Gazze Çocukları Eğitim İstiyor

Çocuk her yerde çocuk. Her zaman meraklı, her zaman eğlence peşinde afacanlar. Ve her şeye rağmen okumak istiyorlar..

Gazze Çocukları Eğitim İstiyor

Gazze Çocukları Eğitim İstiyor

 

 

Çocuk her yerde çocuk. Her zaman meraklı, her zaman eğlence peşinde afacanlar. Ve her şeye rağmen okumak istiyorlar. Şartlar farklı da olsa Gazze"deki çocuklar için de durum aynı.

 

Daha doğrusu; aynıydı. Şu sıralar her zamankinden daha sıkıntılı bir haldeler. Geçen sene İsrail"in Gazze şeridinde körler okulu, ana okulu, ilk öğretim okullarını ve meslek liselerini eğitime kapattığını biliyor muydunuz? Halkın yoğun protestosu sonucu okullar tekrar eğitime açıldılar; yarım düzine saldırıdan sonra.

 

İsrail Gazze"yi ilk defa vurmuyor. Mütemadiyen sürekli vuruyor. Filistin şu an irili ufaklı 13 kadar bölgeye ayrılmış durumda. İsrail"in gözünden en uzak, parçalanmış bölgeler içinde en yoğun nüfuslu olan yer Gazze.

 

Hamas bir bahane. Filistinlilerin en yoğun olduğu bölgeyi de bir şekilde parçalamak istiyorlardı ve bunu başardılar..

 

Sizlere Gazze"den eğitim kareleri içeren bir fotoğraf seçkisi sunuyorum. Bu fotoğrafların tümü geçen yıl çekildi. Yani bu karelerde 2006 yılındaki büyük saldırıdan kurtulan çocuklar yer alıyor. Büyük bir acının içinden çıkmış olan bu nesil şu an yine büyük bir acının içinde. Bu resimlerdeki çocukların acaba kaçı şu an hayattalar?..

 

Galeriye göz atmak için tıklayın.

 

 

Kerem Abadi

Yayın Tarihi: 08 Ocak 2009 Perşembe 00:17 Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2009, 23:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahri Gülsu
Fahri Gülsu - 14 yıl Önce

Benim hayatımı al da bu çocuklara ver ya Rabbi!

banner19

banner36