Önce

yazinin probleme getirdigi bakis acisi guzel. gercekten icimde "kimlerin kani var" cumlesi yankilandi, lakin mesaj ne olursa olsun nahos kelimeler yakismiyor bir muslumanin agzina. Allah hatalarimizi duzeltmek nasip etsin.

Suleyha
Suleyha - 11 yıl Önce

Girona Dali Müzesi, Kutsal ekmek, yumurta ve uçarı oscar heykelleriyle karşılar insanları. Televizyona, kapitalizme ve oscara eleştiirileri varmış delilin. Sen ömrün boyunca Hiltonda kal. Üç damla fırlat kağıda milyonlara sat. Sonra da ona karşı buna karşı sanat. NEyse linkte Dali'nin oscar heykelleri dans ediyor: http://zoqy.net/?tag=salvador-dali-museum

mkz
mkz - 11 yıl Önce

yorumlarda yüzde yirmi iyi niyetle yazılmadığına dair his uyandırmak... o zaman başlığı değiştirin asım abi iyi niyetli yorum aranıyor yazın.. içimizi nasıl okuduğunuzu merak ediyorum o hissi nasıl anladığınızı da hani şu yüzde yirmilik olan..

H. kübra Ablak
H. kübra Ablak - 11 yıl Önce

meydanı boş bulmuşlar. eee tabiat boşluk kabul etmiyor. onlar yaptıbiz seyrettik. biraz daha yürüsünler bakalım kırmızı halıda. sanat adına yaptıkları kirli dünyalarında anlatacak daha neleri kaldı. biz ümmet olarak yeni başladık. bizim anlatacak çok konularımız var. az konuşup çok çalışalım inş. islami filmler yapmadan, ne kadar konuşursak, yazarsak boşuna, tv kanallarımız yine onların antenliğini yapar maalesef. genç kardeşlerimiz sizlere çok iş düşüyor. zira bugün en büyük cihad medyada.

İbrahim Yılmaz
İbrahim Yılmaz - 11 yıl Önce

H.Kübra Ablak'a katılıyorum. Biz daha iyisini yapalım ve yapıyoruz da. İslam ülkelerinin sinemalarını çok başarılı buluyorum. İran zaten malum. Türkiye'de de şahane gelişmeler var. Dünyabizim'de tanıtılan Amerikalı müslümanların, Filistinlilerin, Bosnalıların vb filmleri var. Dünyaya sinema yoluyla güzellik, adalet ve iyilik saçalım inşallah.

merve
merve - 11 yıl Önce

ooo o da bişe mi ben evdeki tüm kırmızı halıları topladım!

banner19

banner26