Sezai Karakoç Ne Diyor?!

Sezai Karakoç, aylık değerlendirme toplantısında heyecanlı ve dikkatli bir dinleyici kitlesine seslendi.

Sezai Karakoç Ne Diyor?!

SEZAİ KARAKOÇ NE DİYOR?

 

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı Sezai Karakoç bu ayki diriliş sohbetini yaşanan sıcak gelişmeler nedeniyle Filistin"e ayırdı. Heyecanlı ve dikkatli genç bir kalabalığa seslenen Karakoç, "Biz Osmanlıların çocuklarıyız. Osmanlı her zaman bütün mazlum milletlerin sığınağı oldu. O sebeple bütün mazlumlara karşı bizim Osmanlı damarımız ayağa kalkar" diyerek konuşmasına başladı.

Mazlumlara verilen her türlü desteğin önemli olduğunu vurgulayan Karakoç, Tunus işgal edildiğinde şiirimle destek verdim. "Ötesini söylemeyeceğim" şiiri destek şiiridir. Cezayir"in kurtuluşu için de şiir yazdım fakat sadece İslam ülkeleri için değil Macarlar"ın direnişi için de şiir yazdım. Biz Osmanlıyız. Irkına dinine bakmaksızın mazlumun yanında oluruz, dedi.

ABD Yahudi devletidir.

Gazze meselesinin bütün Müslümanların yüreğini yaktığını belirten Üstad, Filistin meselesinde batı hiçbir zaman dürüst olmadı. Her operasyondan sonra barıştan bahsederek ikiyüzlü davrandılar. Aynı ikiyüzlü tavrı ABD de göstermektedir. Çünkü ABD resmi olarak olmasa bile fiili olarak bir Yahudi devletidir, diyerek ABD"den bir şey beklemenin gereksiz olduğunu vurguladı.

61 yıldır Filistin"de soykırım yapıldığını belirten Büyük şair konuşmasını şöyle sürdürdü:

Olayların dili vardır. Bu dili iyi anlamak lazım. Yahudiler kafalarındaki ulus devlet projesi için insanlığı katlediyorlar. İslam âlemi olayları derinlemesine incelemelidir. Filistin sadece Filistinlilerin meselesi değildir. Barış görüşmeleri falan boş işlerdir. İslam ülkeleri birleşerek bu davaya sahip çıkmalıdır. Mesela Türkiye, İran, Mısır ve Suriye bu saldırıları kendine yapılmış gibi değerlendirirse İsrail hiçbir şey yapamaz. İslam ülkeleri birleşmelidir. Tek çare budur, diğer çözümler aldatıcıdır.

500. Yıl Vakfı

Konuşmasında Yahudilerin Türkiye"de kurduğu 500. Yıl Vakfı"nın faaliyetlerine de değinen Karakoç, İstanbul"u büyük İsrail devletinin başkenti olarak düşünüyorlar. Dikkat etmek gerekir. Müslümanlar ileriye yönelik büyük projeler gerçekleştirmeli mutlaka İslam Birliği kurulmalıdır diye konuştu.

 

Mahmut Bıyıklı yazdı 

Yayın Tarihi: 11 Ocak 2009 Pazar 03:26 Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 10:44
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
enes bilal
enes bilal - 12 yıl Önce

Bu eşsiz güzellikteki ve değerdeki konuşmaları bizlere ulaştıran
sevgili Mahmut Bıyıklı'ya çok teşekkür ediyorum. sağolasın.

yılmaz
yılmaz - 12 yıl Önce

Böyle değerli üstadın konuşmasını sitenize koyduğunuz için teşekkür ederim..

banner26