Salih Mirzabeyoğlu'na özgürlük!

Mirzabeyoğlu’nun serbest bırakılacağı güne kadar Türkiye’de derin yapıların belinin kırıldığı söylenemez..

Salih Mirzabeyoğlu'na özgürlük!

 

Bazı insanları sevmek bedel ister. Bu bedelin şekli değişebilir fakat kendisi değişmez. Ve bu sevgi has sevgidir. Sıradan değildir en azından. Bir yönü ile de sevilen kişinin sevilmeyi hak ettiğinin göstergesidir. Misalen bir düşünürü sevmek… Resmi görüşün düşüncelerini paylaşmayan bir mütefekkiri sevmek bedel ister. Çünkü bu sevgi mimlenmek için yeterli bir sebeptir.Salih Mirzabeyoğlu

Kardeşini gıyabında savun

Seven savunur. Seven sevdiği adamı savunur. Hem de sonuna kadar savunur. Dengeler adına ertelemez savunmasını. Sevginin sebebi rahmani olunca neticesi sonuna kadar sevdiğini savunmak oluyor. Hem ne diyordu Efendimiz (s.a.v.): “Kardeşini gıyabında savun.” Sevdiklerimizi gıyaplarında savunmalı. Bildiğiniz savunmak işte. İnsan sevdiğini savunur. Bir inanmış adam mükellefiyetidir kardeşlerini sevmek.

İnsan, kardeşini hiç görmeden de sever. Sevmek için illa yüz yüze gelmek şart değil. İnanmış olmak, kardeş olduğuna kanaat getirmek yeterlidir. Hem kâmil manada iman etmiş olmanın şartı olarak söylemişti Efendimiz kardeşlerimizi sevmemiz gerektiğini.

Şiir seven adamlar şiir yazan adamları severler. Acıya abanan adamların işidir şiir. Şiir bir yaşam tarzı. Yazdıklarını yaşayan nadir adamlar vardır. Şiirlerini yaşarlar. Kayan yıldız sırrı gibidir şiirleri. Yeşilırmak derken Sakarya şehri gelir aklımıza. Şiir yazan adamları seven az olur aslında. Şiir seven adamlar severler onları. Şiir yazan adamları sevenler gerçekten çok olsa bugün şiir yazan adamlar neden aramızda değil?

Telegram işkencesi gören insanlar daha bir mahsundur. Neden biliyor musunuz? Telegram işkencesini ispatlama imkânınız çok zor. Telegram işkencesi dediğiniz işkence türü nedir ve bu kadar sevgi cümlesinden sonra nerden çıktı bu şimdi denebilir. Telegram; uzaktan zihin kontrol sistemidir. Frekanslar gönderilmek sureti ile insanı yönlendirebilen, insana bazı hareketler yaptırabilen, insana acı verebilen bir işkence türü. Telegram en berbat işkence türüdür. Türkiye’de bir Müslüman düşünce adamına yıllardır bu işkence uygulanıyor. Şimdi Bolu F tipinde tek kişilik hücrede. Adı Salih soyadı Mirzabeyoğlu.

O serbest bırakılana kadar 28 Şubat bitmeyecek

Salih MirzabeyoğluSevdiği insan mazlum olunca daha bir sever. Hem öyle bir sever ki, dualarının başköşesine onu koyar. Hele de zindanda on dört (rakamla 14) senedir –Sibel Eraslan’ın deyimiyle- “sükut suikastına maruz bırakılmış” koca bir yüreği olan mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu ise bu kardeşiniz, sevginin yanında hüzün de eksik olmuyor.

Söz konusu olan Salih Bey olunca, “burun kıvırma”, “korku putuna tapma”, “kaçacak delik aramak”, “içi başka dışı başka”, “vefa kalmamış”, “ne olur ne olmaz” gibi deyimler anlamını kâmil manada buluyor. “ama”, “fakat”, “lakin” ile başlayan cümleler arttıkça artıyor.

