Mavi Marmara tuval üzerinde!

Nesibe Şahin Mavi Marmara'yı resmetti. Mavi Marmara tuvalde de gönlümüze yol buluyor.

Mavi Marmara tuval üzerinde!

Mavi Marmara hem zihnimize hem kalbimize kazındı. Artık bizim için isimlerden öte bir isim. Gemidekiler bizim için sıradan birer insandan farklı. Gazze biraz daha yakın oldu; kan kardeşimiz oldu Mavi Marmara’dan sonra.

Nesibe Şahin
(+)

Sanatın eli nereye değse, orada renkler canlanır, mana kavileşir. Ömürlerden bir ömür kazanır sanatın değdiği yer. O yerlerden biri de işte Mavi Marmara. Kendisini çocuk hikâyelerinden, masallarından tanıdığım güzel kardeşim Nesibe Şahin, aynı zamanda resim sanatı ile de ilgileniyor. Yağlı boya ve sulu boya tablolar çalışıyor, kıymetini bilene hediye ediyor, bazen satıyor. Son günlerde kalbimize dokunan Mavi Marmara gemisini de resmetti. Sanat Mavi Marmara’ya, Mavi Marmara da sanata değmiş oldu. Resim, görenlerden tam puan aldı.

Gözlerim doldu sık sık

Nesibe Şahin
(+)

“Çok güzel olmuş” diye ben de kendisini tebrik etmek istedim. O vakit öğrendim ki, Mavi Marmara’yı resmetmek kolay olmamış. “Sık sık gözlerim doluyordu, çalışmayı bırakmak zorunda kalıyordum” diyor Nesibe.

“Belki” dedik, “bir Mavi Marmara sergisi açılır.” “Neden olmasın”, diyor. Zaten Nesibe şu anda geminin bir başka resmi üzerinde çalışıyor. Belki bu uğraşta başka kardeşler de vardır; onlar da renkleri ve kabiliyetlerini Mavi Marmara için de konuştururlar. Bu dava sanatın, sözün, hal’in her şekliyle konuşulana ve galip gelene kadar…

 

Rabia Kardaş haber verdi

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2010, 21:46
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
isik
isik - 10 yıl Önce

gercekten güzel olmus, ama birdahaki sefere gökyüzü aydinlik olsun. ancak bu yakisir cünkü.

harun çınar
harun çınar - 10 yıl Önce

gercekten cok guzel bi tablo yapmışsınız,o kadar guzelki hala umut dolu aş dolu sevgi dolu yüküyle yılmadan dalgalara kapılmadan gidiyor mavi marmaram....elleriniz dert gormesin,sonsuz teşekkurler nesibe bize bu guzelligi resmeyledigin icin.....

banner19

banner13

banner26