Semra Anne neler yapıyor?

Kur'an'ı anlamak isteyenlerin başvurdukları kaynak olan tefsirlere, kolay anlaşılır bir tefsir daha ekleniyor.

Semra Anne neler yapıyor?

Önceden sitemizde sizleri kendisinden haberdar ettiğimiz "kırık tefsir" olarak bilinen tefsir çeşidini "okuyucu tefsiri" diye isimlendirerek farklı bir boyutta tamamlamaya çalışan Müfessir Semra Annemizin kapısını çaldık, ilminden istifade edenlere dâhil olduk…

Müfessir Semra Kürün Çekmegil Hanımefendi, 5 yıllık emeği olan okuyucu tefsirinin halen çalışmalarını sürdürürken, başta babası Merhum Said Çekmegil olmak üzere birçok âlimlerin tefsirlerinden yararlanarak, 8 ciltlik dirayet ve rivayet usulünden ziyade, günümüz meselelerine göre tefsir edilen kolay okunaklı “okuyucu tefsirini” tamamlamaya çalışıyor.

Okuyucu tefsiri ile girizgâh

Okuyucu tefsiri, meal okumalarından sonra tefsire ilk giriş yapmak isteyen -bilhassa gençlere- önerilebilecek, kolay anlaşılır, akılda kalıcı bir tefsir kitabıdır.

Kâinat denge üzerine…

Semra Anne gece ve gündüzünü dengede tutarak, verimli saatlerde tefsirini kaleme alıyor. Erken uyuyarak, teheccüd vakitlerini değerlendirerek ve sabah namazından sonra yazmayı tercih eden Annemiz, günün birçok vaktini de yine tefsir kitabını yazarak geçiriyor.

Semra Kürün Çekmegil

İlminden istifa etmek isteyenler…

Okuyucu Tefsiri, Semra Kürün ÇekmegilSemra Annemiz tefsir kitabını hızla bitirmeye çalışırken aynı zamanda her hafta siyer ve tefsir dersleri de veriyor. Müfessir Annemizin ilminden istifade etmek isteyenler Malatya’daki evini ziyaret edebilirler.

Onu dergi sayfalarında görmek istiyoruz

Semra Annemizin kızı, Nida dergisinin editörü Ferda Hanım olunca; tefsir üzerine yazılar paylaşıp paylaşmadığını da soruyoruz. Semra Annemiz ümmi olma şuuruyla ağırlıklı olarak tefsir çalışmasını bitirmeye çalışırken, dergilere fazla zaman ayıramadığını da vurguluyor. Tefsirin, hayatını kuşatan bir meşguliyet olduğunu da ekleyerek, tam tescilli tefsir kitabını bitirmeye yaklaştığı vakitlerde, kendisini dergi yazarı olarak da göreceğimizin müjdesini veriyor.

 

 

Hatice Tüfekçi, tefsirin bir an önce bitip okuyucuyla buluşması dileğiyle yazdı.

Yayın Tarihi: 16 Şubat 2011 Çarşamba 17:30 Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2011, 18:28
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
nedime akdoğdu
nedime akdoğdu - 11 yıl Önce

masallah demekten baska soylenecek sey bulamıyorum Allah'ım Semra Annemızın yolunu acık etsın Hatıce kardesımınde basarısına basarı katsın hayırlısıyla kalemıne saglık Allah dılını kudret versın kardesım...

Sezai Küsmez
Sezai Küsmez - 11 yıl Önce

Çoban Tefsiri

www.cobantefsiri.com

Limoni
Limoni - 11 yıl Önce

İnsanın içini ışıtan bir haberdi. Çok teşekkürler.

recai Küser
recai Küser - 11 yıl Önce

Harhalde aynı mantıktan çıkmış... Biri çoban, diğeri ümmi...

Ubeydullah
Ubeydullah - 11 yıl Önce

Semra hanımı tebrik ediyorum. Kuran tefsirinde ‘erkek egemen’ bir anlayışın doğallaştığı bir ortamda bir bayanın tefsir yazması beni çok heyecanlandırdı. Bu anlayışı yıkacak gelişmenin ikisi Mısır’dan gelmişti. ‘Aişe Abdurrahman ve Zeynep Gazali’. Türkiye’den de Semra hanım… Kendisine Tefsir dünyasına ‘hoş geldiniz’ diyor ve kendisini tebrik ediyorum. Tamamlanmadığını basıma hazırlandığını duydum. Merakla ulaşacağım zamanı bekliyorum.

asaf emingil
asaf emingil - 11 yıl Önce

semra hanımın bu gayreti tek toplanma amacı (bir kısmı müstesna) kısır yemek olan güzide kadınlarımızın gündemine Allahı ve kuranı anlama cehdini taşırsa kutlu bir iş yapar.
elbette bu eseri yazmakta izzet ve şeref olarak yeter...
8. ciltten sonrasını bekliyoruz...

ersin ertugrul
ersin ertugrul - 11 yıl Önce

Allah'ın selamı tüm akleden kalp sahiplerinin, taşın altına elini değil hayatını koyanların üzerine olsun...
Semra Kürün Çekmegil bilenlerin çok iyi tanıdıkları Mücahide bir büyüğümüz. Malatya Ekolü yada Çekmegil Ekolü olarak da bilinen başta Muhterem babasının rahle-i tedrisatından geçmiş olmakla beraber, tıpkı Said Çekmegil gibi mektebli değil alaylı bir mütefekkir Hanımefendidir. Özellikle Kur'an'ın anlaşılması ve vüs'at'i nispetince tebliğ edilmesi sadedindeki bu gayretini Rabb kabul e

ersin ertugrul
ersin ertugrul - 11 yıl Önce

İlim Tâliblisi bir babanın ( M.Said ÇEKMEGİL ) İlim Tâliblisi kızı... Semra KÜRÜN ÇEKMEGİL. Bu ilim yolculuğun bir meyvesi: Okuyucu Tefsiri. Kur’an’ı anlamak isteyenlerin başvurdukları kaynak olan tefsirlere, kolay anlaşılır bir tefsir daha ekleniyor, Okuyucu Tefsiri...
Hayırlara vesile olur inşaallah !


banner19

banner26