Haksız yere, sırf derin yapıları ürküttüğü için 28 Şubat sürecinde delilsiz ve ispatsız bir şekilde tutuklanıp ceza aldığı 14 seneden bu yana ümmetin acı çekme sebebidir Salih Mirzabeyoğlu. Aslında bir noktada Mirzabeyoğlu’nun serbest bırakılacağı güne kadar Türkiye’de derin yapıların belinin kırıldığı söylenemez.

Mahşer günü mazeret olur mu bilmem ama en azından dua edelim. Bu zulmün, bu haksızlığın, bu tecridin, telegramın bitip Salih Mirzabeyoğlu’nun serbest kalması için…

 

Ferhat Özbadem yazdı

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2012, 23:11
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
İBRAHİM ERYİĞİT
İBRAHİM ERYİĞİT - 7 yıl Önce

Direnişin ve aydınlığın yılmaz savaşçısı çağdaş Köroğlu Bizler aciz olsak da Rabbimiz seninle Salih Mirzabeyoğlu.Zindandan çıkacağın güne ayarlı yüreklerimiz kusurluKutlu emanettir fikirlerin bizlere Salih Mirzabeyoğlu.Ne kadar duyarsızlaştık ahirete çoğumuz dünyanın kuluHayatın debdebesine kapılmışız biz Salih Mirzabeyoğlu.On dört yıldır zindandayken sen elbette beyinlerimiz tutukluCennet bahçelerine dönüşsün zindanın Salih Mirzabeyoğlu.

İBRAHİM ERYİĞİT
İBRAHİM ERYİĞİT - 7 yıl Önce

Bu ramazan ayı da sensiz gönüllerimiz hasretinle doluLokmalar ki kursağımızda dizi dizi Salih Mirzabeyoğlu.Hep sıkıntı ve çileyle örülü tercih ettiğin hayat yoluRıza kazanma şeklin ne kadar zor senin Salih Mirzabeyoğlu.Bizler kendi zatlarımızın heykellerinde mahsur ve korkuluSen zindanlarda aydınlığın sembolüsün Salih Mirzabeyoğlu.Her kar tanesi semadan bir melekle iner dünyaya coşkuluRahmetlere muhtaçtır bizim ruhlarımız Salih Mirzabeyoğlu.

İBRAHİM ERYİĞİT
İBRAHİM ERYİĞİT - 7 yıl Önce

Gözlerin güneşe, ayakların toprağa kavuşunca kim mutluKim mutsuz olacak zindandan çıkınca sen Salih Mirzabeyoğlu.Bu beyitler acizliğimi örtse bile yüreğim hep kuşkulu Kutlu direnişin aydınlık savaşçısı Salih Mirzabeyoğlu.

Umman Şahiner
Umman Şahiner - 7 yıl Önce

Esselam,Salih MİRZABEYOĞLU davasına karşı göstermiş olduğunuz içten duyarlılık için çok teşekkür ederiz.Ebedi kardeşlik duygusuyla.ALTAY Siyasi Araştırmalar MerkeziSalih Mirzabeyoğlu için Hukuk Platformuwww.salihmirzabeyoglunaozgurluk.com

ahmet sarıtaş
ahmet sarıtaş - 7 yıl Önce

bari hakkını helal et

Halil Ercan
Halil Ercan - 7 yıl Önce

Abi öncelikle yazın icin ellerine sağlık bu konuda hep duyarlıydın ve halen öylesin Allah razı olsun .. Kelimelerin kiifayetsiz kaldığı bi durum var ortada ve sen herseyi tüm cıplaklığıyla belirmişsin .. Dua edelim Salih abimize ...

Hayrunnisa
Hayrunnisa - 7 yıl Önce

Hocamız, dava adamı İsmi ile müsamma bari bize hakkkını helal etse!.Gündeme taşıyan Ferhat hocamızdan da Allah razı olsunHayrunnisa(zeynepderden)

Ömer faruk Deliktaş
Ömer faruk Deliktaş - 7 yıl Önce

unutmadığınız, unutturmadığınız ve Haykırışınız için teşekkürler.Allah razı olsun..


banner19

banner13