Beni heyecanlandırıyor!

Lügatinde realiteye yer vermeyen, her zaman ideal olana uzanan, derviş devrimcilerin (Malcolm X, İmam Humeyni, Aliya İzzet Begoviç) kuru ekmeğiyle yoluna ışık tutan onurlu bir savaşçı: Hakan Albayrak.

Beni heyecanlandırıyor!

Kemalizm Terakkiye Manidir, Hakan Albayrak’ın okuduğum ilk kitabıydı. İlkin bu kitapta yer alan ve korkusuzca sıralanan cümleler vurdu beni. Cesur yazarlara oldum olası hayran olmuşumdur. Hakan Albayrak da böyleydi benim için. Daha sonra Yeni Şafak’ta yazmış olduğu yazıları ilgiyle takip ettim. Ardından okuduğum Hakan Albayrak Kitabı zaten ona olan hayranlığımı tutkuya dönüştürdü denebilir. Daha iyi anlamalıydım şiirlerini. Daha fazla okumalıydım bu adamı, daha fazla!Hakan Albayrak Kitabı

Gönlümüzün kabinesi

Gerçek Hayat dergisi bir sayısında -yerel seçimler yapılmadan bir önceki sayısı olsa gerek- “Gönlümüzün Kabinesi” diye bir bölüme yer vermişti. Bu bölümde şu anda hatırladığım bazı isimler: Hakan Şükür spordan sorumlu devlet bakanı, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş hazineden sorumlu devlet bakanı, Fetullah Gülen Milli Eğitim Bakanı, Hakan Albayrak ise Dışişleri Bakanı olarak kabinede yer almıştı.

Düşledim…

Meleklerle Omuz Omuza, İslam Birliğinin Nüvesi Olarak Türkiye-Suriye Birliği, Zaferimiz Mübarek Olsun kitaplarının altına imzasını atan yazar, dışişleri bakanı olarak hangi anlaşmaların, hangi mutlu haberlerin altına imzasını çakmazdı ki!

Bu adam beni heyecanlandırıyor!

Ve düşledim…

Mavi Marmara’da bulunan bir adam Avrupa Birliği’nin kapılarından elinde ev ödevleriyle dönmezdi herhalde. Çünkü onun bize her zaman anlattığı başka ödev ve sorumlulukları var. Ortadoğu hayalleri var. Benimki gibi. Diri hayalleri var!  Hüseyin Atlansoy diyor ya, ‘Ne de Hakan AlbayrakOrtadoğu bir gül bahçesine dönüyor…’ Kim bilir belki de Ortadoğu bir gül bahçesine döner. Kim bilir.

Ve heyecanlandım…

‘‘Ben Ortadoğu’ya meftunum, bunun rasyonel bir izahı yok’’ diyen, ‘‘Yenilenler değil ama yenilgiyi hazmedenler kahrolsun! Viyana’da yarım kalmış bir hesabımız olduğuna inanmayanlar kahrolsun! Düşleri Edirne’de başlayıp Kars’ta bitenler kahrolsun! Umutsuz vak’alar kahrolsun!’’ diyen bir dışişleri bakanı!

 

Burak Tekiner düşledi

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2010, 13:34
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melih Koşucu
Melih Koşucu - 10 yıl Önce

‘‘Yenilenler değil ama yenilgiyi hazmedenler kahrolsun! Viyana’da yarım kalmış bir hesabımız olduğuna inanmayanlar kahrolsun!

İşte bu ifadelerin altına imza atmamak mümkün değil. Aldı nemçe bizim nazlı Budin'i türküsü hala dilimizde.

Suveyda
Suveyda - 10 yıl Önce

Hakan abimiz engin fikirleriyle bizlere yepyeni idealler göstererek ufkumuzu genişletiyor.mavi marmara'da başına birşey gelmemesi için çok dua ettik.rabbim böyle güzel insanları çoğaltsın insaallah.onlara çok ihtiyacımız var.ayrıca mevcud dışişleri bakanımızda hakan abi ile aynı idealleri paylaşıyor elhamdülillah.

İlkay Türkyay
İlkay Türkyay - 10 yıl Önce

dövene elsiz gerek
sövene dilsiz gerek
aşığa gönülsüz gerek
sen dervil olamazsın

s. arslan
s. arslan - 10 yıl Önce

hakan abimiz, bizim hem mümin hem devrimci, yüreği büyük, derdi büyük abimizdir. bize ortadoğuyu, balkanları, afrikayı sevdiren abimizdir.
elemi elinde hala sımsıkı tutan, dengeler adına şair yaptığımız abimizdir.
Allah başımızdan eksik etmesin.

...
... - 10 yıl Önce

"Düşleri Edirne'de başlayıp Kars'ta bitenler kahrolsun" Dünya bizim...

Ahmet Kaya
Ahmet Kaya - 10 yıl Önce

Gençliğimi kimse bilmez
Sakallarımdan cocuk kokusu
Ağzımdan ay ışığı fışkırır benim
Ceketimi yağmurlara astığımdan beri
Tehlikeli şiir okur
Dünyaya sataşırım ben

ahmet kaplan
ahmet kaplan - 10 yıl Önce

ahmet davutoğlu da hakan abiyi okumuştur.

çetin solak
çetin solak - 10 yıl Önce

neden bütün kesimlerde olduğu gibi islami kesimde de bu tarz figürler olduğundan çok daha fazla bir konuma taşınır. ortada gerçek kahramanların olmayışından galiba. hakan albayrak tamam ortadoğuyu afrikayı balkanları dert edinmiştir, sahip olduğu imkanlarla gezmiştir görmüştür yazmıştır, saygı duyarız. ama bu metindeki gibi yüceltmeler fazlasıyla abartılı, fazlasıyla "realiteden" kopuk. hakan albayrak afganistanda mı savaşmıştır ırakta mı filistinde mi?yazılanları ancak bunlar karşılar çünkü.


banner19

banner13

banner26