Urfalılar Aziz Hocayı sohbetlerinden tanır

Kendini tebliğe memur gören bir hizmet adamıdır Aziz Kutluay Hoca..

Urfalılar Aziz Hocayı sohbetlerinden tanır

 

Bir Müslümanın ekolü ne olursa olsun iyi bir Müslüman olmak zorundadır. İyi olmak Müslüman adamın işidir. Müslümanlar her anlamda iyi olmak zorundadır. Yaptığı iş, sosyal statüsü ne olursa İslam’ı yaşayıp yaymak konusunda elinden geleni yapmak zorundadır. İslam’ın pak mesajını toplumun diğer bireylerine ulaştırmak için örneklik teşkil etmeli ve tebliğde bulunmalıdır. İyi Müslümanın vasıflarından olan bu hasletleri barındıran güzel insanlardan biri de Aziz Kutluay, namı değer Aziz Hocadır.Aziz Kutluay

Urfa ve çevresinde sözü dinlenen etkin bir hoca

Aziz Hoca Şanlıurfa (Ruha) şehrimizde ikamet etmektedir. Et-Balık kurumunda çalışan bir işçi iken kurumun çalışanları ve vatandaşların desteği ile yapılan camide fahri olarak imamlık yapmaya başlar. Emekli olana kadar fahri imamlığa devam eder. Yaptığı sohbetler ile insanları derinden etkileyen Aziz Hoca, zamanla Urfa dışında davet edildiği il ve ilçelerde sohbetler ve konferanslar vermeye başlar. Sohbet ve konferans çalışmaları aralıksız olarak devam etmektedir.

Tok sesi, etkileyici üslubu ve güncel konuları ele alış şekli ile dinleyicilerinde hayranlık uyandıran Hoca, birçok insanın hidayetine vesile olmuştur. Bir dönem elden ele gezen vaaz kasetleri ile Urfa ve çevresindeki illerde bulunan bir kuşağın bilinçlenme sürecine büyük katkıları olmuştur.

Son zamanlarda kitap neşri ile de ilgilenmeye başlayan Aziz Hocanın şu ana kadar neşredilen altı eseri mevcuttur. Bu eserler; Siyer’us Sahabe, İmanın Tadını Almak, Namaz Darda Koymaz, İslam Tarihinde Şanlıurfa, Mekke ve Medine’de Ziyaret Yerleri, Resulullah’ın Savaşları ve Sebepleri adlı eserlerdir. Bu yazılı neşriyatlar ile birlikte sayısız görsel ve sesli sohbet kaset ve cdleri bulunmaktadır.

Aziz KutluayBir aşevinde gönüllü olarak hizmet ediyor

Özellikle siyer ve peygamberler tarihi ile ilgili yaptığı sohbetlerde kullandığı dil ve güncel yaklaşımlar ile toplumun bilinçlenmesine büyük katkı sağlamıştır. Tebliğ ve irşad faaliyetlerine, mescid sohbetleri, konferanslar ve Urfa’nın yerel televizyonlarında programlar yapmak sureti ile devam etmektedir.

Toplumun barış ve huzur içinde olması için sürekli kardeşlik ve barış mesajları içeren sohbetler yapan Aziz Hoca, Urfa’da yetim ve fakir ailelere yemek ve gıda yardımı yapan bir aşevinde gönüllü olarak hizmet etmektedir. Urfa’ya yolu düşen herkese bir telefon mesabesinde uzak. Sohbet veya konferans vermesi için kendisini davet etmek isteyenler Aziz Hoca’nın resmi web sitesinden kendisine ulaşabilirler.

 

Ferhat Özbadem yazdı

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2012, 02:28
YORUM EKLE

banner19

banner13