Kurtlar, vadiden Filistin'e geçiyor!

'Kurtlar Vadisi-Filistin'de neler bekliyor seyirciyi? Polat, Moşe Ben Eliezer'i alt edebilecek mi?

Kurtlar, vadiden Filistin'e geçiyor!

Kurtlar Vadisi” dizisi Türkiye’de artık bir fenomen oldu. 6 sezonu devirmesine rağmen birçok kişi hâlâ ilk günkü gibi takip etmekte diziyi. “Türkiye’de işler böyle devam ettikçe dizide Polat’ın torunlarını da görürüz dizide” diye düşünüyorum. Çünkü dizi gündemden, güncel olandan besleniyor. Ve her geçen gün bir marka, bir sanayi alanı olma yolunda…

Biz bu hikâyenin çuval versiyonunu görmüştükKurtlar Vadisi Filistin

Sinemanın etkileri ve kullanım amacı üzerine milyonlarca yazı yazılmış olabilir. Her zaman söylenen gerçeklerden biri de şu mesela: “ABD önce savaşır, sonra o savaşın filmini çeker ve kendi yaptığını meşrulaştırır. Filmdeki her mağduru yine ABD’li bir kahraman kurtarır.”

Son dönemde sinema sektörümüzü de bu şekilde kullanır hale geldik. 4 Temmuz 2003 tarihinde Irak’ın kuzeyinde Süleymaniye kentinde ABD'li general Ray Odierno Türk askerinin başına çuval geçirmişti. Olayın olduğu günlerde ülke olarak çok öfkelenmiştik, çok kızmıştık. Ancak başbakan ile dışişleri bakanı, “büyük devletlere tepki verilmez” anlamına gelen anlamsız sözlerle olayı önemsememişlerdi. Verilmeyen tepkiler için Türk halkı daha çok kızmıştı.

Kurtlar Vadisi FilistinKurtlar yüreklere su serpmek için yetişti

İşte tam burada gönüllerimize su serpmek için Kurtlar Vadisi ekibi imdadımıza yetişti. Kurtlar Vadisi, milli duyguların hepsine sığınarak kamera karşısında, pardon, Irak’ta bulmuştu kendini. Her kurşun karşısında dimdik yürüyerek meydan okuyan Polat, bu kez ABD askerlerine karşı meydanını okumuş ve Irak’ta yaşananların gerçek yüzünü gösterirken ABD komutanını bulmuş, çuvalı başına geçirmişti.

Salonlar doldu taştı. O güne kadar, sinema salonu ne, onu bile bilmeyenler bu film için yolunu düşürmüştü sinemaya. Çıkanlar mutlu çıktı: Öcümüz alınmıştı, bizde çuval geçirmiştik, utandırmıştık; Türk askerinin öcü en büyük kahramanımızla alınmıştı. Film, temizlenemeyen bir utancı sanal anlamda temizleme hedefine yönelik bir "gaz alma operasyonu"nun aracı olmayı başarmıştı. Hepimiz daha mutlu idik artık.

İsrail canımızı çok acıttı

İsrail bu sene bizim canımızı çok sıktı ve yine her sene gibi Filistin’in canını çok yaktı. Mavi Marmara yardım gemisine yapılan saldırı ile sadece Türkiye değil, tüm dünya ayağa kalktı. 9 şehit verdiğimiz saldırı üzerine politik olarak, sivil olarak herkes tepkisini gösterdi. Çok kızıldı, lanetlendi, bağırıldı çağırıldı, görüşmeler yapıldı. Hâlâ çok kızgınız ama sular durulmuş gözüküyor. İsrail hâlâ yüzü kızarmadan kendini haklı çıkarma yollarını arıyor ve kaldığı yerden saldırılarına ve tehditlerine devam ediyor.

Şimdi sıra Filistin’deKurtlar Vadisi Filistin

Bu tüm yıl boyunca yaşananlar üzerine İsrail ile ilgili film çekme planı olan Pana Film sahnede yerini aldı. ‘Vadi’nin kurtları bu sefer Mavi Marmara ve 9 şehidimizin intikamı için ava çıkıyorlar. Çok şükrettim!? Polat ve ekibini bu sefer Filistin topraklarında bulacağız.

Gişeyi garantilemiş olarak vizyona girecek film için sinema salonları dolup taşacak. Ülke genelinde, Kurtlar Vadisi seyircileri ve medya gazıyla neşelenen halkımız, izledikleri bu filmde yapılan saldırıları, öldürülen asker ve ajanları görüp; “Oh olsun, bizim gemiye saldırı yaparsanız, Polat da gelir, sizi böyle öldürür” şeklinde rahatlayacak ve bu olaylar unutulacak. Herkes rahatlamış olarak çıkacak. Ama gerçekte değişen bir şey olmayacak; biz biraz daha rahatlamış olmanın huzuru ile hayatımıza devam ederken filler yine bir yerlerde çimenleri ezmeye devam edecek. Biz yine gaflet uykularında filmden bahsederek hayatı anlatacağız, birileri ölmeye devam edecek.

