Ruhumun müşfik annesi Hakk'a yürüdü

Ruhumun müşfik ve mustarip annelerinden Ayşe Şasa rahmet-i Rahman’a yürüdü. İnnâ lillah ve innâ ilaeyhi râciûn. Mustafa Nezihi yazdı..

Ruhumun müşfik annesi Hakk'a yürüdü

Ayşe Şasa Hanımefendi bu sabaha karşı Hakk'a yürüdü. Dünyabizim Ailesi olarak Şasa'ya rahmet diliyoruz. Yakınlarının ve kültür sanat camiamızın başı sağolsun.

Ayşe Şasa'nın cenazesi, yarın (17 Haziran Salı günü) öğle namazını müteakiben Fatih Camii'nden kaldırılacak ve Sahrayıcedit Mezarlığı'nda defnedilecek. (Dünyabizim)

 

Ruhumun müşfik ve mustarip annelerinden Ayşe Şasa rahmet-i Rahman’a yürüdü. İnnâ lillah ve innâ ilaeyhi râciûn.

Yürüyüşümün en zorlu zamanlarında O’nu tanımış olmak benim için büyük bir nimetti. Bir Ruh Macerası O’nun konuştuğu son kitaptı.

Çok uzun yıllardır zorunlu olmadıkça evinden hiç çıkmayan Ayşe annemiz, ablamız yüzlerce insanla sadece telefonla iletişim kuruyordu. Elbette bu zahir olan bağlantıydı. Bir de içerde, derunun derununda bir yol vardı elbet: Gönül/kalb yolu…

O kadar güzel insanın sevgisine ve duasına mazhar olan bu güzel mümine dervişeyle ruberu/yüzyüze hiç görüşemedim. Telefonda bile insan nezaketi ve ruh güzelliğinden etkileniyordu. Bugün, yarın derken göçüp gitti işte bu dünyanın velvelesini, karmaşasını, zorluklarını geride bırakarak.

Şimdi yapacağımız şey; imkanımız varsa cenazesinde bulunup namaz kılmak, ruhuna fatiha okumak ve kendisi için hayır duada bulunmak…

İncelikler, güzellikler, arayışlar ve samimiyet annesi Ayşe Şasa Hanımefendi’ye Allah’tan rahmet diliyorum. Lütfen Bir Ruh Macerası’nı alıp okuyun. Bu büyük ve zorlu arayışın kitabını okuduktan sonra zaten Delilik Ülkesinden Notlar’ı, Şebek Romanı’nı da arayıp bulursunuz. Ayrıca internette kendisiyle yapılmış onlarca röportajı okuma imkanınız da var. Çok şey öğreneceksiniz o sohbetlerden ve O’nunla ilgili yazılmış metinlerden.

Mekânı, makamı cennet olsun. Çok istediği Cemalullah’la şereflenir inşallah.

 

Mustafa Nezihi rahmet dilekleriyle yazdı

Yayın Tarihi: 16 Haziran 2014 Pazartesi 09:23 Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 13:04
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeşim Sünnetçioğlu
Yeşim Sünnetçioğlu - 7 yıl Önce

Kutsal bir sancıydı, bu çektiğiniz. Kutsal bir ızdırap. Gözlerim gözlerine hiç değmese de bu ruha aşinaydım.. ve içim gitti tanışmadan sizinle, bu dünyadan vazgeçişinize.. Sessiz sessiz üzgünüz şimdi...

Arzu Ünal
Arzu Ünal - 7 yıl Önce

Hepimiz bu deliler ülkesinde tutunabilme çilesi içindeyken; kederimiz, hüznümüz derin. ...belki de en iyisini yaptın be ablam. Bizi bilmeyen ne bilsin, Bilenlere selam olsun

banner26