Ertuğrul Fındık Nerede?

Dergi/gazete ekmek sarmaya yarar sandığımız yaşlardayken o, dergi çıkartıyordu.

Ertuğrul Fındık Nerede?

Ertuğrul Fındık Nerede?!

 

Bu soruyu neden soruyoruz? Öncelikle buna göz atmakta fayda var.

 

Bazı dönemlerde gerek dergilerde ve gazetelerde, gerekse internet sitelerinde çok “sıkı” işlere imza atmış adamlar dikkatimizi çeker. Sonra izlerini kaybederiz.

 

Beyan Yayınları arasından çıkmış bir kitap vardır. Şaban Abak ve Hüseyin Atlansoy'un hazırladığı bu şiir seçkisinin ismi “Güldeste” ve yayın yılı 1991. Orada yer alan şairlere göz attığım zaman bu soruyu sormuştum. Bu kadar güzel şiirler yazmış bu şairler şimdi neredeler?

 

1991 yılına gitmeye gerek yok. Ertuğrul Fındık"'an bahis açacağım. Resmi biyografisi şöyle:

 

1978 yılında Konya'da doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini Konya'da tamamladı. 12 yaşındayken çocukluğunu geçirdiği Akın Sitesi'nde "Akın" diye bir dergi çıkardı. Daha sonra "Yaprak" "İki Yaprak" ve "Dört Yaprak" dergilerini çıkardı. Birkaç arkadaşıyla "Jurnal" diye başka bir dergi çıkardı. 1997 yılında İstanbul'a yerleşti. Hiç uçurtma uçurmadığı ve kendine ait hiç bisikleti olmadığı biliniyor. Çocuklara masallar, hikâyeler ve şiirler yazmaya, kendisi de bir çocukken başladı. Hâlâ bir çocuk ve hâlâ masallar yazıyor.

 

Ertuğrul Fındık"ın ismini “Mızraksız İlmihal” kitabının arka sayfalarında ilk kez gördüm. Mehmet Efe, kitap ile alakalı yazılanlar arasında Fındık'a da yer vermişti. “Türbe Sokak No: 9” maceralarını dinlerken de Onun adı sık sık geçerdi. Daha sonra www.spesifik.com sitesini kurdu. Burada ne yapacağını merakla beklerken Ertuğrul Fındık yine ortalardan kayboldu. İnternette 1998 yılında yazdığı iddia edilen “İhanet” adlı bir şiir dolaşıyor.

(http://ddervish.blogcu.com/ertugrul-findik-in-1998-de-yazdigi-son-siiri_373451.html şiiri bu linkten okuyabilirsiniz)

 

Ertuğrul Fındık kulağımıza çalınan haberlere göre ticarete atılmış ve yine kalem erbabı bir ağabeyimizle beraber bir “e –ticaret” faaliyeti yürütüyor.

 

Allah işlerini kolaylaştırsın, kazançları bereketlensin diye duamızı edelim ama Ertuğrul Fındık yine şiirler yazsın, "Düdüklü Öğretmen" gibi kitaplar yazsın ve biz çocuklarımıza okutalım.

 

Cesur Küçük yazdı

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 13:52
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ulaş Demir
Ulaş Demir - 11 yıl Önce

Ertuğrul Fındık'ı tanımam bilmem de yazınızdan anladığım şiiri bırakmış paranın peşine düşmüş. Ben de birini sorayım yahu. İlhami Atmaca'nız nerede?

sabri ünal
sabri ünal - 11 yıl Önce

başlığı tekrar görünce aklıma geldi, facebook vs hiç mi bilgi çıkmadı... çıkıp emniyetten sordurtası geliyor insanın ?

Selim Kartal
Selim Kartal - 11 yıl Önce

"Ertuğrul Fındık'ı tanımam bilmem de" denmiş sonra da "yazınızdan anladığım şiiri bırakmış paranın peşine düşmüş" diye de devam edilmiş. Ertuğrul Fındık'ı tanımadığın doğru, anladığın yanlış; Ertuğrul Fındık paranın peşinde değil.

Aliye TURAN
Aliye TURAN - 11 yıl Önce

Biri Ertuğrul'u kandırsa da şu Spesifik tekrar yayına başlasa... İlk gözağrımızdı usta, uzatma

banner19

banner13

banner26