Hakan Albayrak kimin sesi?

Onun adını duyunca bir düşe inanmanın sevincini yaşıyoruz. İçimizdeki haykırışın haksızlığa karşı şiddetini mazluma karşı merhametini görüyoruz..

Hakan Albayrak kimin sesi?

Hakan Albayrak sen tüm mazlum, mağdur, Müslüman coğrafyalar(da)sın.

Bilge Kral AliyaBismillah diyerek isyan bayrağını göndere çekensin

Bilge Kral’ın onurlu direniş ve cihadının ışığı seni hep görünüyor kılıyor: Yüzün daima Bosna.

Sezai Karakoç’un Diriliş Neslinin Amentüsü elinde Türkiye’den Suriye’ye gidiyorsun: Kalbin hep Kabe.

Eylem ve şiir. Eylem ve düşünce. Zihin uyanıklığı ve eylem.

Asıl düşmanı hiç unutmadan, yozlaşanlara çekinmeksizin eleştiri.

 Bunca yıl geçti aradan sönmedi içindeki ateş: Mağripli çocuklara selam olsun diye. Direnç ve umut olsun diye.

Ucuz polemiklere girecek şekilde şair  olmadın.

Güncelde boğulacak şekilde gazeteci olmadın.

Kendi zihin labirentlerinde kaybolacak şekilde düşünür olmadın.

Eylemin sözünü, şiirini, düşüncelerini  gittiğin her yere getiriyor seninle. Bu yüzden şiirlerini büyük bir heyecanla okuduk, okuyoruz. Şiirin de, sözlerin de diri, net ve samimi. Düşüncelerin güneşli, sıcak, yumuşak-sert.

Hakan Albayrak kaç kişinin senin kadar mümin kardeşi var?

Necmettin ErbakanErbakan Hoca’yı sevmen, O’nu eleştirmeni engellemediği gibi O’ndan sonra gelenlerin doğru işlerini, tavırlarını alkışlamana da mani olmuyor.

Gülen Hoca efendi hareketini eleştirmen de onların dünyanın dört bir tarafına yayılan eğitim faaliyetlerinin önemini kavramana ve kabul etmene engel olmuyor. Allah için çalıştığını, düşündüğünü, yazdığını söyleyen herkese inanıyorsun. Ama hata yaptıklarına inandığında, ofsayta düştüklerini gördüğünde; dolambaçsız, net bir şekilde uyarmaktan geri durmuyorsun. Uyarıcı ve müjdeleyici Peygamber’in Ümmetindensin çünkü. O’nun adalet sağlayan düzeni adına; her Müslüman hareketin, her mümince söz, davranış ve tavır alışın destekleyicisi oluyorsun.

Ammar’ın, Sümeyye’nin, Ebu Zer’in, cümle şühedanın ve gurebanın candan dostu ve hayranı. Yani ki sade, onurlu ve hikmet dolu bir yaşamın, direnişin peşinde motosikletiyle yürüyüşünü sürdüren bu çağ dervişi.

Hakan deyince nasıl da Malcolm X çınlıyor kürsülerden, caddelerden. Fas, Tunus, Cezayir, Ömer Muhtar, Senusiler; Afrika beliriyor ufukta. Mekke’den, Medine’den, Endülüs’ten, Şam’dan, Buhara’dan, Semerkant’tan, Çeçenya’dan, Bursa’dan, İstanbul’dan, Edirne’den, Üsküp’ten… Atlar yürüyor  Batı’ya/ en Batı’ya; Amerika’ya… Ne güzel Müslüman atlar bunlar.

Malcolm XHakan deyince bir düşe inanmanın sevincini yaşıyorum. Allah’ın rahmetinin, kudretinin büyüklüğünden, genişliğinden ve va’dettiği zaferin kesinliğinden emin bir mümin görüyorum. Bir devrimci beliriyor gözümde: Yıkmaktan evvel inşa’ya niyetli, gayretli. Düşman, hakikatin ışığını görsün istiyor ama görmek istemeyip saldırıya devam ediyorsa – ki ediyor – O da düşmanı bertaraf etmenin planını hazırlıyor. Tüm emperyalist küffara karşı şedit, kardeşlerine ve masumlara karşı alabildiğine merhametli ve şefkatli.

