Akabe'den Mavera'ya göçtü!

Mavera dergisi ve Akabe yayınlarının bir dönem sahipliğini üstlenen siyaset dünyasının önemli isimlerinden Bahri Zengin vefat etti.

Akabe'den Mavera'ya göçtü!

Siyaset dünyasından kültüre, edebiyata açık, duyarlı, ilgili çok az isim vardır. Onlardan biri Bahri Zengin'i dün kaybettik.

Dindarların Refah Partili yıllarının kültüre en açık isimlerinden Bahri Zengin  tedavi altında bulunduğu hastanede, Ankara'da vefat etti.

Mavera dergisi ve Akabe yayınlarının son döneminde özellikle derginin yürütülmesi görevini üstlenen Bahri Zengin 90 sonrası demokrasi, birlikte yaşama, özgürlükler meselelerine yoğunlaşmıştı. Demokratikleşme ile ilgili değerlendirmeleri tartışılmıştı.

Refah hareketinin tüm aşamalarında bulunan Bahri Zengin son olarak Numan Kurtulmuş ile bulunmuştu.

Cenazesi bugün Cuma namazı sonrası Hacı Bayram Veli camiinde kılınan cenaze namazından sonra Karşıyaka mezarlığına defnedilecek.

Allah mekanını cennet eylesin.

 

Özlem Torun haber verdi

Yayın Tarihi: 11 Kasım 2011 Cuma 13:17 Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2011, 13:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerafettin Kaya
Şerafettin Kaya - 11 yıl Önce

Bizler Mavera gibi edebi dergilere takip ederken tanıdık rahmetli güzel insanı.Bilgisi,engin görüşleri ve soylu bir davanın yılmaz savunucu olan Bahri bey'e Allah'tan rahmet diliyorum.Güzel insanlar iyi atlara binip birer birer gidiyor.Ama o soylu dava ebediyen devam edecek inşaallahç

ÖKKEŞ KUL
ÖKKEŞ KUL - 11 yıl Önce

Bahri Zengin gördüğümüz kadarıyla gayretli bir insandı. Allah emeğini zayi etmesin ve inşaallah şükürlü kılsın. Öyle sanıyorum ki, o, zihinsel yeteneğinin tümünü hayata yansıtabilmiş değildi. Nasipten fazlası olmuyor. Allahın rahmeti onunla olsun.

Mehmet Sezai Aydıngöz
Mehmet Sezai Aydıngöz - 11 yıl Önce

Rahmetli ile MSP ve RP.dönemlerinde tanışmıştık.Engin bir İslami kültüre sahip di.Mekânı Cennet olsun.

banner19

banner36