Cafcaf Ordudan Ne İstiyor?!

Cafcaf Dergisi'nden kışkırtıcı bir Kapak! Cafcaf ordudan ne istiyor?! Türk ordusundan olmayacak istek! Bu kapak tartışılıyor!

Cafcaf Ordudan Ne İstiyor?!

Cafcaf Ordudan Ne İstiyor?!

 

 

İslamcı kesimin tek mizah dergisi olarak ayda bir yayımlanan CAFCAF mizah dergisi bu ay okurların karşısına kışkırtıcı bir kapakla çıktı. İsrail'in Gazze saldırılarından hareketle hazırlanan kapakta "Türk Ordusu İsrail'i vursun" ibaresi yer alıyor.

 

Derginin bu teklifi Ekşisözlükten Ulusalcı sitelere kadar birçok internet sitesinde de tartışmalara konu oldu.

 

Birçok yorumcu bunun mümkün olmadığını, Türkiye'nin, Amerika'nın dolayısıyla İsrail'in de müttefiki olduğunu dillendirirken, kimi yorumcularsa bunun çok yerinde bir talep olduğunu, vergi verdikleri devletin ordusunun vatandaşının talebini dikkate alması gerektiğini savunuyorlar.

 

Dergi ekibini reelpolitik dilden habersizlikle itham edenlerin sayısı bir hayli fazla!

 

Konuşulması gerekiyor!

Cafcaf Dergisinin editörü Yusuf Kot Türkiye'nin İsrail'i vurmayacağını bildiklerini, ama bunun en azından konuşulması gerektiğini söylüyor.

 

Masum bir talep

Dergi çizerlerinden Önder Yavuz "100 yıl önce Türklerden sorulan Filistin Bölgesi bugün işgal altındaysa işgalciyi vurmak en çok Türkiye'nin hakkıdır" diyor. Mehmet Keskinkılıç ise "Bu gayet masum ve mazlumun yanında bir taleptir" dedi.

 

Dinciler de "Ordu göreve!" dedi!

Dergi 1 Ocakta çıktıktan sonra ülkedeki çeşitli gösteri ve eylemlerde de "Türk Ordusu Uyuma/ İsraili Vur!", "Mehmetçik Kudüse!" sloganlarının atıldığı, hatta Cafcaf ekibince Beyazıt'taki Cuma gösterisinde "Ordu göreve!" sloganının atıldığı bildiriliyor.

 

Bilindiği gibi "Ordu göreve!" sloganı bundan önce Ergenekoncular tarafından düzenlenen

gösterilerde kullanılmıştı!

 

www.cafcafdergisi.net

0212 274 80 21

 

Asım Gültekin

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 10:03
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
özlem
özlem - 11 yıl Önce

Yapamayın arkadaşlar gaz vermeyin.Bugün kardeşimin yemin töreninde az daha mehmetcik gazzeye diye haykıracaktım

banner19

banner26