Devletten din düşmanı lisansı!

Türkiye doğunun lideri mi, batının lideri mi olacak tartışıladursun. 'Muz Cumhuriyeti' kimliğinden kurtulacak mı asıl?

Devletten din düşmanı lisansı!

Din düşmanlığı lisansına sahipler onlar. Evet, böyle bir lisans olmalı. Yoksa kamu görevlileri; polis olsun, asker olsun, öğretmen olsun, eğitim görevlisi olsun, daktilo memuru olsun vs. böyle hareket etmezlerdi.

Devletten 'din düşmanlığı lisansı'
(+)

Demek ki bir din düşmanlığı lisansı var, yoksa bunlar olmazdı

Yoksa niye büyük çoğunluğu müslüman olan bir ülkede başörtülü kızlara kamu görevlileri terörist muamelesi yapıp kürsülerden yaka paça aşağı indirsinler? Yoksa niye büyük çoğunluğu müslüman olan bir ülkede başörtülü kızları üniversite dekanları kapıdan içeri almasınlar? Yoksa niye başörtülü kızları okula almamakla emrolunmuş polis memurları buna karşı çıkıp, “bu emri uygulayamam” demesinler? Yoksa niye Lisans Yerleştirme Sınavı'na perukla girdiği halde bir kız öğrenci zor kullanılarak sınav salonundan çıkartılsın?

Demek ki kamu görevlilerine verilmiş bir “din düşmanlığı lisansı” var. Burada söz konusu olan başörtüsünü “siyasî simge” olarak gören köhne yobaz zihniyet değil. Burada söz konusu “başörtüsü yasaksa peruk takarım” anlayışı da değil. Burada apaçık bir din ve vicdan hürriyeti ihlali var. Medyadan takip ettiğimiz, şiddet ve körkütük saldırganlıkla tamamlanmış polis memuru, asker, sınav sorumlusu vs. fotoğraf ve videolarının Türkiye’nin çok uzağında olması gerektiği halde; her geçen gün “Muz Cumhuriyeti” kimliğini pekiştiriyor.

Zehra AldemirGeçtiğimiz günlerde Zehra Aldemir isimli genç kızımız LYS sınavına alınmadı. Çünkü sınavdan önce başörtülü olduğunu görmüştü “lisanslı” kişi. Başörtüsü yerine kızımızın peruk taktığını görünce daha da bir kabarmıştı içindeki barbarlık, bu lisanslı kişinin. Bağırıp çağırıp zorla kızımız sınıfından dışarı atıldı.

Tüm bunlar neden oluyor?

Ülkesini ve bayrağını seven insanlar neden her geçen gün ülkesi ve bayrağından soğutuluyor? Ülkesi için canını feda eden insanlar neden her geçen gün bu ülkede boş yere yaşadığına inandırılıyor? Ülkesi kendisi için kutsal bir değer olan bu insanların tepesine neden hayvanlar kadar dahi maneviyat taşımayan insanlar dikiliyor?

Neden sadece birkaç ‘Muz Cumhuriyeti’nde ve Fransa’da olan laiklik ille de uygulatılmaya çalışıyor? Neden medeni ve çağdaş olan diğer ülkelerdeki seküler sistem kabul edilmiyor? Neden kurulduğundan beri bu ülkeyi yöneten değil de koyun gibi güden CHP’nin dinozor zihniyeti ve İslam içinde, tüm dünyadaki farklı mezheplerin dahi ortak bir şekilde kabul ettiği değerleri yok sayan ve kendi -sözümona- inanışını ateizmle süsleyen belli bir zümre içinden itina ile seçilmiş kamu görevlileri ve bürokratlara meydan bırakılıyor?

Türk milleti artık bunlara prim vermiyor

Türk milleti, çağdaşlık adına kendine düzinelerce yıldır söz veren fakat dünyaya yetişmek adına kültürsüz bırakan sol görüşe artık prim vermiyor. Türk milleti din ve vicdan hürriyeti adına düzinelerce yıldır kendine söz veren ve söylemleriyle din düşmanlığını yahut ırk düşmanlığını körükleyen sağ görüşlere de artık prim vermiyor.

Türk milleti, namaz kıldığı için aşağılanmamak istiyor. Türk milleti, başörtüsü taktığı için eğitim hakkından mahrum kalmamak istiyor. Türk milleti, kendi ülkesini ve kendi devletini istiyor; Muz Cumhuriyeti’ni değil.

16785

Cüneyt Çelik ‘yeter artık’ dedi

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2010, 20:51
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlkay Türkyay
İlkay Türkyay - 9 yıl Önce

bugün de hava çok güzel

vita brevis
vita brevis - 9 yıl Önce

yok ki hala keyfince takılıyor insanlar...
Başörtüsüne dil uzatanlar şu "mankurt" tavırdan bir an evvel sıyrılmalılar.
hayr olsun sonumuz...
vesselam

banner19

banner13