Söyleşide Provokasyon

Şamil Tayyar TÜYAP kitap fuarının son günü TİMAŞ yayınevinin davetlisi olarak okuyucularıyla buluştu.

Söyleşide Provokasyon

Şamil Tayyar TÜYAP kitap fuarının son günü TİMAŞ yayınevinin davetlisi olarak okuyucularıyla buluştu.

Interexpo konferans salonunda yapılan söyleşiye kitaplarından bahsederek başlayan Tayyar, daha sonra dinleyicilerden sorular almaya başladı.

Merak ettiklerini sormaya başlayan dinleyiciler, karşıdan güzel ve net cevaplar alınca sorular hız kazanmaya başladı. Fakat konu Ergenekon olunca dikkat çekmiş olacak ki, seyircilerden biri söz hakkı alarak kendisini Türkiye Gençlik Birliği başkanı olarak tanıttı ve 2007 senesinde gözaltına alındığını, ardından savcı Öz tarafından sorgulandığını büyük bir gururla söyleyerek Şamil Tayyar Bey'e ve yazı yazdığı gazete olan Star'a  çeşitli ithamlarda bulunmaya başladı.

Bu esnada eline bir de dergi alan genç, provakatif açıklamalarını sürdürmeye devam ederek söyleşinin seyrini iyice bozdu. Gence tepki gösteren dinleyiciler, buraya onu değil Şamil Bey'i dinlemeye geldiklerini söylediler.

Kendilerine ayrılan sürenin sonuna geldiklerini söyleyen Timaş yetkilisi de provakatif gencin tepkisinden kendisini kurtaramadı. Salonun boşaldığı esnada sloganlar atmaya başlayan genç, Ergenekon operasyonunu Büyük Ortadoğu Projesi ile ilişkilendiren sözler sarfetti. Ergenekon'un içerdekilerin 1 Numara'sının Şener Eruygur olduğunu söyledi.

Bir dinleyicinin “1 Numara Mustafa Koç” olabilir mi sorusu, provakatif gencin gürültüsü esnasında duyulamadı. Şamil Tayyar, dışarıdaki “1 Numarayı” da  söylemedi. 

Söyleşinin ardından okurlarının kitaplarını imzalayan Tayyar, saat 16:30 sularında salondan ayrıldı.

 

Sefa Koçali provakasyonlara gelmeyelim, dedi...

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 14:02
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26