İsrail gerçekleri aydınlanıyor!

Amerikalılar bilseydi... Filistin - İsrail çatışması, Amerika'nın Ortadoğu siyasetleri üzerine yoğunlaşmış bir araştırma enstitü var.

İsrail gerçekleri aydınlanıyor!

Amerika için Filistin – İsrail gerçekleri aydınlanıyor!www.ifamericansknew.org , yani Amerikalılar bilseydi, Filistin – İsrail çatışması, Amerika"nın Ortadoğu siyasetleri ve medya"nın yansıtmaları üzerine yoğunlaşmış bağımsız bir araştırma enstitüsünün sitesi. Özellikle de Amerikan medyasının “Gözden Kaçırdığı” gerçekleri açıklamayı misyon edinmişler. Tabii sadece Amerikalılar için değil, bizim için de ilginç ve değerli istatistikler ve araştırma neticeleri mevcut.

Sitenin kurucusu Amerikalı serbest gazeteci Alison Weir, 2001 yılında Gazze"ye yolculuğu sırasında medyada yansıtılandan çok farklı sahnelerle karşılaşınca, olayı daha detaylı ve derin incelemiş. Amerikan halkının aslında kendilerini de ilgilendiren bu konuda geniş çapta bir aldatmacaya kurban gittiğini anlayarak, kendisini bu sahada araştırmalara ve gerçekleri duyurmaya adamış.

Faaliyetleri etkisiz olmadığı gibi geniş çapta ilgi görüyor ve daha çok insanın kulağına ulaşabilmek için organizasyonlarını da büyütüyorlar. Eski Amerika büyük elçisi Andrew Killgore ve İllinois senatörü Paul Findley de en son yönetim kurulu üyelerinden.

Site"de, Filistin ve İsrailli çocukların katledilme oranı, Amerika"nın İsrail ve Filistine vergilerden yaptığı yardımların oranı, yıkılan Filistinli ve İsrailli evlerinin oranı gibi nice yararlı istatistik ve yine bunlar gibi bir çok bilmeniz gereken araştırma neticeleri var.

Mutlaka girin ve saatlerinizi ayırın: www.ifamericansknew.org

 

Salome yazdı 

 

Yayın Tarihi: 21 Ocak 2009 Çarşamba 10:03 Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 11:21
banner25
YORUM EKLE

banner26