Bu Anahtar Kimin?

O çocuklar evlerine döndüklerinde eşyalarının halen aynı şekilde bulacaklarını düşünüyorlar. Tıpkı isra ve miraç hadisesindeki Peygamberimizin yatağının sıcaklığı soğumadan evine dönüşü gibi döneceklerini biliyor Filistinli çocuklar. Ve onlara bu fırsatı

Bu Anahtar Kimin?

Filistinlilere Anahtar Teslim Töreni Ne Zaman?

 

İsrail işgali ile evlerinden çıkmak zorunda olan her aile evlerinden hiçbir eşyasını almadan evlerini terk ediyor. Fakat yanlarında kendilerinden başka götürdükleri bir şey daha var, o da terk ettikleri evlerinin anahtarları.

 

Bu ev terk etme olayları Filistin"in Batı Şeria kısmında oluyor. Çünkü çok azımızın farkında olduğu üzere Batı Şeria toprakları Yahudi yerleşimcileri yerleştiren İsrail hükümeti sayesinde paramparça. Sadece Yahudilerin kullanabildiği yolların sayısı Filistinlilere bırakılan yolların iki katından fazladır. Ve Filistinlilere bırakılan yollar sürekli kontrol noktalarıyla kesilmekte. Harita üzerinde birbirine çok yakın iki şehre bu yolların parçalanmışlığından dolayı normalden 3-4 kat fazla sürede ancak ulaşabiliyorsunuz.

 

Evlerini terk edip başka bir yere giden ve orada çevrelerine çekilen duvarlar sebebiyle adeta bir açık hava hapishanesi içine yerleştirilen Filistinliler, ümitlerini ve direnişlerini kaybetmemek ve bu bilinci çocuklarına aşılamak adına beraberinde getirdikleri anahtarları çocuklarına göstererek “Bunlar evimizin anahtarıdır, birgün evimize geri döndüğümüzde kapıları siz açacaksınız” diyorlar.

 

O çocuklar evlerine döndüklerinde eşyalarının halen aynı şekilde bulacaklarını düşünüyorlar. Tıpkı isra ve miraç hadisesindeki Peygamberimizin yatağının sıcaklığı soğumadan evine dönüşü gibi döneceklerini biliyor Filistinli çocuklar. Ve onlara bu fırsatı verecek bir fatih bekliyorlar.

 

Sami Yaylalı yazdı

Yayın Tarihi: 04 Şubat 2009 Çarşamba 18:30 Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 15:51
banner25
YORUM EKLE

banner26