Neden Bayhan dinliyorum

Neden Bayhan dinler oldum? Dinledim, çünkü "popüler ve de saçma" değildi..

Neden Bayhan dinliyorum

Lanetliler Ve Sen!

 

Neden Bayhan dinler oldum? Dinledim, çünkü "popüler ve de saçma" değildi.

Siz de dinleyin, ondan sonra karar verirsiniz "anlamlı" olup olmadığına.

//www.trtube.com/izle.php?v=lwlildwlpz

 

Ne çabuk ölüyoruz; ne çok ölüyoruz; ne ölüme tutkuyla aşığız ne de o kadar ucuz bir hayatımız var oysa! Dünyada en ucuz kan; Müslümanların kanıdır! diye bir kaide var da biz mi bilmiyoruz? Kur'an'ı açan nedense bize kısas ayetlerini, recm hükümlerini gösteriyor. Kur'an'ı bir bütün halinde okumayan o kadar çok insan var ki, neredeyse Yahudileri Filistin üzerine göndereni de kendi "suçumuzdan" bileceğiz. Evet, suçluyuz!

Zira, dünyayı sarsacak tiynette bir devrime inandık. Evet, suçluyuz, insanı ve zulmü umursamazlıktan gelmeyen bir kitaba tabi olduk. Evet, suçluyuz, çünkü kitabı kavmimize yontmadık. Suçluyuz, çünkü unutkanız ve affediciyiz! 516 yıl önce soyu kuruyacak olanları kimseler kabul etmezken biz alıp, saklayıp, topraklarımızın en güzel yerlerini onlara verdiğimiz için suçluyuz!

Neden sorusunun peşi sıra tüketiyoruz ömrümüzü? Neden her zaman kahrolan Müslüman halklar? Neden bu kadar acı? Neden bu bitimsiz zulüm? Daha çok nedenimiz var bu soruları sormak için. Ancak fazla soru sormamızı engelleyen bir kaderi sırtlanmış olduğumuzu da unutmamak gerekiyor.

Hani Fuzuli demişti ya: Âşık olanın başına bela yağmur olup yağar, diye; müslüman isen beladan başını çekip alamazsın kardeşim! Dünyada her kim kime zulmederse senin için cız edecektir. Bu inandığın dinin tabiatı gereği… Bu dine inanmadan düşünmek gerek: Zulme kafa tutabilecek miyim? Mazlumun yanında olabilecek miyim? Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafere doğru yürüyecek kadar sabır var mı bende? demeden inanmak insanı kahra, şüpheye götürür. Ya da her gün bir mehdi gelecekte bizi zalimlerden kurtaracak, diye hayal etmekle geçmez ömür!

Açıkçası, mehdi çoktan gitti! Belki de biz Mehdi'den sonraki o kırk vakti yaşayanlarız… Bu düşünce nereden hasıl oldu derseniz, gözüm Hz. Meryem hakkındaki o dehşet filme kayıyor. Zira, apaçık bir mucize karşısında bile küfre sapan bir kavimle savaşmak için Mehdi'nin gelmesi yetmiyor. Her zulme başkaldıran adem, mehdi tıynetinde olması gerekiyor.

//video.google.com/videoplay?docid=37­061274069436911

Öyle rahat bir hayat vaat etmiyor Hakk. Yerinde duran, ağrısız başım, tuzsuz aşım diyen bir lehçeyi de tanımıyor bu dinin Peygamberi. Elini taşın altına sokan insanlara seslenen bir kitabı var bu dinin.

Bu yüzden bir kere daha Ömer Karaoğlu'nun sesine kulak verilmeli diyorum.

//www.umutfm.com/izle.php?id=1081

Birileri yardım kuruluşlarımızı kötülerken, birileri siyaset yapmamızı istenmezken, diğerleri evlerimiz, arabalarımız, mevkilerimiz, huzurumuz olmasın için yırtınırken; birlik zamanı, dua zamanı, yardım zamanı, okuma zamanı, unutmama zamanı… Yani her zamankinden daha çok DAR VAKİTLERdeyiz!

Biz, yani suçlu olanlar, daima birileri tarafından (içeride ve dışarıda) hizaya getirilmeye çalışılan insanlar, asıl unuttuklarımızdan dolayı suçluyuz. Kaderine bıraktığımız insanlar, özellikle de Filistin için suçluyuz. Eğer Filistin meselesi'ni çözebilirsek sırtımız yere gelmekten kurtulacak ve her önüne gelen, Kitab'ın  işine gelen bölümünü konuşmayacak.

Allah Gazze şeridini iyi bilen meleklerini dost kılsın zulme uğrayan kardeşlerimize!

 

Zeki Bulduk yazdı

Yayın Tarihi: 06 Ocak 2009 Salı 21:48 Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 10:04
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan Coşkun
Kaan Coşkun - 12 yıl Önce

Eyvallah,çok güzel çok tatlı bir yazı. İnşallah muzaffer olanlardan oluruz.Yanlız konunun Bayhan'la alakalısını anlayamadım.Kusur bende mi ?

yazıcı
yazıcı - 12 yıl Önce

video google..diye devam eden link error olmasaydı, bayhanla ilgili kısım anlaşılırdı sanırım. İyisi mi bu yazıyı okurken google video'dan bayhan-cezayir menekşesi'ni açarsanız, yazıyla ilgi ortaya çıkar.
selam ile.

banner26