'Kurtlar Vadisi Filistin' geliyor

Kurtlar Vadisi dizisinin son bölümünde Ergenekon'dan Filistin'e yol döşendi. Yaşanan kriz sonrası sinema filmi yolda..

'Kurtlar Vadisi Filistin' geliyor

10694Ergenekon’dan Filistin’e Yol Gider

Polat Alemdar'ın en yakın adamlarından Memati'nin oğlu Ali Memati kaçırıldı. Ve İsrailli kişiler tarafından alıkonulduğu öğrenilince Polat elçilik binasına baskın yaparak çocuğu ele geçirdi. Sonrasında ise Yahudi devletinde ikinci dizi vakıası meydana geldi! Dizinin Senaristi Bahadır Özdener, "1,5-2 dakikaya hassasiyet gösteriyorlar. 1,5 saatlik Filistin'i anlatalım, bakalım ne tepki verecekler" diyor ve 90 yıllık yaramıza dokunuyor…

Türk’ün Yahudi’yle imtihanı

Onlarla terör dolu sokaklardan ve dağlardan geçip ta Iraklara gittik. Bir bumerang yapıştı yakamıza yıllardır ve söylediğimiz her söz için bin kelle verdik.

10695Evet, burası Kurtlar Vadisi. Sözün ve tavrın Osmanlı tokadı gibi insanın yüzüne çarptığı coğrafyadayız. Bu yüzden aşkımız buruk. Sürekli celp kağıdı gelecek insanlar gibi tedirginiz. Ömrümüz bir seferberlikten öbürüne gitmekle bitecek. Zira burası Kurtlar Vadisi. Bir cenderenin içerisinde 72 millet yaşarken, çıktık o Ergenekon gibi cendereden ve geldik Kurtlar Vadisi’ne.

Şu sıralar Yahudi devletinin kafasını ağrıtan Türkler var. Her sene belli zamanlarda bu ağrı migren sancısı veriyor bünyelerine. Hani, Avrupa’da çocukları korkuturlarmış bir vakitler: Uyumazsan Osmanlılar gelir! diye. Korku, kahpe bir yaradır. En olmadık yerinden yakalar insanı. Bir hayal bile öldürücü gücü olan düşmandan daha tehlikelidir korkmuşsanız. Yahudi devletinin Türklerden korkusu ne? Zannedersem minnet korkusu var onların. Bir nevi borçluluk psikolojisi. 1492’de gemilerle kurtarılıp İzmir ve İstanbul’a getirilenlerin akrabaları olmalarının minneti. 1939’dan 1944’e kadar Hitler’den kurtarılan kılıçartığı insanların yakını olmalarının ezikliği. 1917 Belfour Deklarasyonu’ndan sonra bir uğru gibi Osmanlı topraklarına girmiş olmalarının ezikliği …

10696Katil’e “katil”  demek suç mu?

Şirin Payzın, Başbakan’ın Davos çıkışını hala içine sindirememiş olsa gerek ki Yahudi dışişlerinin köylü kurnazlığıyla bir beyefendi adamı aşağılamalarını denk bir çıkış gibi göstermeye çalışıyor SKY Türk kanalında. Haber sunucuları birden dış politika uzmanı kesilip “bunların olacağı belliydi” diye ağızlarını yaya konuşuyorlar sanki Yahudi dayağı yemiş gibi… her neyse.

Ayrılık dizisini dikkatle izleyenler sadece bizim ülkemizde değilmiş, bunu öğrenmiştik tv dünyamıza da el atmak isteyen Yahudileri görünce. Kurtlar Vadisi Pusu’da neredeyse her bölümde Mossad ya da Yahudi devletinin terör faaliyetlerine gönderme yapıldı. Ama, Yahudiler nedense iki hafta önceki bölümde Polat Alemdar’ın büyükelçilik binasını basmasıyla uyandılar! İnsanın aklına şu geliyor:

