Kanadı Kırık Kuş Merhamet İster

Bekir Fuat'tan yeni bir film geliyor: Çocuk yuvalarıında yetişmiş kişilerle ilgili bir belgesel.

Kanadı Kırık Kuş Merhamet İster

 “Kanadı Kırık Kuş Merhamet İster”

 

 

 

 

 

   Nasılsın?

 Bilmiyorum.

Buradaki günlerin nasıl geçiyor?

Bilmiyorum.

Arkadaşlarını seviyor musun?

Bilmiyorum.

Annen baban, öğretmenlerin, çevren, toplum?

Bilmiyorum.

Gelecek, özlem, ideal vs?

Bilmiyorum.

Sen hiç bir şey bilmiyor musun?

Bilmiyorum.

 

Yukarıda yer alan karşılıklı soru cevap “Gerçek Hayat”  dergisinin 418. sayısında yayınlanan Bekir Fuat'ın “Kanadı Kırık Kuş Merhamet İster” başlıklı yazısında yer alıyor. Bekir Fuat bu yazıda yurt çocuklarını yazmış. Kimi zaman bir boşanma, kimi zaman başka bir sebeple yurtlarda kalmak zorunda kalan çocuklardan bahsetmiş. Yazı çok güzel ama bu haberde konumuz başka.

 

Bekir Fuat, Balkan Sempozyumu'nun olduğu günlerde İstanbul'daydı. Önce Eyüp Çocuk Yuvası'na uğradılar. Sonra Bahçelievler Çocuk Yuvası'na. Halkalı Yetiştirme Yurdu son duraklarıydı.

 

Bu ziyaretlerin amacı bir belgesel film çekimiydi. Bekir Fuat çocuk yuvaları ile alakalı bir belgesel çekmek için kolları sıvamıştı. Belgeselin çekimleri İstanbul'un çeşitli yerlerinde yapıldı. Bekir Fuat'tan “aldığımız bilgiye göre” yurtlarda yetişmiş çok önemli kişilerle röportajlar yapılmış. Belgeselin görüntü yönetmeni ise İlker Berke. İlker Berke aynı zamanda “Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak” filminin de görüntü yönetmenliğini yapmış önemli bir sinemacı.

 

Belgeselin tüm işlemleri bitirildi ve yayına hazır hale getirildi. Bekir Fuat'ın bu önemli belgeselini önümüzdeki günlerde bir ulusal kanalda izleme imkânı bulacağız. 

 

 

Cesur Küçük yazdı

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 14:20
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26