“Sinema büyük nimet”, daha ne diyelim…

Kurtlar Vadisi FilistinVe işte “Kurtlar Vadisi-Filistin”

Gazze’ye insanî yardım malzemeleri götürmeye çalışan gemilere yapılan kanlı baskın üzerine Polat Alemdar ve arkadaşları Filistin’e gitmiştir. Yapılacaklar bellidir: Bu baskının askeri planlayıcısı ve yürütücüsü olan İsrailli komutan ele geçirilmelidir.

Filistinliler’le kurulan ilk temaslar sayesinde hedefine adım adım yaklaşmaya çalışan Polat Alemdar’ı bazı sürprizler beklemektedir. Hedeflerindeki kişi olan Moşe Ben Eliezer’in kural tanımaz gaddarlığı ve teknolojik imkânları işleri zorlaştırmaktadır. Polat, Eliezer’e ulaşmaya çalışırken, Filistin’de masum insanların nasıl öldürüldüklerini görür. Eliezer, köyleri yıkmakta, çocukları öldürmekte ve Polat’a yardım eden herkesi hapse atmaktadır.

 

Gülizar Sönmez duyurdu

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2010, 13:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
tespih
tespih - 9 yıl Önce

ile alay ederken kendi süpermen'imizi de oluşturduk..onun intikamları ile artık rahatlıyoruz

....
.... - 9 yıl Önce

pulat abii büyüksün

Gilnihal Bimahal
Gilnihal Bimahal - 9 yıl Önce

Evet, en çok izlenen dizi.. en çok merak edilen dizi.. en çok kazanan dizi.. fakat dizi filmleri ucuz yapım.. senaryosundan çekimine kadar.

Aldıkları parayı hak etmiyorlar. Kurtlar Vadisi Irak'ta da yığınla eksik vardı. "acemi"liklerine bağladık.

Fakat bu filmde dandik olursa.. Bu Pana ekibi bu insanların hakkını nasıl ödeyecek? İyi film çekiyoruz diye bir de gerine gerine etrafta dolaşıyor dümbelekler.

RayaTüSSuuD
RayaTüSSuuD - 9 yıl Önce

bir iki eksik bilgiye değineyim dedim öcelikle (ABD önce savaşır, sonra o savaşın filmini çeker ve kendi yaptığını meşrulaştırır.) bu cümlede bi hata var abd önce filmi çeker yapacağı olayı millete normalleştirir mesela ırak girmeden önce 3 baba kralmı neydi bir film çekmişti saddamı yıktıkları film sonra bütün çevre ülkeler artık amerika ıraka girecek diye şartlanmıştı hiç itiraz eden bile olmadı ne yönetimler ne de halk tarafı bizim yöneticilerin desteğinden bahsetmiyeyim bi yorum daha yapacam

RayaTüSSuuD
RayaTüSSuuD - 9 yıl Önce

ikinci olarakda çuval hikayesinde aslında abd bizden öc almıştır bizim öc alma gibi bir gereksinimiz olmaması gerekirdi şöyleki zamanında abd ye bir dış işleri bakanı yollarız ve kimse karşılamaz karşılamadığı gibi 3 gün orda durmasına rağmen sen niye geldin diyede sorulmaz oda dönemin başbakanını arar cevap olarak sen otelde dinlen gerisini bize bırak cevabı alır ve incirlik üssünde ne kadar abd askeri varsa erinden generaline hepsi içeri atılır bizim bakan gelince aynen şöyle der gene yetmedi

RayaTüSSuuD
RayaTüSSuuD - 9 yıl Önce

bizim bakan geri döndüğünde ben ömrümde daha ne bi kral ın nede bir başkanın böyle ağırlandığını görmedim der işte çuval hikayesiyle adamlar bizden öc aldılar buda gösteriyorki bu ülke adam gibi yönetilirse abd bizim yanımızda bir hiçtir diğer tarafdan ülke halkının gazı alınıyor kısmını tamamen katılıyorum bir dip notla anlattığı güzel şeylerde var mesela intihar saldırılarının nasıl yapıldığını doktor ziro sayesinde bu millete anlatmış oldular yayınlarlarsanız üçyazıyıda sevinirim teşekkürler

kübra ablak
kübra ablak - 9 yıl Önce

beğenmeyenler buyurun siz daha iyisini çekin çekebiliyorsanız kimse hakkını yemesin, beğenmeyen izlemesin. kıskananlar çatlasın kurtlar vadisi bir numara .kurtlar vadisi ekibine teşekkür ediyoruz. başarılarının devamını diliyoruz...

banner19

banner13