Demek ki Yahudiler de Mossad’ın ve devletlerinin terör faaliyetlerine destek verdiklerini göğüslerini gere gere kabul ediyorlar. Ama, yalan da olsa beyaz camda dahi yenilgiyi kabul edemedikleri için celalleniyorlar! Eh, o kadar olsun artık. İsrail de yenilebilir! 60 yıldır “yenilmez devlet” projesi üzerinde çalışan bir devlet yenilebilir olduğunu kabul edecek eninde sonunda. Bu, Mısır Hava Kuvvetlerinin beceriksizliğine ya da üç koldan Arap ordularının yenilmesine benzemez. Zira, hayali birilerinin ödünü patlatan insanların hatırasına hürmet edenlerin yaptığı çalışmalar ki; bayağı etkili.

İstanbul’un gölgesi bile düşse Kudüs’e…

Bir film, bir ordudan daha kuvvetli bunu Yahudi devletinin faşizan kanadındaki hasbelkader yöneticiler de biliyor. Bu yüzden Türkiye’den gelen bir çıtırtı bile yüreklerini oynatmaya yetiyor. Biliyorlar ki İstanbul; Kahire’den, Şam’dan, Bağdat’tan, Beyrut’tan hatta Tahran’dan daha etkili dünya arenasında ve gönüllerde.

10697İstanbul, hayal kuran değil, hayalin ötesine geçen bir Kızıl Elma. Bu kızıl elmanın başlarına masal elması gibi düşmeyeceğini biliyor Yahudi yöneticiler. Daha geçen hafta Gazze’ye girmek için Mısır güvenlik kapısında bekletilen Özgürlük Konvoyu’na Mısırlı polislerin yaptığını gören Yahudiler, biliyorlar ki Araplardan korkmaya gerek yok. Zira, ellerindekini altın tepside verecek kadar korkmuş olanın nesinden korksunlar?!

Kurtlar Vadisi, politik bir dizi. Aksiyon sahneleri başarılı veya başarısız. Kan oluk gibi akıyor ve çok eleştiriliyor. Eleştirenlerin Tarantino filmi seyrederken hayranlıktan ağızları kulaklarına varmıyorsa ne güzel! Ya da “Polat Alemdar ne biçim kahraman; sevişmiyor,ölmüyor!” diyenler Takashi Kitano filmlerine, Rambo serisine, Fahrettin Cüreklibatur cenklerine bir daha bakıp Jackıe Chan komiklikleri yapabilirler. Zira, dizide kahraman değil “olaylar” ön planda. Bu yüzden filmin aşka dair bir iddiası yok.

Siyasal ve güncel olaylar üzerinden sıkı bir eleştiri yapılıyor ve haliyle içerideki ve dışarıdaki birçok kurum ve kişi diziyi karalamaya çalışıyor. Şahsen sadece “eğitimcilerin” eleştirilerini ciddi buluyorum; bir de Yahudi devletinin.

10698Okumayanlara haftada bir aksiyonlu siyaset dersleri

Kurtlar  Vadisi oyuncularından Musa Uzunlar (İskender Büyük): “Gladio’nun varlığını dizi sayesinde öğrendim,”  diyorsa, bu diziden öğrenilecek çok şey vardemektir. Hem de ekran hastalığına yakalanıp okuma kültürüne sırtımızı döndüğümüz zamanlarda…

Kurtlar Vadisi Irak ve Kurtlar Vadisi Gladıo’dan sonra Kurtlar Vadisi Filistin için kolları sıvayan ekibin senaristi Bahadır Özdener: “Kurtlar Vadisi Irak filminden sonra İsrail'den ve dünyanın çeşitli yerlerinden çeşitli tepkiler yönelmişti. Bunların birincisi Kurtlar Vadisi Irak filminde bir doktorun organ kaçakçılığı yaptığı ve bu doktorun Yahudi olduğu için böyle bir şey yapmadığıydı. Bunun yalan olduğu ifade edilmişti ve çok ağır şekilde suçlanmıştık. 3-4 ay önce İsrail'de büyük bir operasyon düzenlendi ve bu tip olayların gerçekleştiği doğrulandı.  

