Bahattin Yıldız şehadete uçtu!

Yazar Bahaddin Yıldız ve İHH gönüllüsü Faruk Aktaş Afganistan'da düşen bir uçakla şehid oldular.

Bahattin Yıldız şehadete uçtu!

Bahattin YıldızSalang geçidine düşen Afgan uçağında, cihadı ve şehadeti kalbimize nakşeden hikayeleri ile sevdiğimiz, DünyaBülteni yazarı ve İHH Gönüllüsü Bahattin Yıldız ile İHH Asya sorumlusu Faruk Aktaş da bulunuyordu.

Afganistan'da kaybolduktan bir süre sonra düştüğü anlaşılan uçakta bildirilen yolcu listesinde, Bahattin Yıldız'ın yanısıra aynı projede görevli İHH'nın Asya sorumlusu Faruk Aktaş da var. Kazada kurtulan olup olmadığı ise bilinmiyor. Uçakta bulunan 43 kişiden haber alnımadı.

Kurtarma ekiplerinin, çok yoğun kar yağışı dolayısıyla kaza mahalline ulaşamadığı da gelen bilgiler arasında.

Daha geçetiğimiz ay "Siyonist İsrail'in İşlevini Kavramak" başlıklı yazısında müslümana ancak bir müslümanın yardım edebileceğinin altını çiziyordu Bahattin Yıldız.

Gençlerin Bahattin Ağabeyi için vefat haberi gelmeden önce, ilk saatlerde Ahmet Mercan ve Cemal Balıbey'den bir kaç cümle istedik.  

Ahmet Mercan:

Sarsıldım, uçağın düştüğü söyleniyor. Fakat uçak henüz bulunmamış. İnşallah yaşıyordur. Temennim bu yönde.

Bahattin Yıldız ben bildim bileli koşturmanın ve mücadelenin içerisinde olan bir yürek. Hiçbir engel tanımayan, samimiyetini eyleme döken örnek bir insandı. İHH'nnı yetim projesinde olduğu gibi dünyanın neresinde bir sıkıntısı varsa oraya hayır götürmek isteyen, bunun için çabalayan bir arkadaş. Bahattin Yıldız her zaman en ön saftaydı. Eğer şehadeti tatmış ise yine yaşadığı gibi en öndedir, diye düşünüyorum. Allah rahmet eylesin.

Faruk AktaşCemal Balıbey :  

Büyük ihtimalle uçaktan sağ kurtulan yok diye bir haber geldi bize. Yıllar önce Afganistan'dan döndükten sonra kendisiyle tanıştım. Uzun zamandır beraberliğimiz var. Özgün Yayıncılık’ı onun fikirleriyle birlikte kurmuştuk. Daha önce Rahmet Yayıncılık'ta "Savaşan Afganistanlı" müstear ismiyle bir kitabı da çıkmıştı.

Bahattin Yıldız gençlerle birlikte olmayı seven bir insandı. Seyyah gibi gezerdi. Ailesinden çok öğrencilerle ve gençlerle vakit geçirirdi. Kendisini davasına ve İslama feda eden bir insandı.

İHH nın yetimhane inşaatı için yola çıkmıştı. Afganistandaki yetimler için kendini feda etti.

Daha geçen hafta yayınevinde görüştük. Perşembe gecesi yola çıkmıştı. Allah yar ve yardımcımız olsun.

 


Kerem Abadi haber verdi

YORUM EKLE
YORUMLAR
senusi değil
senusi değil - 13 yıl Önce

hem aydın hem mücahit hem aksiyon adamı böyle bir kişi tanımadım ben Bahattin Yıldız abi kadar.. Allah hepsine gani gani rahmet etsin...

rumeysa
rumeysa - 13 yıl Önce

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun!

Ahmet Lütfü Yazıcı
Ahmet Lütfü Yazıcı - 13 yıl Önce

daha bir ay önce bize 70'li yıllardaki türkiyedeki islami mücadeleyi anlatmıştı.

Allah rahmet eylesin(amin).

not:faruk abi ihh çalışanıdır.Asya sorumlusuydu.

Abdulkadir Öğdüm
Abdulkadir Öğdüm - 13 yıl Önce

Rabbim mekânlarını cennet eylesin...

S.Sezgin KIZILKOCA
S.Sezgin KIZILKOCA - 13 yıl Önce

Onu çok geç tanımış olmanın bahtsızlığını yaşıyoruz. Bahattin abi her zaman ve her zeminde sadeliği ve hasbiliğiyle gönüllerde kalacaktır. Sözleri kalbimize değerdi, o sebeple kalpten seviyorduk ve gidişi de kalbimizi dağladı. Çok kalabalık kitlelere de, dar sohbet meclislerine de, üst düzey insanlara da, bizim gibi gençlere de hep aynı samimiyetle ve doğru bildiğini dosdoğru aktarırdı abimiz. Yaşantısıyla, eserleriyle bize güzel bir örnekti, şehadete yürüyüşüyle de bize güzel bir rehber oldu..

zübeyir yılmaz
zübeyir yılmaz - 13 yıl Önce

Bahattin Yıldız kardeşim inşaallah şehadet mertebesine erişmişlerdir. Yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyorum. Allah .. rahmet eylesin, amin.

Muhammed M. Yüksel
Muhammed M. Yüksel - 13 yıl Önce

Onu gurbette bir taksi duraginda tanidim... Mütebessim simasinda kutlu bir mücadelenin yorgunlugu vardi... Durursu ve tavirlari bana Allah'i hatirlatti... Bir yetimin ümmeti olarak, yetimlere yardima kosuyordu... Insaallah en büyük Yetimin mekanina vasil olmustur... Ümidim tüm dostlarin Orada bulusmasidir...

Erkan Erdemir
Erkan Erdemir - 13 yıl Önce

Cok kiymetli Bahaddin abimizi elem bir ucak kazasinda kaybettigimize cok üzgünüz.
Bahattin abi, bizlere insanlik dersi veren bir sahisti. Allah gani gani rahmet eylesin. Ailesine, cocuklarina ve tüm taniyanlarina Allah'tan sabirlar diliyorum.
O nasil yasadiysa öyle vefat etti, insallah öylede ahirette hasrolacaktir.
"Süphesiz Allah'tan geldik ve yine dönüs O'nadir."