İnan şair olduğum için değil!

Halen Sakarya'da ikamet eden şair Mustafa Celep'i İstanbul'da yakalamışken soralım dedik..

İnan şair olduğum için değil!

 

Eskader Ödül Töreni çıkışı, Naat Akşamı programının öncesinde şair Mustafa Celep'e şu sıralar okuduğu kitapları ve takip ettiği dergilerini sorduk.Rüya, Ümit Aktaş

Yakın zamanda hangi kitapları okudunuz-okuyorsunuz? 

Ümit Aktaş'ın Rüya romanını ve şiirlerini okuyorum. Ömer Erdem'in Kireç isimli kitabını hediye olarak aldım (M. Fatih Kutan'dan aldığını söylüyor).

 

Yedi İklim Dergisi'nde yazıyordunuz bir ara? 

 

1999'dan 2005'e dek orada hem yazı hem şiirlerimi yayınladık. Oradaki sürecimi tamamladığımı düşünüyorum. En son Karagöz Dergisi'nde yazmaya başladım. 

 

Hangi dergileri sürekli takip ediyorsunuz? 

 

Dergiler genelde bana yollanıyor. Ben almıyorum. Şair olduğum için değil, istedikleri için yolluyorlar. (Gülüyoruz.) Fayrap'ın her sayısı, Yediiklim, Karayazı, Ücra, Dergah dergilerini okuyorum. Dergah'ta da bir süre şiirlerim yayınlanmıştı. 

 

 

 

Elif Karacan sordu

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2010, 23:55
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
can varol
can varol - 10 yıl Önce

mustafa celep'in neden hep aynı resmi konuluyor. başka resmi yok mu? sıkıldık bu resimden.

Hakkı Büyük
Hakkı Büyük - 10 yıl Önce

Büyük adammış vesselam. Dergileri almadığı ve ona gönderdiklerine göre.

cibran
cibran - 10 yıl Önce

mustafa celep'in karagöz'de yazmaya başlamasını henüz sindiremedim. bilemiyorum ama karagöz sanki onun aradığı, ihtiyaç duyduğu yatak değil. daha başka yerlerde akması gerekiyor celep'in. bu öngörünün şu an temelsiz görünebileceğinin farkındayım, ama bunu ileride anlayacaktır.

sonra takip ettiği dergiler arasında 'hece', 'varlık', 'mortaka' gibi dergilerin olmamasını anlayamadım. kendisine göndermedikleri için olabilir belki. ama ona yakışan olurdu diyesim geldi.

hüseyin
hüseyin - 10 yıl Önce

mustafa celep iyi bir şair. takip edelim diyorum.

haşim
haşim - 10 yıl Önce

hakkı kardeşin ismi büyük ama yorumu küçük olmuş. mustafaya olduğu gibi başka şairlere de dergi göndermeleri olur. dergi gönderilmediği zaman ise alırsın. bu kadar basit yani. bunu tutup da büyük şairlikle ilişkilendirmek yersiz olmuş. fesatlık çıkarmamak lazım yani hakkıcığım.

banner19

banner13

banner26