Bir güzel adam daha gitti..

İbrahim Keresteci ağabeyimizi kaybettik. Bir güzel adam daha ayrıldı aramızdan..

Bir güzel adam daha gitti..

11770BEM-BİR-SEN Genel Sekreteriydi, güzel adamdı..

Yıllar önce o Bağcılar Belediye Başkan yardımcısı ve Kültür Sanat Dairesi başkanıyken ben Lise öğrencisiydim.  Gençlerle ilgilenirdi, gençliğe kendisini adamıştı. Kültürü ve sanatı “ihalelik işler” olarak görmeyen nadir “Belediyeci” ekiptendi. Sağlamdı, güler yüzlüydü, gül yüzlüydü.

Bir şiir yarışması düzenlenmişti ve 1. seçilen şiirimi odasına asmıştı. Kendisi Bağcılar Anadolu Gençlik Dergisi ilçe yönetim kurulu üyeliği yapmıştı, sıkı adamdı ve şiiri yüreğinde hissediyordu.

Hiç durmadı

Bağcılar’dan Ankara’ya gitti lakin asla soğuk, beton ve ruhsuz bir adam olmadı. Her eylemde onu gördük, her yürüyüşte, her şiir şöleninde, her İsrail kuşatmasında o en öndeydi. Her Cuma, SP Genel Merkezindeki Hamidiye Camisindeydi.  Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası BEM-BİR-SEN Genel Sekreteriydi ve bütün Türkiye’yi bitmez, tükenmez bir aşk ile geziyordu.

11771Kendisini en son, Gazze yolunda gördüm.

Ankara’da Özgürlük Konvoyu’nu karşılayan ekipteydi, yine en öndeydi.  Kucaklaştık. “Senin de bu konvoyda olmana hiç şaşırmadım” dedi. “Ankara’ya geldiğinde mutlaka yanıma uğra, oturalım biraz” dedi, nasip değilmiş.

İbrahim Keresteci ağabeyimizi kaybettik…

Allah rahmet eylesin.

Sendikal çalışmaları yürütmek için Çorum’a giden güzel insan, Mecitözü yakınlarında aracının takla atması nedeniyle kaza geçirmişti. Septik şok sonucunda girdiği komadan 14 gün boyunca çıkamayan ağabeyimizi Rahman’a uğurladık.

Bu güzel insanın ardından bir Fatiha okunması temennisi ile…

 

M. Mustafa Uzun, bir güzel insan için rahmet diledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2010, 16:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Konukcu
Mehmet Konukcu - 9 yıl Önce

Üniversitede sınıf arkadaşım İbrahim'e Rahman-ı Rahim'den rahmet diliyorum.

Tarkan
Tarkan - 9 yıl Önce

Ibrahim Keresteci güzel insan allah rahmet eylesin..

Süleyman Bahadır
Süleyman Bahadır - 9 yıl Önce

İbrahim keresteci, can dostum, gülen yüzü, bitmez tükenmez dava aşkı ile sendikacı arkadaşlarımın içinde bir tane idi.
bazen geç saatlere kadar, bizim insanımızın sendikal anlayışını,yada anlayışsızlığını nasıl kırarız diye tartışır, nargilelerimizi de çekerdik. Ama sendikacılığı sadece asla bir hak arama örgütü değil, çağın cihad aracı olarak görürdük...cihad yolunda ölenler şehittir değil mi...O halde şehadetin makbul olsun benim güzel kardeşim...

Harun KAPLAN
Harun KAPLAN - 9 yıl Önce

İbrahim bey kardeşimizi yakından tanıma fırsatı bulamadım, ama ne kadar çok seveni olduğunu yaından müşahade ettim. Çorumda devlet hastanesinde yattığı sırada uzaktan yakından bir çok insan onun durumunu merak ediyor ve bizlerden hayırlı haberlerini bekliyordu. Çorumdan sevk edildiğinde şuuru açık olarak ankaraya gönderdik kardeşimizi. ama ne yapalım ki ecel kendisini ankarada yakaladı. Bir çok seveni olan böyle bir kardeşimiz için çorum AGD olarak gerekeni yapabildikse ne mutlu. AGD ÇORUM

yusuf şahin
yusuf şahin - 9 yıl Önce

ibrahim... bir güzel adam. iyi bir dost. içi dışı bir, yüreği ağzında... yani samimiyet ve tevazunun mücessem hali. gidince insan nasıl eksilirmiş bir daha anladım. allah rahmet eylesin! mekanı cennet olsun! âmin!

dursun gezer
dursun gezer - 9 yıl Önce

biz ibrahim abimizden razı olduk. Allah'ta ondan razı olsun inşallah

banner19