Gülseren Gümüş Hakk'ın rahmetine kavuştu

“Engel Duvarı” isimli, insana umut ve sevda aşılayan kitabıyla tanıyorduk onu..

Gülseren Gümüş Hakk'ın rahmetine kavuştu

 

Engel Duvarı isimli, insana umut ve sevda aşılayan kitabıyla tanıyorduk onu. Geç tanıdık gerçi. Zira kitabı da yeni çıkmıştı. Almanya’da yaşıyordu. Güldeste adıyla büyüttükleri derneklerinde razı olunmuşların safında dimdik yol almak için çaba sarf ediyorlardı.

Ömrünü baştan sona dua ile kaplayan, ören bu mümine insanın, Gülseren Gümüş’ün dün vefat ettiğinin haberini aldık. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Haberi bana ulaştıran Ferhat Özbadem kardeşimdi; onu da Hanifi Tosun Ağabey bilgilendirmiş. İşte böyle yayılıyor gidenlerin haberleri.

Umudun, aşkın ve duanın kendisiyle mündemiç olduğu iman timsali insandı. Yazdığı eseriyle kendini, yaşadıklarını anlatmıştı; ama esasen yüreğini, inancını, aşkını, umudunu ve özlemlerini haykırıyordu. Elinde, dilinde ve gönlünde Rabbi vardı, dua vardı, sevgi vardı.Gülseren Gümüş

Sürekli eriyen ve küçülen bedenine inat, kocaman bir yürek büyütmüştü azmiyle, direnciyle. Bizlere, sağlamlara, engelsizlere öyle ödevler veriyordu ki; bu hali karşısında insan, utancından yerin dibinden daha derin olacak bir yere kaçmayı istiyordu.

Engel Duvarı eserini, bize daha evvel Mustafa Tarhanacı, “Rıza makamında olmak kolay mı can?” isimli haberiyle hatırlatmıştı. Samimi ve ihlâs sahibi bir yüreğin kaleminden taşanları bize, aynı samimiyet ve ihlâsla ulaştıran habercimize şükranlarımızı arz ederken; Gülseren Gümüş rahmetliyle ve kitabıyla tanışık olmayanların o haberi dikkatlerine almalarını istirham ediyorum. Ve tabi ki, özellikle de kitabın önemle okunması gerektiğini ifade etmenin altını çizmeliyim.

İyilerin hep önden acele ederek gittiği bir âlemde yaşarken; fırsatları, yani iman gibi en büyük bir imkânı, en güzel ve en doğru bir vaziyette rıza yolunda kullanmayı bizlere nasip etmesi için dua üstüne dua biriktirmeliyiz Rabbimize göndermek için. Bu duayı yapmayı bize öğretenlerdendir işte Gülseren Gümüş Ablamız. Şâd olsun ruhu.

En yakın arkadaşı olarak gördüğü, bildiği ve kabul ettiği Rabbine yürüyen bu güzel yolcu için bizler de Allah azze ve celle’ye şöyle yalvarıyoruz: Ey şanı pek yüce olan Rabbimiz! Sen bu mümine kulunu rahmetinle yarlığa. Ona en güzel nimetlerini bağışla. Onu rahmetinle kuşat. Ve Rabbimiz! Biz geride kalanlara da, ondaki sevdadan, ümitten, gayretten, azimden ve yürekten ver. Amin. Velhamdulillahi rabbil alemîn…

 

Fatih Pala yazdı

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2013, 13:09
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
sumeyye
sumeyye - 6 yıl Önce

Gülseren Hanım, çok kıymetli bir hanımefendi, Rabbim rahmet eylesin...

caferselenter
caferselenter - 6 yıl Önce

Mekanı cennet olsun

YsN
YsN - 6 yıl Önce

Gülseren ablanın Ahmet BULUT la birlikte yazdıkları 'Aşkın Ev Hali' kitabını okuduğum bir günde aldığım üzücü bir haber. Rabbim rahmetiyle muamelede bulunsun inşaallah. Geride bıraktığı eserlerini kendisi için sadaka-i cariye kılmasını Rabbimizden temenni ediyorum...

Arife Altun
Arife Altun - 6 yıl Önce

Hakkın rahmetine kavuştu Gülserenim.Biz uzun yıllardır arkadaşız.Bana rûyalarında kendini coğu zaman uzun boylu ve yürür halde gördünü söylerdi. Rabbim inşallah cennetinde rûyalarını gerçekleştirir.

aslan
aslan - 6 yıl Önce

kücük arabana dünyayı sıgdırdın.

Büsra
Büsra - 5 yıl Önce

bir sene gecti sensiz. hepimiz seni cok özlüyoruz. nur icinde yat

aynur
aynur - 3 yıl Önce

GÜLSEREN ABLANIN ENGEL DUVARI ADLI KİTABINI YENİ OKUDUM ÇOK GÜZEL BU KİTAPTA ENGELLİ VE ENGELSİZ İNSANLARA BÜYÜK DERSLER VERİYOR. KENDİSİNE ALLAH2TAN RAHMET DİLİYORUM.

Gül
Gül - 2 yıl Önce

Seni cok özledim sana ihtiyacim var canim ablam insallah cennetesindir kizima cok iyi bak Allah rahmet eylesin mekanin cennet olsun

banner19

banner13