Soshiant : Bir Başarı Hikayesi

İkincisi düzenlenen etkinlikte tüm gözler Soshiant'ın üzerindeydi. Demosuyla görücüye çıkan ekibin kendine güveni tam.

Soshiant : Bir Başarı Hikayesi

"Soshiant", II. Tahran Dijital Medya Fuarı'na Damgasını Vurdu 

On gün sürecek olan "İkinci Tahran Dijital Medya Festivali" gençlerin ve genç kalanların akınına uğruyor. Festival alanı aslında büyük bir cami olan ve iki senedir Uluslararası Tahran Kitap Fuar'ının da gerçekleştiği "Musalla" adlı yapı.

Fuarda her türlü bilgisayar, cep telefonu, grafik, animasyon ve internet yazılımının yanı sıra, diğer dijital sanatlarda gerekli her türlü araç ve gereç stantlarda sergileniyor.  Katılımın çok yoğun olduğu fuarda bir çok bölümde onlarca kuruluş ve şirketin tanıtım ve organizasyon stantları tüm alanı kaplamış durumda.

Festival havasında geçen fuarda 140 İnternet sitesinin yanı sıra 500 kadar resmi ve özel kuruluş boy gösteriyor.  

En çok ilgi gören ve önünde büyük bir kalabalık biriken bir standın arasına sızmaya çalışıyorum. Standın adı "Fanafzar Group – Soshiant". Bu gençler Soshiant adında bir bilgisayar oyunu hazırlıyorlar. Mühendislerinden tasarımcılarına kadar tüm ekip İranlı gençlerden oluşuyor. Oyun test aşamasına gelmiş durumda. Ekrandan demo versiyonu izliyorum; güzel grafikler ve karakterler var. Bir kaç başka standın da oyunları var ama bu oyun, epik çizimleri ve dinamik  atmosferiyle diğerlerinden çok üstün duruyor. Soshiant'ın eski Pers efsanelerine dayanan bir hikâyesi var. Bize Fanafzar grubunun başı Emir Hüseyin Fasihi anlatıyor:

İnsanlar ve Ahura'ların Işık ordusunun Karanlıklar ordusuna karşı ilk savaşlarından yıllar geçmiştir ve Khunirs şehrinin çoğu, kötü devler tarafından istila edilmiştir. Ölümsüz iyi Ahura'lar münzevileşmişlerdir ve insanlar zalim devlerin esaretinde yaşamaktalar.

Güzel şehir Siavoshgard'ın devlerin hücumuna uğradığı zamanlarda bir bebek olan Soshiant, şehir halkından bir kaç kişi tarafından kurtarılır. Siavoshgard'ın varoşlarında büyür. Şimdi genç ve güçlü bir savaşçıdır ve tamamı devlerin ve devlerin başı Akuman'ın Oşmug adlı yaratıklarının elinde olan vatanı Siavoshgard'a doğru yola koyulur...

Resimde Soshiant'ın yapımcı ekibini görüyorsunuz.

Sağdan sola: Peyman Masudi (Aminsyon sorumlusu), Süheyl Danesh Eshraghi (Konsept ve karakter tasarımcısı), Araş Caferi (Sorumlu Müdür), Faham Negini (Yazılım), Emir Hüseyin Fasihi (Yapımcı ve yazılım), Sirus Purlatifi (Üç boyutlu karakter ve ortam modelcisi), Fariborz Feyli (Sorumlu Müdür)

Sitesi de var ama farsça. Tabii grafiklere bakmak için girmek serbest:

http://www.soshiantgame.com

Ayrıca diğer festival resimlerine galeriden göz atmayı unutmayın.

Salome                                                                                    Fotogaleri için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2010, 21:24
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26