Zarifoğlu'dan sonra var oldum

Yavuz Selim Güneş'i tanıyanlar aktif kişiliğiyle bilirler. Ya peki, durgun bir lise öğrencisiyken nasıl oldu da böyle oldu?

Zarifoğlu'dan sonra var oldum

Hatay’ın Aktepe kasabasındaki gazete bayisine gelen tek Cafcaf dergisinin daimi müşterisiydi. Bir mizah dergisi genç hayatının seyrini değiştirdi. Durgun (!) lise talebesi dur durak bilmeyen bir genç kaleme dönüştü.Yavuz Selim Güneş

Cafcaf'la başlayan yolculuk

“Cafcaf dergisiyle tanıştıktan kısa bir süre sonra internette Cafcaf Forum’u kurdum. O aşkla ve şevkle 24 saat uyumadım, forumu çalışır vaziyette ziyaretçileriyle hemhal olmuş gördüğümde gözlerimi kapattım.” Diyor Yavuz Selim.

Cafcaf Mizah Dergisi'ne çok emek veren bu delikanlı bildiğimiz kadarıyla Hatay’ın ilk Cafcaf temsilciliğini de yaptı. Daha sonraları Cafcaf’ın tüm temsilcilerinin koordinatörlüğünde bulundu.

Lütfi Arslan ona Genç'liği hissettirdi

İstanbul’daki bir akraba ziyareti için on beş günlüğüne geldiği bu şehirde Genç Dergi Genel Yayın Yönetmeni Lütfi Arslan'la tanıştıktan sonra bu şehrin delikanlısı oldu. Genç dergide yazarlık yaptı, röportajlarda bulundu, editörlük de yaptı. Şimdilerde ise Genç Dergi’nin yazı işlerinde mesleğini devam ettiriyor.

Amacı iyi bir gazeteci olmak

Mesleği mi? Yavuz Selim Güneş “gazeteci” olmak istiyor. Bu yönde adımlarımı atıyorum, diyor. Genç Dergi’de Türk Basınında diğer dergileri de takip etme ihtiyacı duymuş, onların içeriklerini okuyucularına sunduklarını ve sunamadıklarını merak etmiş ve tüm dergileri bir arada görebilmek adına aslında kendi ihtiyacı için dergilik.com’u kurmuş.

Dergilik için üç yüze yakın dergi ile görüşmüş, yüz seksen kadarıyla anlaşmış yaklaşık yüz elli dergiyi ise her yeni sayıları çıktığında sitede tanıtmış. “Şu sıralar gerekli ehemmiyeti veremiyorum, diyor sitesi için. Ama pek yakın bir zamanda Türkiye’de bir ilk olan Dergilik internet kullanıcılarına basılı dergileri tanıtmaya devam edecek gibi.

Yavuz Selim, Sabah Gazetesi’nin Cumartesi ekinde gazeteciliğe başladı bildiğim kadarıyla. Daha sonraları ise Sabah Gazetesi’nin Kültür & Sanat sayfasında haberlerini okumaya başladık.

Cahit ZarifoğluEdebiyatın kapısını da zerafetini de Asım Gültekin gösterdi

Asım Gültekin'le tanışana kadar ben başka biriydim, şu anki ben değildim, diyor Yavuz Selim. Nasıl? Diye sorduğumda ise Asım Gültekin sayesinde “edebiyat”ı tekrar keşfettiğini açıklıyor. Ve şöyle devam ediyor: “Hayatımın dönüm noktası Asım hoca’nın beni Cahit Zarifoğlu’nun kitaplarıyla tanıştırması oldu.”

Şimdilerde yurt içinde ve yurt dışında Yavuz Selim Güneş'in ön ayak olduğu “Zarif Haykırışlar” her ay düzenleniyor. Ne diyelim? Keşke böylesi delikanlıların sayısı daha çok olsa..

 

 

Cüneyt Çelik ah, keşke dedi

Yayın Tarihi: 02 Aralık 2010 Perşembe 18:03 Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2010, 15:24
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
halil
halil - 11 yıl Önce

Allah yolunu açık etsin...

kübra yılmaz
kübra yılmaz - 11 yıl Önce

bu ismi hp duyardım ama yaptığı işlerden dolaı daha büyük biri olduğunu zannederdim. Allah hizmetini daim etsin inşaallah. böyel güzel insanların hele ki gençlerin varolması ne kadar ümit verici.

şevket
şevket - 11 yıl Önce

rabbim allahım, mabudu zişanım ömrünü bereketlendirsin genç kardeşimizin. AMİN.

Abdullah Yalnız
Abdullah Yalnız - 11 yıl Önce

Yaşının küçük olması, büyük olmadığı anlamına gelmez ki :)

Gayretlerinin ve başarılarının devamını bekliyoruz bu ACZ'den...

Furkan Yıldırım
Furkan Yıldırım - 11 yıl Önce

20 yaşına çok şey sığdırmış kardeşimiz maşallah. şaşırdım :)

muhammetçökek
muhammetçökek - 11 yıl Önce

Yavuz selim Güneş Cahit zarifoğlunun manevi oğlu..

yusuf goncagül
yusuf goncagül - 11 yıl Önce

Az zamanda çok işler başaran adam..her daim durmadan yorulmadan aşkla şevkle doğru yolda ilerleyesin kardeşim..:)
Allah yolunu bahtını açık etsn..

İ.Polat
İ.Polat - 11 yıl Önce

İnceliklerle donanmış,idealleri olan gençlerimizin sayısını Allah artırsın..
Yavuz Selim'e de daha nice güzel işlerde öncülük yaptığı için tebrik ediyoruz ,ömrüne ,gönlüne bereket..


banner26