Gazze'de yaşanan bir insanlık dramıdır ve bunu bir şekilde uluslararası kamuoyuna daha çarpıcı bir şekilde getirmek için Kurtlar Vadisi Filistin projesi hazırlıyoruz. Bakalım o zaman ne tepkiler alacağız çünkü bu 1,5-2 dakikalık bir sahne ama bu 1,5 saatlik bir film olacak. Anlatacağımız konular çok çarpıcı ve gerçekler olacak, bakalım o zaman ne tepki gösterecekler.” diyor. İnşallah film başarılı olur.

10699

E, ne demişler: Amerika Vietnam’ı sahada kaybetti, Hollywood stüdyolarında kazandı! Masada kaybedilmiş bir ülkenin topraklarında masumların kanı akmaya devam ediyor. Ve duyarsız kalmayan, Vadinin Ömer Babası tıynetindeki insanlara selam olsun! Rahmetli Ömer Lütfi Mete konsept danışmanı olamaz artık ama üstadın yerini dolduracak irfan ve ilme sahip güzel insanlar bu filmi kotarırlar ve Selahadin’in ruhu bir nebze şad olur arzusuyla...

İsrail'le krize sebep olan sahne:

 

Mansur Yılmaz, Gökhan Kırdar’ın sıkı müzikleri eşliğinde yazdı

Yayın Tarihi: 18 Ocak 2010 Pazartesi 15:37 Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2010, 20:30
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
kurt vanegot
kurt vanegot - 12 yıl Önce

birileri kurtlar vadisinden fena halde rahatsız oluyor. sila ve şiddet varmış gibi yavan eleştirilerde bulunuluyor ama kurtlar vadisi bu ülkenin formasyonuna gayet uygun bir filmdir. o yüzden ısrarla kurtlar vadisi denilmeli. gerçekten herşeyiyle çok güzel bir dizi, keyif ve heyecanla izliyorum...

asaf nigari
asaf nigari - 12 yıl Önce

oldu mu şimdi? kurtlar vadisi zaten her yerde yeterince anlatılıyor, yazılıp çiziliyor. dunyabizim'de ne işi var?

Meryem Atalay
Meryem Atalay - 12 yıl Önce

Kurtlar Vadisi Filistin'i de konu edinerek bu davayı basitleştirir,bayağılaştırır..Adam öldürsünler dil tırnak kessinler kabadayılık yapsınlar ama hassas konulara girmesinler.

bu aklu fikr ile
bu aklu fikr ile - 12 yıl Önce

bence türkiye gerçeklerinin anlatıldığı bir dizi.yazı da da belirtilmiş artık insanlar çok şeyi ekrandan öğreniyor.diğer türlüsü mümkün olmadığı için bari ekranda ya da sinema da iyi şeyler yapılsın.

Ahmet Durmaz
Ahmet Durmaz - 12 yıl Önce

Yapsınlar babacım. 50 dile çevirip piyasaya sürsünler. Aynı şey di mi? Ne demiş Poslat: "Dünya Bizim!"

Tahir sami
Tahir sami - 12 yıl Önce

Günümüz dünyasında her şey çok rahat bir biçimde maddiyata dönüştürülebiliyor hem de insanların duyarlılıkları kullanılarak. yazık.

Çarşı kurtlara karşı
Çarşı kurtlara karşı - 12 yıl Önce

Türk televizyonlarının bir numarası Pana Film neredeyse iki yıldır seyircisine kalitesiz görüntü, kalitesiz hikaye, kalitesiz dizi, kalitesiz sinema, ucuz yapım, ufakcı ekip sunuyor.

Şimdiye değin kazandıkları paralarla 1 tek adam gibi bir dizi bölümü bile sunmadılar bize. Şimdi de hazır İsrail'le sürtüştük, ne satar bu film deyip Filistin üzerinden "haksız kazanç" elde edecekler.

Yok arkadaş, adam gibi film yapsınlar dişimi kırayım. İnanmıyorum ben KV ekibine.

banner26