Mustafa Kutlu'nun Yeni Hikayesi

Tahir Sami Bey kim ki? Merak ediyorsanız mutlaka okuyun..

Mustafa Kutlu'nun Yeni Hikayesi

Tahir Sami Bey Kim? Merak ediyorsanız mutlaka okuyun...

Geçtiğimiz günlerde fakülteden bir grup arkadaşla Mustafa Kutlu'nun yanına gittik. O sıcak ve mütebessim edasıyla karşıladı bizi. Kendi ifadesiyle tekkeyi bekliyordu. Geldiğimiz yer de Dergah Dergisi olunca oldukça manidar olan bu ifadeye katılmadan edemezdik, biz de katıldık usta hikayeciye...

Sorularımız vardı ve yine kendi ifadesiyle pilini bitirene kadar sorduk tüm sorularımızı Mustafa Kutlu'ya...  Ve sorularımız genelde son kitabı üzerinden yürüdü.  Mesela Mustafa Kutlu'nun son kitabını sevmediğini  öğrendik.  Huzursuz Bacağı yazarken zorlandığını... 

Sonra bu ismi, kitabı yazarken bir gazete haberinden görüp, kitabına aradığı ismi bulduğunu.  Ve kitap yayınlana kadar da bu ismin bir başkası tarafından kullanılmasından korktuğunu  öğrendik.

Hemen bir soru sorduk bu cevabın üzerine.  Peki o halde yeni kitabının ismi neydi? Bunun ismiyle ilgili böyle bir korkusu var mıydı? Ve bu ismi bize söyler miydi acaba? Çok rahat bir şekilde, söylerim, dedi, hatta hemen söyleyeyim isteyen buyursun yazsın. Ve söyledi: “Tahir Sami Bey'in Özel Hayatı.”

Bu konuda içi rahattı Mustafa Kutlu'nun. Bir başkasının bu başlığı kullanarak bir hikaye yaz(a)mayacağından adı gibi emindi.  Biz de bunun üzerine toparlandık, müsade aldık ve bu haberi size ulaştırmak için kolları sıvadık.

Şimdi hep beraber Mustafa Kutlu'nun yeni hikayesini yayınlayacağı Ağustos-Eylül ayını bekliyoruz. Bakalım kimmiş bu Tahir Sami Bey ve onun özel hayatı bizi niçin ilgilendiriyormuş?

Bekleyelim, görelim...

 

Besim Bal, Tahir  Sami Beyle tanışmaya can atıyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2010, 10:52
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa kar
mustafa kar - 12 yıl Önce

yalan haber servisinden çıkmadı inşallah bu haber.

Serkan
Serkan - 12 yıl Önce

Mustafa Kutlu üstüne basa basa belirttiği üzere romancı değil hikayecidir.

Esra
Esra - 12 yıl Önce

Bu güzel ziyareti paylaştığınız için sağolun.

Roman başlığıyla "Tahir Sami Bey'in Özel Hayatı" mı kastedilmiş acaba?

Hakkı Takı
Hakkı Takı - 12 yıl Önce

Haber doğrudur. Besim Bal'ın yalan haber yaptığını ne gördüm ne de işittim.

m. fatih kutan
m. fatih kutan - 12 yıl Önce

üstadın son kitabıyla ilgili olumlu bir tepki duymadım. -eleştiri görünümlü yağ çekme metinleri var tabi veya mustafa kutlu'nun her eseri övülmelidir standartlı yazılar da denebilir onlara.- en son ahmet turan alkan diğer kitaplarına nazaran beğenmediğini söylemişti. nihayetinde, mustafa dededen de kendi kitabına dair bir yorum almış olduk. bilmem, huzursuz oldum. kitabı okumak geçmiyor içimden. uzun hikâye'yi tekrar mı okumalı ne? bu kaçıncı okuyuş ey huzursuz okur! saymadım, okudum.

ayşe özmeşeci
ayşe özmeşeci - 11 yıl Önce

aklımızda bir o kaldı:Ya tahammül ya sefer
bir de 'uzun hikaye'
tabii yazara haksızlık olmasın kitapları çocuklarıdır yazanın...Lakin okur da lalasıdır bir nebze:)

deli derviş
deli derviş - 11 yıl Önce

Açıkcası ustanın her kitabı benim için bir heycandır. Ama nedense Ya tahammül ya seferdeki tadı bir türlü alamıyorum. Dönüp yeniden onu okuyorum nedense ..............

nalan hikmet
nalan hikmet - 11 yıl Önce

efenim bence de üstadımın her hikayesi ayrı tattadır.damaklar da farklı ayrıca..beyhude ömrüm benim kıymetlimdir.döner döner bidaa okurum..nedense...:)


banner19

banner13

banner26