Elinde tevhid bayrağı ile Fatih'te...

Onu hep Fatih'te görürsünüz elinde bayraklarla. Hem tevhid bayrağı hem de başka bayraklar...

Elinde tevhid bayrağı ile Fatih'te...

 

Fatih’in fedaisi Mehmet Ali” diye başlığı atmıştık bu haber için epey zaman önce. Başlık atılmıştı ve öylece bekliyorduk.

“Dünya Bizim” için acil haber alarmı ne zaman ve nasıl çalacak diye…

Mehmet Ali’den, onunla olan sohbetlerimizden ve hergün hergün İsrail’e olan kargış ve lanetinden, gizli bir gölge olarak Fatih’in üzerinde dolanan Mehmet Ali’nin ruhunun bir nevi günümüzün Kara Murat’ı görevini üstlendiğinden falan dem vuracaktım… İşte vuruyorum demi!

Fatih’in fedaisi

Mehmet Ali’yi bir buçuk yıldır tanırım. Fatih’e ilk geldiğimde kedilerin çokluğundan sonra dikkatimi çeken diğer olgudur Mehmed Ali. Başka aklı evveller de var fakat, Mehmed Ali başka…

Delileri “dünyanın direği…” olarak gören bi anlayıştan geldiğim için, bugüne dek yaşadığım yerlerin “deli”lerine ayrı bir özen gösterdim. İş Mehmet Ali ’ ye gelince , daha da başka oldu… Handiyse “kanka” olduk. Gerçi sıradan insanlara (bizlere yani) hep mesafelidir Mehmet Ali...Fatih'in fedaisi Mehmet Ali

Sabah 7’de başlar mesai. Duruma göre akşam vardiyasına kalır, duruma göre akşam  arası 6 – 7 arasında biter. Malta esnafının hakkını teslim edelim, dünyalığını verirler Mehmet Ali’nin. Sürekli çay içer… Her zaman da kendisine çay ısmarlamaya gönüllü bulamadığı için, en çok da çay ocaklarına borçludur.

Peki ne yapar adamımız, işi gücü nedir?

Mehmet Ali, Malta’nın kadrolu küfürbazıdır. Dediğim gibi, sabahın erken saatlerinde başlar küfretmeye  ve akşama kadar küfreder. En çok da İsrail’e… Hep İsrail’e… Sürekli İsrail’e…

İsrail’in yeryüzünden silinmesiyle, dünyanın daha iyimser bir yer olacağını söylüyor Mehmet Ali.

Bazen de PKK’ya küfreder. PKK - İsrail bağlantısına dair ilk fısıltıyı misal, ben, ilk onun ağzından duyduğumda bir hayli ürpermiştim. Açık açık İsrail’in maşası diyordu PKK'ya. Bir de işbirlikçi ajanlar var ki Mehmet Ali’nin küfür listesinde. Orası apayrı bir dünya.

O kadar anlattı, yine de anlayamadım. Amerika’dan başlıyor anlatmaya, İsrail’e sonra İngilizler... Arap baharına dalıyor, Tuğrul ve Çağrı Beylerin adı geçiyor bir ara… Ve beni mukayesem bittiği için orda, gerisini tamamlayamıyorum.

Bazen de oklar bize...

Ara ara biz de nasiplenmiyor değiliz Mehmet Ali’den…

“…Aha şindi camiden geldin. Ağzından çıkana bak… Senden baba olsa nolur? Sen Allah’la pazarlığa gidiyon camiye…”

Bazen sohbetleşiriz Mehmet Ali’yle. Pattt diye sırrını ortaya döken bir adam değildir o… Gizliden, yavaştan ve ağır ağır ilerler sohbet. Bazen de ansızın kalkıp terk eder masayı.

Reuters, Mehmet Ali’den gündem çıkardı

Yeşil sancağın yanındaki Atatürk bayrağı, yılda 3- 5 kez görülür Mehmet Ali’nin elinde.

Milli bayramları sever Mehmet Ali. O kadar sormama rağmen, M. Kemalli bayrağının menşeini söylemedi. Şimdi bunu gören Reuters, “İslam ve Kemalizm”in artık bir arada olabileceğine dair haber yapıyor… Şaşarım aklına ey Reuters.

Bir meczubun, 20 metreden elindeki bayrakları çekerek yaptığın yoruma bak…

Ya da inceden inceye ince bir ironi midir Reuters in yaptığı? Derin derin bir gönderme midir? Bilinmez.

Mehmet Ali ‘ye durumu anlatacağım. Muhtemelen, küfür listesine “Reuters“i de ekleyecektir bundan sonrası için.

Yaşar Elmas, Reuters’a takla attıran Mehmet Ali’yi yazdı

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2011, 00:12
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
filiz gökdemir
filiz gökdemir - 8 yıl Önce

İstanbula ilk geldiğimde fatih cami avlusunda görmüştüm.Asalım,keselim ve envaye çeşit küfürü ile elinde bayrağı:)kendini burada görünce tanıdım ama adını bilmiyordum...Rabbin merhametini üzerinden çekmediği kullar var fatih güzel mehmet ali güzel onun savurduğu isyan güzel...

Mehmet Erturan
Mehmet Erturan - 8 yıl Önce

Mehmet Ali abimize hiç vakit kaybetmeden kendisi üzerinden olgu ve ileri demakrosi devşirmeye çalışanları bir an önce anlatın.;)Madem Reuters, abimiz hakkında konuşuyor, birazda abimiz onlar hakkında konuşsun.:)

Casus
Casus - 7 yıl Önce

Arkadslar bu adam deli bende fatihte görüyom bunu anca bargiriyo biri ciksa höt dese altina edicek anca dikkat çekmek ama yaptigi güzel iş israili sevmemesi ama böle adamlara fazla takilmayin

banner19

banner13