Mustafa Önden Hoca toprağa verildi

Ordu'nun Çatalpınar ilçesinde 50 yıldan fazla Kur'an kurslarında hafızlar yetiştiren Mustafa Önden Hoca Efendi vefat etti.

Mustafa Önden Hoca toprağa verildi

Ordu'nun Çatalpınar ilçesinde 50 yıldan fazla Kur'an kurslarında hafızlar yetiştiren Mustafa Önden Hoca Efendi vefat etti.

Mustafa Önden için Çatalpınar ilçesi Merkez Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Yoğun bir cemaatin katıldığı cenaze namazını Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu kıldırdı. Cenaze namazından sonra ise duayı ise İstanbul Güngören Vaizi Ahmet Ali Gencel yaptı.

Mustafa Önden Hoca Efendi'nin cenazesine katılan talebelerinden Recep Uzun, "Çok zor zamanlarda okumuş, özellikle Gönenli Mehmet Efendi'de okumuş, Çarşamba'da Ali Osman Hoca'da okumuş, Çatalpınar'da tek gözlü bir odada 50 yıla yakın öğrenci yetiştirmiş bir kişiydi" dedi.mustafa-onden-hoca-efendi-topraga-verildi

Ordulu din görevlilerinden Yusuf Karataş ise Ordu'nun manevi mimarı bir çınarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, "Cemaate bakıldığı zaman hocamızın ne kadar sevildiği anlaşılmıştır" diye konuştu.

İstanbul Güngören Vaizi Ahmet Ali Gencel de "Mustafa Hocamız, yaşı benden küçük bütün hocalarda hakkı olan bir kişiydi" şeklinde konuştu.

Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu ise Mustafa Önden Hoca Efendi'nin bütün dini konularda mücehhez olan bir kişi olduğunu ve vefatından büyük üzüntü duyduklarını ifade etti.

Allah rahmet eylesin, mekanını cennet eylesin. Böylesi güzel insanların izini sürdürecek yeni Kur'an öğreticisi genç Kur'an hadimlerinin Bismillah demesine vesile olsun bu zatların hatıraları, yâdları bile..

İslam Gemici haber verdi

Yayın Tarihi: 29 Şubat 2012 Çarşamba 17:43 Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2012, 17:43
banner25
YORUM EKLE

banner26