Ahmet Uluçay 'Bozkırda Deniz Kabuğu' Filmiyle Geri Geliyor

"Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filmiyle sinemada yerelliğin yeniden gündeme gelmesinde büyük pay sahibi olan Yönetmen: Ahmet Uluçay.

Ahmet Uluçay 'Bozkırda Deniz Kabuğu' Filmiyle Geri Geliyor

Ahmet Uluçay "Bozkırda Deniz Kabuğu" Filmiyle Geri Geliyor"Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filmiyle sinemada yerelliğin yeniden gündeme gelmesinde büyük pay sahibi olan Yönetmen Ahmet Uluçay, geçirdiği rahatsızlıklara ve maddi zorluklara rağmen Bozkırda Deniz Kabuğu filmini çekeceğini 2 yıl önce açıklamıştı.

2008 Mart ayında kış çekimleri tamamlanan filmin 2008'in Mayıs ayında başlanan yaz çekimleri bir türlü tamamlanamamış, çeşitli zorluklar çıkmıştı. Fakat buna rağmen filmin 2008'in sonu ya da 2009'un başında gösterime gireceği haberi filmin yönetmeni tarafından duyuruldu.

Yapılan açıklamada filmin, 60'lı yılların ilk yarısında yoksul bir Anadolu köyünde (Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik Köyü) çobanlık yapan Yakup'un, köyün yakınından geçen trende gördüğü bir kızın kendisine mendilini vermesiyle başlayan aşkını konu aldığı ifade edildi.

Cinlere ve hayaletlere de yer verilecek filmin çekimlerinde, sinema teknolojisinin son olanaklarının kullanılacağı ve yapımda yer alan düşsel gerçekçi imgelerin bilgisayar ortamında hazırlanan görsel efektlerle perdeye aktarılacağı kaydedildi.

Görüntü Yönetmenliğini İlke Berke'nin yaptığı filmin görsel efektleri, çekimler sürerken İstanbul ve NewYork'ta hazırlanarak, en geç 2009 Şubat ayında filmin sinema salonlarında izleyici karşına çıkacağı belirtildi.

Sami Yaylalı yazdı 

 

Yayın Tarihi: 23 Ekim 2008 Perşembe 13:02 Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 13:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Beşinci Mevsim
Beşinci Mevsim - 14 yıl Önce

Ahmet Abi cok mübarek zat-ı muhteremdir.
Karpuz Kabugunu ne zorluklarla cektiğinin şahidiyim...

Maddi sıkıntılar ve sağlık sorunları Ahmet abiyi, yıldırmıyor, durduramıyor !
O bir gün oscar alacak !

Bu onun için hiç de zor değil.

Deniz Çolak
Deniz Çolak - 14 yıl Önce

abla ne oscarı ya, oscar niye girsin, o ödül hak edilmiyor o ödülü almak için veriyosun bişeyleri...
işte oraya üç nokta koyuyorum(rte)

Ibrahim Yilmaz
Ibrahim Yilmaz - 14 yıl Önce

her ne kadar Beşinci mevsim'in ifadesinin çok güzel niyetle belirtildiğine inansam da ve esasında muhtemelen Deniz'le paralel düşündüklerini tahmin etsem de Deniz'in değerlendirmesi çok hoş ve yerli yerinde.. Bu tür ödüller için (Nobel de böyle) bir şeyler vermek gerekiyor....

banner19

banner36