Pervasızlık 54 farzdan biridir

O iki yıldır kayıp. Radyolarda yok. Bir ara TVNET'te bir göründü yine kayboldu..

Pervasızlık 54 farzdan biridir

Fevkalade niteliklere sahip olup da, kendisinden yeterince istifade edemediğimiz değerli isimlerimizi hatırlatmaya devam ediyoruz. Böylelikle hiç değilse feryadımızı bir duyan olur da bizleri, sesine, sohbetine hasret kaldığımız candan muhabbetlere tekrar kavuşturur. (Sayın radyo GYY'lerine duyrulur)Mehmet Davut Göksu

Adı kimde kalsın?

Bu haberimizin konusu olan programın adı "Adı Bende Kalsın". Yanlış anlamayın, adı bende kalmasın, gerçekten ismi “Adı Bende Kalsın”dı. Rahmetli oldu tabi, Allah nur içinde yatırsın. Programın ismini duyunca bile dinleyicilerinin heyecanlandıklarını, tebessüm ettiklerini tahmin edebiliyorum. Çünkü Adı Bende Kalsın; sunucusunun içten ve zekice esprileriyle renklenen, içimizi ısıtan, iki saate yakın sürmesine karşılık bitince ne çabuk bitti dedirten ve dinlemeye doyum olmayan bir programdı. Aslında program gibi soğuk bir kelimeyi bile hak etmeyecek kadar sıcaktı.

Dem de şifa da onda

Marifetli abimiz Mehmet Davut Göksu'nun, muazzam sesi ve dostane sohbetiyle bizleri alıp götürürdü başka âlemlere. Kimi bir kitap tavsiye eder, okumamız gerektiğine dair, kimi müzisyen ismi verir dinlememiz için. Gidip gördüğü ülkeleri anlatır, öyle ki; hayalen oraları gezersiniz. Marifetli dememin sebebi zaten bunlardan ötürü. Tasavvuf bilgisi tartışılmaz. Müzikle irtibatın üst düzey, neredeyse her topluma ait kaliteli müzikten haberdar. Doğu toplumlarını ve Müslüman coğrafyayı yakından takip edip analizlerde bulunur. En önemlisi elbette o tam bir dava adamıdır. Kuru kuruya ve lafla değil. O, Müslümanın derdiyle dertlenen, sadece dertlenmekle kalmayıp dertlere çözüm yolu da arayanlardandır.

Pervasızlık 54 farzdan biridir

Davut ağabeyi dinlerken illaki not defterim ve kalemim hazır olurdu, bazen öyle laflar ederdi ki kor gibi yakardı içimizi. Niçin mi? Müslüman olmanın sorumluluğunu hatırlatırdı da ondan. Müslümanlar bedavadan mümin sıfatını kazanmaya çalışıyorlar, derdi. Müslüman kazandığı kadar harcayamaz, ihtiyacı olanı görmek zorunda. (Biz n’apıyoruz? Çevrenizdeki Müslümanlara bir bakın herkes kendini ihya etmekle meşgul.)

Mehmet Davut Göksu“Pervasızlık 54 farzdan biridir.” demişti bir kez. Yani Allah’tan başka kimseden korkmamak. (Sanırım bunu sık sık hatırlamamızda fayda var, zira bizleri korkutanlar ganimet!)  Gel de Adı Bende Kalsın müdavimi olma. Mehmet Davut Göksu’nun sesi vefakâr radyo dinleyicilerine muhakkak aşina gelir. Çünkü geçmişte kardeş radyolarımızın çoğunda emeği geçmiş, epeyce programa imza atmış bir radyocu.

İki yıldır, hem Türkçeyi son derece güzel kullanan hem de nerde ne söyleyeceğini bilen, dost sesinden mahrumuz maalesef. Nasıl olduysa 2009’un Ramazanında TV Net’te sahur programı sunmuştu. Kubbealtı diye kim keşfedip de program sundurmayı aklettiyse tebrik etmek lazım. Gidiş o gidiş bir daha izine rastlayamadık ne yazık ki. Kitap çalışması vardı inşallah bir an önce kitabını çıkarır da okuma bahtiyarlığına ereriz. Sonsöz Mehmet Davut Göksu’dan: "Allah gerçektir gerçekleri sever!" 

 

 

F. Kebire Gündüz Karaaslan “Adı bende kalsın”cılara selam çaktı

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2010, 02:17
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26