Bir kokuydu Tahir Büyükkörükçü...

Tahir Büyükkörükçü Hocaefendi bu sabah vefat etti.

Bir kokuydu Tahir Büyükkörükçü...

Tahir Büyükkörükçü Hocaefendi vefat etti.

Konya'nın sahiplerinden Tahir Büyükkörükçü cumartesi sabahı Meram Eğitim Araştırma Hastanesinde vefat etti. Cenazesi Pazar günü öğle namazından sonra Kapu Camiinde kılınacak cenaze namazından sonra Üçler Camiine defnedilecektir.

Allah o sahabe ikliminden bir koku olan güzel hocamıza rahmet eylesin. Makamını cennet eylesin. Geride kalan biz alimlerinden, ariflerinden habersiz, ilimyetimliğinden habersiz Müslümanlara ulemasını, urefassını onlar daha yaşarken keşfedebilmeyi nasib etsin.

Kendilerine, sohbet halkalarına, ders halkalarına yetişememişsek hiç değilse eserlerinden istifade edebilmeyi nasib etsin.

 Meryem Uçar haber verdi

Video sohbeti için: http://www.dunyabizim.com/video.php?id=52

Merhum Hocamız ile ilgili haber için:

http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=2109

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2011, 22:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
suleyha
suleyha - 8 yıl Önce

Geçenlerde bir toplantı vardı Gazzali ile ilgili. Merhum Hocamızın torunu da katılmıştı. Toplantıda İlhan Kutluer söz alan bir gencin fotoğrafını çekti, ve talebemdir Tahir Büyükkörükçünün torunu dedi. Bir de Allah rahmet eylesin demiş bulundu. Torun, dedesinin hayatta olduğunu -Allah uzun ömür versin- ifadesiyle belirtti. Söz vuku buldu. Tesadük ben de zat-ı alilerini tanımazdım. Araştırayım demiştim ki... Yakınlarına sabır dilerim.

Ahmet Faruk
Ahmet Faruk - 8 yıl Önce

Güzel atlara binip gittiler.
Onlar önden giden atlılar..
Mekanı cennet olsun...

şevket
şevket - 8 yıl Önce

Derslerimde öğrencilerime Akif’imiz için ‘Mehmet Akif’imiz dedemizdir vallahi çocuklar’ diyordum. Bir hafta sonu Tahir Hocamızı ailecek KON TV’den dinliyoruz. Bir anısını anlatıyor. Herhalde Nevşehir’de, konferans vermiş. Akif benim dedemdir demiş. Bunu duyan birisi çıkmış gelmiş. Efendim Akifin torunuymuşsunuz tanışmaya geldim, ben de akrabasıyım.demiş. Hocamız ‘manevi dedemdir’ diyerek açıklamış durumu. Çocuklarımın önünde gözyaşlarımı tutamadım. Buna mizaç benzerliği diyorlar herh

Ahmet Kuş
Ahmet Kuş - 8 yıl Önce

Hocamız Konya'nın güzel insanlarından biriydi. Sırf Onun sohbetlerinden istifade edebilmek için Cuma günleri Kapı Camii'ne giderdik. Vaizlik görevini bıraktıktan sonra da Kon Tv'nin yayınladığı eski vaazlarını dinlerdik. Rabbim mekânını cennet eylesin...

a.kaya
a.kaya - 8 yıl Önce

onlar hiç ölmüycekler.. Rabbim rahmet etsin..
Üçler cami diil Kapu camii.. Üçler mezarlığı..

banner19

banner13