Çok Acelesi Olan Bir Adam

Eğer sizi bir gece yarısı birisi telefonla arayıp 'Abi, sen ne kadar güzel bir insansın böyle..

Çok Acelesi Olan Bir Adam

Acelesi Olmayan, Çok Acelesi Olan Bir Adam: Fatih Mutlu

 

 

Eğer sizi bir gece yarısı birisi telefonla arayıp “Abi, sen ne kadar güzel bir insansın böyle, facebook'a baktım üye değilmişsin” derse, bilin ki o arayan Fatih Mutlu'dur.

 

İçinde Sarajevo, Kudüs, İsfahan, Bağdat, Şam geçen her projede kalbi güm güm atan biri varsa bilin ki o Fatih Mutlu'dur. Yemin ederim ki, hiç Kahire'ye gitmemiştir. Ve yemin ederim ki, Kıbrıs'ı fethetmiştir.

 

Bizim Fatih işte. İstisnai.net'i uzunca bir süre hergün tıklamamıza neden olan bir âdem. Sanırım camia onu ilk başta böyle tanıdı.

 

Medyadan midemiz bulanmaya başladığında İstisnai'nin limanlarına sığındık. İstisnai.net çıkarken de bir taraftan Gerçek Hayat dergisinin Teneffüs sayfalarında ara sıra gördük onu. Daha sonra Gerçek Hayat'ın kadrolu elemanlarından oldu. Gerçek Hayat dergisinde bir devrim yaparak futbol yazıları yazdı. Irak'ın başarısını gündeme taşıdı. Dünya kupasını bir başka güzel anlattı bize. Facebook hakkında en çok eleştiriyi o yaptı. Eğer bugün Facebook'a üye değilsem yemin ederim ki, Fatih Mutlu'dan korktuğum içindir!

 

Kafasında binlerce senaryo, hikaye, roman dolaşan birisini düşünecek olursanız bilin ki, o Fatih Mutlu'dur. Film denildiğinde İnşirah, der. Yüzlerce film izlemiştir, film eleştirileri yazmıştır. Bilimum medya organlarında Onur Ünlü'nün Polis filmi için reklam müdürlüğü yapmıştır yine gönüllü olarak.

 

Bir gün yolda yürürken müzik çalarımda arabesk dinlediğimi görünce “abi, sen ne kadar güzel bir insansın böyle” demiştir. Sebebini sorduğumda ise, gençlerin hepsi mi etnik müzik dinler, hiç mi arabesk dinleyen yok diye hayıflanıyordum, demiştir. MFÖ'den “orman değiliz artık milli parkız” şarkısını bir başka sever.

 

Ve bizim Fatih Mutlu şu anda Şırnak'ta vatani görevini yapmakta ve bizim yapacağımız ortaları gole çevirmek için gün saymaktadır. Ancak korkumuz İstanbul'a gelmeden önce Kıbrıs'a gideceğine olan yaygın kanaattir.

 

 

 

Cesur Küçük, muhabbetle andı.

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 03:19
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan Sarı
Hakan Sarı - 12 yıl Önce

evet o şimdi asker. ve dua bekliyor.

ismilo
ismilo - 12 yıl Önce

cesur abi, seni de fatih abiyi de feysbuk'a bekliyoruz.. hatta bir grup bile kurabiliriz bunun için:))

kadir metin
kadir metin - 12 yıl Önce

fatih mutlu seni seviyoruz... hazır askerde iken senden içinde malcolm olan, muhammed ali, ribery, anelka, şeyh ahmet yasin olan "şafaktan çok önce" bekliyoruz...

selman maltaş
selman maltaş - 12 yıl Önce

Fatih Mutlu'nun dönüşünü bekliyoruz.

muhittin
muhittin - 12 yıl Önce

fatih abiye müjdeyi vereyim: abicim feysbuk'umu kapattım gözün aydın

banner19

banner13

banner26