Dünya tarihini nereden izlesek?

TRT Belgesel kanalında yayınlanan “Dünya Tarihinin Dönüm Noktaları” isimli belgesel geçmişe bir ayna tutuyor ve arkamıza yaslanarak bu keyifli yolculuğa çıkmamıza imkân sağlıyor.

Dünya tarihini nereden izlesek?

Dünya tarihi bugün şükranla andığımız hâlde sayısını bilemediğimiz kâşif, mucit, ilim ve bilim insanının sonsuz fedakârlıklarına şahit oldu. Yıllar öncesinde gerçekleşen birçok olay birbirinden bağımsız gibi dursa da toplanarak bugünümüze katkıda bulunmak paydasında buluştu.

Bazen tek bir insan o kadar güçlüdür ki yaşadığı zaman dilimini aşar ve bugüne ulaşır. Kendisi dünyadan gitmiştir ancak icadı, bulduğu tedavi yöntemi, savaşlardaki kahramanlığı, katliamlardaki zalimliği ya da keşifleri, insanoğlunun hikâyesinin öğeleri olmuştur. Dünyada geçirdikleri zaman, büyük resme bakıldığında bir nokta kadar olsa da onlar unutulmaz. Çünkü sebep oldukları acılar veya mutluluklar yaşandıkları anlar kadar kısa değildir.

TRT Belgesel kanalında yayınlanan “Dünya Tarihinin Dönüm Noktaları” isimli belgesel geçmişe bir ayna tutuyor ve arkamıza yaslanarak bu keyifli yolculuğa çıkmamıza imkân sağlıyor. Emre Konuk’un yapımcılığını ve yönetmenliğini, Bülent İnal’ın sunuculuğunu yaptığı program Nikola Tesla’yı ele aldığı ilk bölümünün ardından, Albert Einstein ve II. Dünya savaşını başlatan suikast gibi farklı konularla seriye devam ediyor. Programa TRT Belgesel’in internet sayfasından ve YouTube kanalından ulaşmak mümkün. İyi seyirler.

Yayın Tarihi: 31 Aralık 2020 Perşembe 10:12 Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 10:15
YORUM EKLE

banner19

banner36