Bağırmadan gür çıkan sesin için selamlıyorum seni

Kapitalizme, Emperyalizme, Amerikanizme, İktidarizme teslim olmayan dipdiri ruhun için selamlıyorum seni.

Kardeşlerine, dostlarına, yoldaşlarına yukardan bakmayan, küçümsemeyen; omuz omuza verenlerin içindeki cevherlerin kıymetini bilen İslamcılardan biri olarak kaldığın için de.

Zor zamanlarda da karnından konuşmayıp derdini, kaygısını, inancını, haklılığını ifade edebilme cesaretini gösterdiğin için de seni seviyorum ve saygıyla selamlıyorum.

Filistin’i hiç unutmayan, Siyonistler var oldukça kendini ve başkalarını ‘uyutmamak’ amacıyla konuşan, yürüyen, dua eden pür eylemci Ağabey’e selam.

Hakan Albayrak dalgalan hep şafaklar gibi. Amin.

 

 

Mustafa Pesen yüreğinde haykırışı dindiremedi

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2010, 21:38
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
lütfiye moral
lütfiye moral - 9 yıl Önce

gercekten de hakan abi benim için çok özel biridir onunla hiç tanışamadım ama hayatta en çok istediklerimin arasında dır malkom x ve digerlerinin ve islami düşünmenin nasıl olması gerektigini bana anlatandır...bunu kitaplarında yazılarında ve bulunmuş oldugu programlarda fazlasıyla hissettirendir ...yaaaa nasıl anlatılır ki o benim abimdir vesselam...yazı da çok güzel olmuş ellerinize saglık...selam ve duayla..

bir dost
bir dost - 9 yıl Önce

hakan abimiz teşekkür ederiz .

sizinle tanıyoruz dünyayı..

rumeysa betül
rumeysa betül - 9 yıl Önce

elbet önce "yüreğinize sağlık" ama sonrasında merak ediyorum da, hakan albayrak'a olan hayranlığınızı ona methiyeler düzmek yerine neden onun gibi olmaya yönlendirmiyorsunuz? eminim onun da kitaplarını okuyanlardan beklediği budur. onun gibilerin, ardında onu övecek insanlardan çok, yüklendiği davasında ona destek verecek dostlara ihtiyacı var. tabi en çok da ümmetin buna ihtiyacı var. artık seyirci koltuğundan kalkıp sahneye çıkma zamanı gelmedi mi sizce de?

Hüzzam Beste
Hüzzam Beste - 9 yıl Önce

Bir güzel insanı ,Yüce Güzellik adına sevmeyi gördüm ..Sac diplerime kadar diken diken oldum ...

sevilmek ne güzel,seven ne güzel, ADINA SEVİLEN ne güzel...

Rabbim hizmetlerininizin karşılığını kat kat versin ..

selam ve muhabbet ile..

eylül
eylül - 9 yıl Önce

mustafa pesen yüreğine gönlüne sağlık bizler adınada hakan abiyi anlattın. onu ilk bosna savaşıda tanıdım sonra milli gazete kitapları şiiri ve duruşuyla o bir mümin...

cihad
cihad - 9 yıl Önce

Bana göre insanı kuçaklamasını biliyor.
İlk tanıdığı kişiye onun gibi sarılanı az gördüm.
Doğal, entel-dantel ayaklar yok. (en azından benim gördüklerimde öyleydi.)
Bir yanında milli görüşçü diğer tarafında nizamı alemci gençler otururkende gördüm.
...
Allah nazardan saklasın.
Eleştirilerimizde bizde saklı, görüştüğümüzde iletiriz.

mesen
mesen - 9 yıl Önce

"Eylem ve şiir. Eylem ve düşünce. Zihin uyanıklığı ve eylem."
ve bitmeyen bir heyecan...

Hüseyin
Hüseyin - 9 yıl Önce

Elini masaya vurdu. Salonu çınlattı sesi: "Bana bir daha 'a'merikadan bahsetmeyin. amerika size sihir yapmış lan. amerika tamamen bir vesvese. Her sabah bol bol Felak-Nas surelerini okuyun. "

Subhanallah.

Bir de şunarı söylemişti ve ben eriyip bitmiştim.
Ben Kürtlere aşığım
Ben Araplara aşığım.
Ben Farslara aşığım."

Biz de sana.


banner19

banner13