Allah Made Me Funny

Komedi ile İslam Anlatılır mı? Allah beni böyle yarattı. "Mizacım mizah bir kere..." deyip de yola çıkanlar var.

Allah Made Me Funny

Allah Made Me Funny


“Komedi ile İslam anlatılır mı?” sorusu Cafcaf dergisinin yayına başladığı günden beri gündemde olan ve son aylarda yine Cafcaf'ın abone kampanyası başlatması ile tekrardan hareketlenen bir tartışma buralarda. Malum derginin içeriğinden ve yaptıklarından bihaber birçok büyüğümüzün ilk tepkisi ise “Biz ciddi işler peşindeyken, adamlar komedi ile uğraşıyorlar” şeklinde.


Buralarda bu tartışma insanların zihinlerinde alttan alta devam ederken, gavuristanın merkezi ABD'de faaliyet gösteren bir grubu, mezkur soruya cevap niteliğinde tanıtmak niyetindeyim.

Amerikalı 3 müslüman arkadaşın kurduğu komedi grubu, 2001'den beri ABD'de eyalet eyalet dolaşmış; hatta İngiltere'de, Kanada'da bile gösteriler düzenlemiş.

Arkadaşlar için “modern Nasreddin Hocalar” tabirini kullansak belki biraz abartı kaçar ama derdimizi tam manasıyla anlatabilir zannediyorum. Amaçları güldürürken düşündürmek, yani komedi ile İslamı anlatmak bir yerde. Bu işi yaparken sadece gayri müslimlere ulaşmayı hedef seçmemişler; aynı zamanda müslümanlara İslamı daha iyi anlatmak amaçları da mevcut.

Bu arkadaşlar ilk bakışta insanda “şaklaban bunlar” şeklinde bir intiba uyandırsa da facebook, myspace vs. gibi sitelerde haklarında yapılan yorumlar, insanların bu çalışmayı beğendikleri yönünde.

Merak edenler için sitelerinde videoları mevcut; http://www.allahmademefunny.com/

Mehmet Erken yazdı

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 13:51
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa toros
mustafa toros - 11 yıl Önce

mizhla islim konusunu geniş bir açıklama getirilse de bu tartışma bitse di mi ama artık,,,,,

banner19

banner13

banner26